Jump to content

ESP svieti aj nesveti a ine

jojko14
 Share

Recommended Posts

Dobrý deň.

Vcera sa mi rosvietila kontrolka ESP .  Po case zhasla sama. Znova sa rozvietila nedavno a znova zhasla po x km. Dnes som siel po dialnici rozvietila sa. Ako som zchadzal z jadzu a zastavil a prudko sa rozbehol tak zhasla. Po chvilke sa rozvietila tak som skusil to iste a  zhasla. Ked som prichadzal dom tak sa rozvietila znova, tak vypnem zapalovanie a nastartujem a nesvietila. Tak som to napichol na vag 304 co som mal a dal ABS kedze ESP tam neni. Poprosim o rady v com poze byt chyba. Ked dam abs tak mi nenacita udaje ale chybove kody sa daju zobrazit :-( abs 1 obrazok.

Info: Na palubovke budikoch sa po zopnuti rozvieti aj abs, a take auticko v smiku to bude to ESP asi , Mam aj nad radiom ASR tlacidlo len pre info. Vsetko zhasne na budikoch okrem motora a baterky .

abs 1.jpg

abs po vymaze.jpg

abs.jpg

motor po vymaze.jpg

pristroj.doska.jpg

Esp tam asi nebude, ak máš na palubnej doske tlačidlo ASR. Začal by som kontrolou kabeláže, zameral by som sa na svorku DF. Najčastejšie býva pretrhnutá pri štartéri, ako vychádza zo zväzku káblov. Treba ísť po dvoch kábloch od alternatora, modrý a hnedý a nájsť kde to je poškodené.