Přejít na obsah

hluk po startu studeného motoru


Miroslav Bocan

Doporučené příspěvky

Chcel by som sa opýtať, mam scalu 1.0 tsi, a pri žhavení, keď auto dlhšie postoji, je veľmi hlučne, ako keby niečo klepalo rezonovalo. Akonáhle otáčky klesnú na 1000ot, tak už nie je hlučné, takisto aj keď sa hneď pohnem a nenechám ho žhaviť, auto stíchne .... neviete v čom by mohol byť problém? môžu to byť rozvody? Samozrejme si uvedomujem, že motor je hlučnejší pri žhavení, ale za nova mi tak neklepal a nepýtala si ma kamaráti, že čo mám s autom, proste mne už aj okolo ľudia hovoria, čo mi tak klepe .... ale potom ide už normálne

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel som automatický sytič, zle som sa vyjadril :D  Proste keď dlhšie auto postoji a hneď pri štarte sa zvýšia otáčky motora na nejakých 1500ot alebo tak nejako. Všimol som si, že pokiaľ mám pri tom zapnutú klimatizáciu, je to ďaleko hlučnejšie ako bez nej. Keď vlastne ju mam vypnutú, tak je to podstatne tichšie. Len som sa chcel opýtať, či sa niekto s tým nestretol, auto mam od nova, ale určite taký hlučný automatický sytič nebol, keď to spadne na normál alebo sa pohnem, auto razom stíchne o dosť a zmizne aj to kovové drnčanie. Môžem sa pokúsiť to potom s niekým nakamerovať, len nie som si istý, či ten zvuk dobré zachytí video, a tiež je to len pri tom sytiči, čiže sa to ťažko robí, keďže auto ho zapína len pri dlhšom státi. 

 

Normálne to určite nie je, keď mi to hovoria okoloidúci a známy, že čo mi tam drnčí, čo to mam s motorom a podobne. Mám auto od nova, a ten automatický sytič išieľ o dosť tichšie ako teraz (normálny chod motora je už tichý bez drnčania atď), pritom olej mením pravidelne aj 2 x do roka a najazdené mam len 24 000 km. Plánujem ho dať cez dovolenku do servisu, len či nemáte niekto s tým skúsenosti, aby som vedel o čo sa vlastne jedná. Keby to v servise neriešili k mojej spokojnosti. 

Editováno: , autor: Miroslav Bocan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na hluk po startu studeného motoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...