Přejít na obsah

Kontrolka tlumených světel


pasik68

Doporučené příspěvky

Mám dotaz, jestli se Vám při rozvícení tlumených světel, zbarví kontrolka na otočném ovladači světel do zelena. Jak při otočení ovladače přímo na tlumená světla, nebo i při rozsvícení tlumených světel při nastavení na auto. Mě svítí pouze zeleně symboly viz fotky (při rozsvícených tlumených světlech). Díky za reakce.

P.S. u Golfa jsem viděl zeleně svítit i ten symbol tlumených světel.

20220926_154343.jpg

20220926_154356.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 9. 2022 na 10:09, pasik68 napsal:

Jak lze teda poznat, při nastavení na Auto, že se rozsvítí potkávací světla, např. za slabé mlhy, deště, atd... když to není před autem ještě vidět.

 

 

Editováno: , autor: pasik68
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

58 minutes ago, Lancelot said:

Podle toho zeleně podsvíceného symbolu obrysovek. V režimu auto jsou světla buďto zhasnutá respektive svítí denní svícení nebo svítí potkávací světla, ke kterým vždy svítí i světla obrysová, jejichž aktivaci symbolizuje zezelenání symbolu obrysovek.

 

1 hour ago, pasik68 said:

Nejlépe je to zobrazeno na infotainmetu. Zapnout volbu CAR a přepnout položku Stav Vozidla. Zde je zobrazeno na 3D siluetě co je zapnuto anebo deaktivováno.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsme tohle probírali na srazu, že novější auta přišly o kontrolku na budíkách.

Na mém S2 je to na přepínači světel řešeno stejně, ale navíc mám právě tu kontrolku před sebou.

20220929_183056.thumb.jpg.0aa0e9ea628fade62cf8f413b7644b19.jpg

Ale jak píše @Lancelot, v režimu Auto nikdy jen obrysovky svítit nebudou, takže se tím řídit dá.

Takhle jsem se orientoval u mého bývalého Rapida, který už samostatnou kontrolku neměl.

Bohužel některá auta mají ten přepínač dost nízko a úplně ideální to není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mám Scalu a v návodu se uvádí, že kontrolka na přepinači světel (vpravo dole) slouží pro zapnutí potkávacích světel. Tato kontrolka se nikdy ale v této poloze přepnače nerozsvítí. K čemu tedy slouží. V případě polohy Auto jsou zapnuta podle potřeby obrysová světla a s nimi i tlumená (potkávací světla) automaticky. To je indikováno kontrolkou zapnutí obrysových světel na přepínači.  Jediné vysvětlení mě napadá, že by mělo jít o vynucené zapnutí potkávacích světel (a zároveň i koncových) řidičem, ale přesto se kontrolka nerozsvítí. ???

ScalaSvetla.jpg

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, v návodu nejsou popsány kontrolky, ale z výše uvedeného se také nedá odvodit proč kontrolka tlumených světel nesvítí i když je přepínač v její poloze. Je to tak správně? když přemístím přepínač do polohy obrysových světel tak kontrolka obrysových světel svítit začne, což indikuje, že se rozsvítla přední tlumená a zadní obrysová světla. Po přemístění přepínače do polohy tlumená světla kontrolka nevítí ale přední a zadní světla ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...