Přejít na obsah

Cukání DSG


godrigon

Doporučené příspěvky

Ahoj, koupil jsem si Octavii 3 RS tdi 135 kw. Vše bylo v pohodě prvních 3000 km. Následně jsem si začal všímat, že pociťuji při řazení cukání (začalo jít cítit podřazování). Auto má najeto 208 tis. Km. Celou dobu servisováno v autorizáku. Olej v DSG měněn co 60 tis. km.

 

Aktuální projevy závady (nevím o co jde, jestli pomůže proplach nebo jsou spojky v háji - nechám si poradit).

 

  • za studena auto řadí hlavně 2. stupeň strašně surově
  • na kruháči, když dojíždím tak mi to tam hodí dvojku, přidám jakoby trošku plynu a jakoby tam ta 2. nebyla a až poté se zařadí s cuknutím
  • když na 2. zatáčím při nízkých otáčkách slyším takové chrastění
  • při brzdění, jde dost cítit řazení z 4 na 3 a hlavně na tu dvojku
  • sem tam při rozjezdu do kopce, když přidám 20% plynu auto jakoby podcukne a až pak jede (prokluzne). Děla mi to hlavně, když stojím v kopci a potřebuji do něj couvnout nebo najet předkem.

 

Hodně lidí mi říkalo, že mám zkusit udělat proplach (nyní jsem 30 tis. km od vyměny oleje (proplach nebyl dělán)). Nicméně když budou špatné spojky, tak zbytečně vyhodím prachy za tohle + budu muset znova měnit olej při nových spojkách nebo jiném zásahu.

 

  • při zahřátí cukaní tak o 50% poleví
  • rozjezd bez plynu je plynulý i přeřazení na dvojku (za studena i za tepla)
  • řazení 1, 3, 4,5,6 bez cukání - nahoru, podřazování dělá největší problém 2. 

 

Děkuji za jakýkoliv názor, či radu jak postupovat (nejlevnější opravit).

Editováno: , autor: godrigon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusil by som adaptáciu spojok, či nepomôže. Preplach je blbosť nič nepomôže. Pomáha iba pravidelne menený olej. A o tom trocha aj pochybujem ak to bolo v autorizáku menené. Ja po kúpe som vylial čiernu brečku a to tam bol tak 120tkm. 

 

Mne to tiež tak surovo hádže dvojku na oboch RS čo mám. Na jednej mi pri preradení z 3 na 4 niekedy aj cukne. Čiže predpokladám, že spojky sú vhodné na výmenu. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 25. 9. 2022 na 15:51, godrigon napsal:

Ahoj, koupil jsem si Octavii 3 RS tdi 135 kw. Vše bylo v pohodě prvních 3000 km. Následně jsem si začal všímat, že pociťuji při řazení cukání (začalo jít cítit podřazování). Auto má najeto 208 tis. Km. Celou dobu servisováno v autorizáku. Olej v DSG měněn co 60 tis. km.

 

Aktuální projevy závady (nevím o co jde, jestli pomůže proplach nebo jsou spojky v háji - nechám si poradit).

 

  • za studena auto řadí hlavně 2. stupeň strašně surově
  • na kruháči, když dojíždím tak mi to tam hodí dvojku, přidám jakoby trošku plynu a jakoby tam ta 2. nebyla a až poté se zařadí s cuknutím
  • když na 2. zatáčím při nízkých otáčkách slyším takové chrastění
  • při brzdění, jde dost cítit řazení z 4 na 3 a hlavně na tu dvojku
  • sem tam při rozjezdu do kopce, když přidám 20% plynu auto jakoby podcukne a až pak jede (prokluzne). Děla mi to hlavně, když stojím v kopci a potřebuji do něj couvnout nebo najet předkem.

 

Hodně lidí mi říkalo, že mám zkusit udělat proplach (nyní jsem 30 tis. km od vyměny oleje (proplach nebyl dělán)). Nicméně když budou špatné spojky, tak zbytečně vyhodím prachy za tohle + budu muset znova měnit olej při nových spojkách nebo jiném zásahu.

 

  • při zahřátí cukaní tak o 50% poleví
  • rozjezd bez plynu je plynulý i přeřazení na dvojku (za studena i za tepla)
  • řazení 1, 3, 4,5,6 bez cukání - nahoru, podřazování dělá největší problém 2. 

 

Děkuji za jakýkoliv názor, či radu jak postupovat (nejlevnější opravit).

Ahoj, mám něco podobného, vyřešil jsi jsi tento problém? Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...