Přejít na obsah

Funkce TP a zobrazení na MaxiDotu


biliv

Doporučené příspěvky

Nejde mi u rádia Dance funkce TP (dopravní hlášení).Dále se mě stane hodně často,že se mě nezobrazují informace na maxidotu. Pomůže pouze vyndat pojistku autoradia. V servisu mě řekli,že o problému ví a že čekají na opravný program pro autoradio. Má-li někdo stejný problém napište.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TP vysílá v čr jen Český rozhlas. Pokud ho tedy neposloucháš, tak to ani fungovat nemůže.

O tom že vypadává MAxiDot se tu již diskutovalo. V servisu ti to dají zpátky. Jestli pomůže vytáhnutí pojistky zkus sám.

Mám dojem, že dopravní hlášení vysílá dnes většina stanic, nehledě na to,že poslouchám výhradně ČR 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DOpravní hlášení vysílá více stanic, ale jedině český rozhlas vysílá signál TP, který ti přeruší přehrávání CD a přepne ho na dopravní zpravodajství

No a pokud ČR1 posloucháš, na displayi ti svítí TP a přesto ti to nepřepne, tak někde bude chyba. Já čr1 neposlouchám, ale ve Fábii to funguje. V roomsterovi jsem to nezkoušel. TP ale zapnou jde, leč stanice které poslouchám ho nevysílají

Vlastně vyzkoušel, byli jsme v Rakousku a poslouchali Radio N. Na Maxidotu se ukázalo traffic a rádio se zesílilo.

Editováno: , autor: ntr23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ntr23: Bohuzel nemuzu souhlasit - nevim, kde se presne pohybujes a jaka radia poslouchas, ale v oblasti Prahy je pomerne hodne stanic, ktere TP vysilaji a napr. prerusi reprodukci z CD nebo upravi hlasitost na nastavenou v menu radia.

Namatkove vyjmenuju Radio City 937, Evropa2, Impuls, Relax...

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pár nových informací ohledně TP.

TP – Tento signál je na displeji indikován ve chvíli, kdy byla naladěna stanice, v jejímž programu je vysílání dopravních informací obsaženo. Má tedy povahu pouze dvoupolohovou ano/ne, existuje/neexistuje. Problém je, že některé stanice vysílají TP, ale již nepředávají přepínací pokyn TA. Bez něho přijímač není schopen na dopravní hlášení přepojit a tak nastává velmi problematická situace, když vysílače inzerují TP službu a ta není prakticky dostupná a plně využitelná. Hudba z kazety či CD se nepřeruší i při sebedůležitějším hlášení. V připojeném přehledu vysílačů si proto všímejte i nabídky TA, nejen TP. V normě tato součinnost sice není požadována, praktický výsledek však potom není příliš funkční. Mimochodem ČSN EN 50067 pojednává o RDS v maximální úplnosti a přesnosti, jak se ostatně na normu sluší a patří. Proto zájemce o získání hlubšího přehledu odkazuji na její text.

Stránka s info o stanicích

http://www.stereovideo.cz/old/9902/VKV.txt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
Já ty háčky měl už v zíkladu, ale ohrádky a půlkruk jsem přokoupil - stejně jako schránky pod sedadla a schránku na brýle. Snada je, že dokoupení schránek je za polovinu normální ceny v konfigurátoru ...a to přímo u dealera Škody.

Jestli můžeš, nahoď ceny - zajímalo by mě to a nevím kdy se k dealerovi dostanu. Když tak napiš i u koho. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ntr23: Bohuzel nemuzu souhlasit - nevim, kde se presne pohybujes a jaka radia poslouchas, ale v oblasti Prahy je pomerne hodne stanic, ktere TP vysilaji a napr. prerusi reprodukci z CD nebo upravi hlasitost na nastavenou v menu radia.

Namatkove vyjmenuju Radio City 937, Evropa2, Impuls, Relax...

Já jen potvrzuji. Při hraní CD při zapnutém TP na stanici RELAX, nebo CITY ( jiné jsem nezkoušel), došlo při hlášení dopravní situace k vypnutí CDčka a protože jsem v menu rádia měl nastavenou jinou hlasitost, rádio začalo řvát až jsem se lekl, co se děje. Po ukončení zpravodajství se opět zaplo přehrávání CD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
Já jen potvrzuji. Při hraní CD při zapnutém TP na stanici RELAX, nebo CITY ( jiné jsem nezkoušel), došlo při hlášení dopravní situace k vypnutí CDčka a protože jsem v menu rádia měl nastavenou jinou hlasitost, rádio začalo řvát až jsem se lekl, co se děje. Po ukončení zpravodajství se opět zaplo přehrávání CD.

Asi se hloupě zeptám, ale není mi zcela jasné jak má fungovat funkce TP na autorádiu Škoda. Několikrát jsem tuto funkci měl dlouhodobě zapnutou a podařilo se mi zaznamenat pouze dvakrát nějakou reakci na zapnuté TP. Jednou se mi rádio přeladilo na stanici ČRo1 Radiožurnál a jednou na stanici Bayern 3. Nikdy víc jsem žádnou podobnou aktivitu nezaznamenal. Otázka zní, stačí TP zapnou na jakékoli stanici a poté je tato funkce aktivní pro všechny uložené stanice v autorádiu? Má se rádio samo přepínat na všechny signály TP, nebo musejí být zároveň vysílány i signály TA? Jediné co funguje spolehlivě je zesílená hlasitost při dopravní zpravodajství, ale bohužel jak jsem psal, přelaďovaní proběhlo pouze dvakrát, takže se domnívám, že jde o závadu na autorádiu.

Doufám, že jsem celou situaci popsal dobře a pevně věřím, že mi někdo poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TP by mělo fungovat na všechny stanice, co ho vysílají a je jedno, na jaké stanici ho zapneš.....pokud zapneš TP tak je nápis dole uprostřed displeje...zkus přepínat libovolně stanice a uvidíš, že TP je stále zapnuto a svítí....ale i mě se stalo u některé ze stanic, že při přepnutí na ní, rádio napsalo NO TP....asi nevysílají nebo co....samo že TP je na maxíkovi zobrazeno...

Editováno: , autor: Marek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je na rádiu zapnuté TP a rádio je naladené na stanici, ktorá vysiela dopravné správy, tak pri dopravnom vysielaní sa zosilní zvuk na nastavenú úroveň a ak prebiehalo prehrávanie CD alebo vstupu AUX, toto sa preruší a z reproduktorov sa ozve dopravné hlásnie. Po ukončení hlásenia sa rádio prepne na predchádzajuúci zdroj zvuku - CD či AUX. Ale ako píše Marek, naladená rádio stanica musí podporovať vysielanie TP - inak no nefunguje.

Ak sa na rádiu stlačí TP a aktuálne naladená rádio stanica TP nevysiela, rádio (konkrétne Dance) by podľa návodu malo nájsť najbližšiu stanicu, ktorá TP vysiela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezva, takže jsem vše otestoval, bohužel k žádnému přepínání u TP nedochází. Poslouchal jsem několik hodin jen CD a nedošlo k ničemu, i přestože je funkce TP zapnuta a stanice v pamětech. Jak jsem už dříve psal přeladění se mi stalo pouze 2x u Radiožurnálu a u Bayern 3. Jediné co se stane je, že při dopravním hlášení se zesiluje zvuk na mnou nastavenou úroveň. Další problém je, že pokud vypnu v menu rádia funkci „AF“, tak i přes vypnutí funkce na displeji se tato funkce často nevypne. Sice to není nikterak zásadní závada, ale také je. Takže s rádie po této stránce spokojen moc nejsem. To nemluvím o tom, že přenos informací z rádia na Maxidot přestal fungovat. A včera se mi nejednou z ničeho nic na celkové spotřebě auta ukázalo 4.1 l / 100km. Což je hloupost, jelikož jsem tam měl den předtím něco málo okolo 5.4l / 100km …. No prostě se to nějak zbláznilo.

Takže při prohlídce v červnu zaměstnám servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...