Přejít na obsah

Rezervní kolo


janci47

Doporučené příspěvky

ten priestor s dojazdovou rezervou ma svoju hlbku a priemer, myslim, ze priemer by nemal byt problem, no v ramci hlbky toho priestoru sa tam zmesti dojazdovka, ktora je siroka 12,5 cm + mozno je tam drobna rezerva. Ak tam das 16" koleso, bude mat na vysku minimalne 21,5 cm, ak 18" v rozmere, ktory uvadzas, tak to bude 23,5 cm.

ved si to vyskusaj teraz, ked je prezuvacia sezona... vyber dojazdovku a hod tam zimne koleso (ak si este neprezuval, ak uz mas prezute, tak tam daj letne) - zistis ako velmi trci do priestoru kufra a ci na to dokazes polozit koberec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Rezerva R16/R17/R18

No prave uz mam prezute a letne uskladnene v servise, navyse tie su 19 aj ked iba 40 na vysku.. Nic najdem niekoho kto ma po ruke obdobny setup a vyskusam. Primer vyzera ze by sa zmestil, na vysku to bude na hrane ak nie za nou. V zime dost casto jazdim do hor a preto by sa normalna rezerva sikla. Minulu zimu som 2x za mesiac pneu rozsekol. A mrdkat sa potom 150 km rychlostou 80km/h navyse nalozeny 4 ludia + naklda neni ideal. Neviem co vymyslaju vyrobcovia. Miesto na ukor prakticnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PistaTT napsal:

ten priestor s dojazdovou rezervou ma svoju hlbku a priemer, myslim, ze priemer by nemal byt problem, no v ramci hlbky toho priestoru sa tam zmesti dojazdovka, ktora je siroka 12,5 cm + mozno je tam drobna rezerva. Ak tam das 16" koleso, bude mat na vysku minimalne 21,5 cm, ak 18" v rozmere, ktory uvadzas, tak to bude 23,5 cm.

 

Superb má i pro 4x4 možnost neplnohodnotné rerzervy na 16" disku. Není nutná dojezdovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meral som ten priestor. Na priemer je to cca 68 cm takze tam sa zmestí r18 + 45 pneu na výšku. Problem je šírka pneu. Teraz je tam 125 r18 a miesto po prvú podlahu 8cm (polystyrén neriešim). Čiže tam dám max pneu o šírke 200. Ide mi o to, aby som mohol mat rezervu s kt. môžem ísť aj 130km/h. Čiže disk hocijaký r18 s pneu do 200 šírka, len výšku musím dopočítať aby to vo finále bolo čo najbližšie setupu 235/45/18. Ale myslím že nevadí aj keby bol celkový priemer o niečo menší. Veď aj tak v lete mám r19 a 235/40. Čo vy na to? Dik. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pamatuju si uz u jednickove fabie rs kdyz sem mel 17" kola a pri defektu jsem dal v predu origo 16" rezervu ktera mela jinou vahu tak od diferaku nebo neceho v tom miste byli slyset divny zvuky jako by si stim neumelo auto uplne moc poradit. Kdyz sem hodil rezervu dozadu a vpredu byla zase 17" vsechno bylo vpohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, PistaTT napsal:

rozmerovo by ti tam mohlo sadnut taketo nieco 

rozdiel v polomere celeho kolesa je 1.8mm co je teda IMHO akceptovatelna odchylka (prepocet) na urovni rozdielu medzi novou a trochu ojazdenou pneumatikou

 

Dik. Nasiel som aj ja kombinacie kde je rozdiel do 2-4mm no musim este pozriet tu pneu co mam v akych rozmeroch sa vyraba, nech je aspon v zime rovnaky dezen na rezerve a na zimakoch..

Editováno: , autor: Jozef999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
On 11/10/2020 at 9:20 AM, Jozef999 said:

To mam samozrejme ale co mi oni vyriesia? Mam stale na pamati situaciu kedy som v Ruzomberku rozsekol gumu o 18:00 vecer, nalozeny 4 ludia a naklad, vonku kosa jak svina a potreboval som sa dostat do BA....80km/h. :)

Presne toto sa mi stalo prave vcera vecer. Ruzomberok - smer LM, za poslednou krizovatkou (ako sa pripaja cesta z Donovalov). Vymol ako svet v strede cesty. Seklo gumu - dosiel som po OMV tych 250m, lebo zastat na tej uzkej ceste by bola samovrazda. Vsetky servisy zavrete samozrejme (ved sobota vecer), mobilne to nikto nevedel vyriesit. Rezervu samozrejme nemam, lebo Octavia CNG (cize nie je priestor). Kym som to riesil, dalsie styri auta rozseknute dorazili na tu OMV. Nakoniec mi bolo najrozumnejsie, ze mi allianz poslal odtahovku a odtiahli ma s autom nazad do Bratislavy. Bude ich to stat nejakych skoro 600 eur... ale tak na to je poistka. Auto mi zhodili o druhej rano pred Skodu na Dolnozemskej. V pondelok rano budem riesit.

 

Inac... ked takto preseknem pneu... staci vymena len jednej, alebo potom pre istotu kupovat dve? Mam momentalne trojrocne zimne gumy na tom aute, su uplne v pohode... ale asi 3 stare a jedna nova nebude celkom ok, ci ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...