Přejít na obsah

Zobrazení pruhů travel assist ve VC


Doporučené příspěvky

On 10/10/2022 at 6:30 PM, iphonik4 said:

Hele kluci ještě mám dotaz k Travel Assistu. Jak je tam ta asistence změny jízdního pruhu, tak nějak nechápu, kdy je aktivní a kdy ne. Je tam asi nějaká podmínka, kterou neznám ale děje se mi to, že v 70% případů, když dám u zapnutého TA blinkry, tak ikdyž je ta změna pruhu zapnutá, tak pruhy pouze vyblednou a TA mi umožní přejet ručně. Ve 30% případů, když dám při TA blinkry, tak se ukáže šipka mezi pruhy auto odbočí samo. Taky Vám to funguje takto nespolehlivě a nebo je nějaká podmínka, o které nevím (např. rychlostní limit pro tuto funkci, atd.)? Dělá to i ve dne a při dobře viditelných pruzích, které TA registruje. Díky

na zmenu jazdneho pruhu potrebujes mat aj postranne parkovacie senzory. bez nich to nefunguje. cize ludia bez parkovacieho automatu maju smolku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, patrikcevela napsal:

na zmenu jazdneho pruhu potrebujes mat aj postranne parkovacie senzory. bez nich to nefunguje. cize ludia bez parkovacieho automatu maju smolku.

Hele, ty samozřejmě mám. Mám RS 120 let MS v úplně plné výbavě krom jediné věci - tažného :D . Tzn asistenty jsou tam úplně všechny, které Octavia aktuálně může mít. Tu funkci tam v tom autě tedy samozřejmě mám, jinak bych se tak debilně neptal. Jak jsem napsal, to auto tu změnu pruhu umí. Jen prostě jsem nechápal, proč občas změní pruh samo a občas ne. A zjistil jsem, že to závisí hlavně na okolním provozu. Musí být až nesmyslně velké vzdálenosti od okolních aut. Šlo mi o to, že ikdyž ty šipky travel assist ukazuje, tak stejně někdy při spuštění blinkrů auto samo nezmění pruh. A zjistil jsem, že ty šipky pouze znamenají, že je ten systém aktivní. Ne že je připraven k odbočení. To indikuje až HUD, krerý ukáže v levo a nebo v pravo od aktualního pruhu takový jakoby stín. Ten pokud tam je a dám blinkr, tak ten stín vyplní modrá šipka a auto samo změní pruh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • Pawouk změnil název na Zobrazení pruhů travel assist ve VC

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...