Přejít na obsah

Ztráta / únik chladící kapaliny


Wlady1980

Doporučené příspěvky

  • Pawouk změnil název na Chladiaca kvapalina - kontrolka, ztrata
  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

 

Příchazím s žádostí o radu, vlastním Superb 3 L&K 2.0 TDI 140kW verzi. Zhruba jednou za měsíc, se mi stane to, že mi z nádobky na chladicí kapalinu, kapalina kompletně vyteče, zřejmě se nejedná o samovolný únik, voda nejde do motoru a pod autem louže není (stane se to při stání). Po dolití kapaliny a následném uvedení vozidla na provozní teplotu, při otevření víka od nádobky se voda odněkud vrátí zpět a nádobka je pochopitelně brutálně přelitá. Mou otázkou tedy je, kde voda stojí, co to může mít za příčinu? Mockrát děkuji za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute klubaci. Uz druhykrat sa mi stalo, ze som nasiel nadobu prazdnu. Poslednykrat auto stalo skoro 2 mesiace a po nastartovani zasvieti kontrolka a pozeram, nadrzka prazdna iba na dne trocha kvapaliny. Mozno by som pochopil, ze sa straca pri jazde nejakym sposobom rychlejsie, ale nechapem, ze po 2 mesiacoch statia najdem prazdnu nadrzku. Nahodou nejake rady? Co som hladam po nete, nasiel som iba za jazdy problem netesnost pripadne viecko alebo tecie pri chladici vyfukovych plynov pripadne na motore. Pri stati som rieseny problem nenasiel. Dakujem za rady.

Editováno: , autor: tomasmu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Ztráta / únik chladící kapaliny
  • o 8 měsíců později...

Zdravím, 

Mám problém s kapalinou u S3 2.0tdi 140kw, 

Po výměně rozvodů ve 190k km, jsem musel dolít asi 1l kapaliny po ujetí cca 2k km.. v servisem mi bylo řečeno, že kapalina byla plněná pod tlakem a že mám hlídat hladinu a případně dolít. 

Pročetl sem různé fóra a kapalina je čistá, auto nedymi, víčko oleje čisté , spotřeba i teplota v pořádku. Jediné co sem jsem zpozoroval, je že při otevření víčka chladící kapaliny, se tlakem do nádržky trocha kapaliny vrátí. Kde ještě hledat chybu ?

Editováno: , autor: Manas11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to úplne normálny jav keď menia vodnú pumpu (čo predpokladám robili na tvojom aute tiež). Jednoducho trvá to nejaký čas kým sa celý systém úplne odvzdušní a keď sa to deje, musíš dolievať. Ono to po čase prestane, ale zatiaľ to ešte pre istotu sleduj ak nechceš mať svietiacu červenú kontrolku niekde na diaľnici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako píše Stanson. 

Kvapalina sa teplom rozpína a tlakuje do systému. Keď otvoríš expanzku, tak tlakom sa voda vráti naspäť do expanzky. 

Tvoje dolievanie by som neriešil, pokiaľ sa to nebude diať pravidelne, alebo by vznikala strata pri výkone. Pokiaľ nemáš bublinkovanie, alebo špinavú vidu, tak je všetko ok. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, tak mám také problém s chlazením. 2016, motor 110kW CRLB 

Najednou mi zmizela kapalina z nádržky, tak jsem ji dolil a začal víc sledovat. Kapalina zmizela ještě několikrát a vždy byla trochu mokrá nádržka, takže to vypadá, že voda vyletí tudy. Když stojím, tak pod autem mokro není, takže musí vyletět asi za jízdy.

Topení vypadá, že topí normálně. Kapalina a pumpa (orig. VW) byly měněny cca před 10 měsíci a od té doby mám najeto víc jak 20tkm a vše bylo v pohodě. Kapalina je krásně čistá. Teplota se drží na 90st. a nijak nekolísá. 

Poradíte mi kde hledat zradu? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Boleslavák napsal:

To záleží, kde těsnění praskne. Olej nemusí být vůbec degradován kapalinou . Pokud praskne u výfukového kanálu, tak se kapalina nemísí většinou s olejem, ale odchází výfukem ven.

Tak píše, že mu vodu tlačí von cez expanzku. Asi... 

Každopádne lucky.jack mal tiež dobrú poznámku... Môže byť aj viečkom. 

Každopádne mne vymenili dve viečka ešte na Superbe 2 a nakoniec to bolo chladičom klímy. Písal som to aj do fóra pre S2. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za odpovědi a rady. Dnes pár dalších poznatků a zkoušení.

Ano, víčko je dotažené, tak jak má být.

Ano, kapalina asi uniká nádobkou přepadem - nádobka i okolí je poblité od kapaliny. K uniku musí dojít za jízdy, protože pod autem není louže a není vidět, že by něco teklo.

Vodní pumpa i EGR ventil jsou před rokem dávané nové, takže ty jsou snad OK. Kapalina se dávala před rokem také nová a je čistá bez zákalu nebo nějakých nečistot.

Půjčil jsem si měřák a zkusil chladící okruh natlakovat, dal jsem necelé 2 bary, během asi 10 minut tlak klesl k 1 baru a tam se už držel.

Nastartoval jsem a zahřál vodu na 90 st., tlak v nádobce pomalu vystoupal na asi 0,5baru a nahoru už nešel. Mám DSG, takže jsem se při měření nedostal nad 2500 otáček a tlak turba asi 1,4baru. Vše bez viditelného uniku nebo úbytku kapaliny.

Mám podezření na tlakový vzduch někde na cestě od turba k sání nebo to těsnění pod hlavou, oboje ale při vyšším tlaku. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj borci, 

U mě to bylo nakonec sací potrubí.. při natlakování na volnoběh žádný únik, až když byl motor pořádně prohřátý tak se to projevilo. Nejdřív kontrola kamerou a už tam byly vidět kapky, takže se sundalo a vyměnilo za nové. Podle toho co sem zjišťoval tak je to jedna z nejčastějších závad při ztracení vody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, lucky.jack napsal:

Co má společného chladič klimy s chladícím okruhem?? 🤔 

To, že keď máš predný chladič klímy obitý od kamienkov, tak ti neprechádza dostatočne vzduch cez rebrovanie až k chladiču motora. Na S2 som ho mal obitý na cca 40% a pri výkone mi vyrazilo vodu cez expanzku. 

Po výmene chladiča, dodatočnej ochrany pred kanienkami vyprážanie vody cez expanzku prestalo. 

Holt Škodovka má chladiaci okruh nadizajnovaný na doraz a akýkoľvek úbytok chladenia sa hneď odzrkadlí na teplote. 

Prikladám foto v akom stave bol starý chladič a ako som to poriešil. 

Keď som kúpil S3, tak som hneď riešil mriežku. 

Bohužiaľ Škodovka neráta so slovenským kamienkovým posypom v zime.

 DSC_4850.thumb.JPG.bc695ba509c9d85b25a6c67516d0ef6c.JPG

20230124_140825.jpg

20230402_103145.jpg

20230402_103153.jpg

Editováno: , autor: r_e_n_e
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 9. 2023 na 9:15, Manas11 napsal:

Ahoj borci, 

U mě to bylo nakonec sací potrubí.. při natlakování na volnoběh žádný únik, až když byl motor pořádně prohřátý tak se to projevilo. Nejdřív kontrola kamerou a už tam byly vidět kapky, takže se sundalo a vyměnilo za nové. Podle toho co sem zjišťoval tak je to jedna z nejčastějších závad při ztracení vody.

Dík, za odpověď. Auto se mi chová stejně. Co jste měnili, hliníkové sání nebo to pouštěl EGR nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 9. 2023 na 23:23, r_e_n_e napsal:

Viečko môže byť dotažené na bomby, ale neudrží tlak. Preto ti vyrazí vodu cez expanzku. 

Zvláštne však je, že nemáš mokro na kryte motora! Chladiaca sa tak jednoducho nevyparí... 

Ešte si mi nepovedal ako je na tom chladič klímy. 

Díky za rady. Chladič jsi měl pěkně zřízený, ten můj vypadá celkem v pohodě. Auto se mi chová podobně jako popisuje Manas11. Voda na krytu pod motorem být nemusí, protože pokud voda vyletí několik km od baráku, tak ji proudící vzduch může strhnout rovnou pod auto. Na nádobce a podběhu je vidět, že voda lítá ven nádobkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...