Přejít na obsah

Jak vypnout automatické zamykání po rozjezdu


fulda

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nemám rád automatické zamykání po rozjezdu. Uvědomuji si, že někdy může být užitečné, ale někdy zase na škodu. U O4 se mi ale nepodařilo přijít na to, jak jej vypnout. Tušíte někdo, kde je tato volba ukrytá? Co hledám špatně?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Pawouk napsal:

Co manuál, nic tam nepíšou?

Nepíšou. Jediné co píšou je, jak si nastavit, které dveře se odemknou. V papírovém, stejně jako v elektronickém návodu existují dvě kapitoly. Jedna hovoří o používání tlačítka pro zamknutí/odemknutí "zevnitř" a obsahuje to varování o znesnadnění přístupu:

https://digital-manual.skoda-auto.com/w/cs_CZ/show/46ebd02381e87f5879af7051ee70f598_12_cs_CZ?ct=46ebd02381e87f5879af7051ee70f598_12_cs_CZ#titleID_d6a152ccdd0d11e89392ac52ff469460

A druhá hovoří, jak si nastavit, které dveře se odemknou:

https://digital-manual.skoda-auto.com/w/cs_CZ/show/b60f6d9c9ef68bc70eb5e5f96ab1de44_13_cs_CZ?ct=b60f6d9c9ef68bc70eb5e5f96ab1de44_13_cs_CZ

 

Ale o automatickém zamykání nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, právě že v O4 tohle nastavení není... Což mě  teda hodně hodně překvapilo. Vím že ve Scale to je, v Superbu teda taky ale u mě to nemám. Šel jsem přes nastavení - auto - exteriér - centrální zamykání.. Bohužel nic na odskrtnuti tam není. 

Mě to třeba nevadí, protože to zamykání je fajn, ale kdyz to někdo nechce, tak jsem nepřišel na to jak se toho zbavit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to dle mého jen záležitost kódování BCM (09), i v OBDEleven jsem se teď díval, že je možnost si to aktivovat. Určitě bych nespoléhal na to, že to přidá nějaká aktualizace, jelikož velmi pravděpodobně to ta jednotka umí, jen to není aktivováno pro viditelné měnění.

Tzn. že pokud má někdo to možnost a chce to zkusit (ale bacha na možnost porušení záruky, kdyby na to někdo přišel, ale pochybuji, že to někdo bude takto do hloubky zjišťovat):

Jednotka 09 - přizpůsobení/adaptace

 - ZV Autolock -> Menuesteuerung ZV Autolock-Unlock -> ajdustable.

Takto to je u O3/S3. Předpokládám, že pro O4 to bude stejné, nevidím důvod, proč by to měnili, i když tam jsou úplně jiné BCM jednotky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@KrostaBohužiaľ v OIV je iba toto:

ZV_Autolock:
            Automatisches Verriegeln bei Geschwindigkeit:
                active
            automatisches Entriegeln:
                active
            ZV_autolock_autounlock_hmi:
                not active
            automatic_unlock_nar:
                not active

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jednotka BCM (09), jak jsem tady už psal, tuto možnost nabízí aktivovat. Otázkou pak je, zda to v tom SW reálně je nebo tam zůstala jen možnost aktivace bez změny a druhou věcí je, zda to umí zobrazit infotainment v nabídce.
Pokud to z výroby zapnuté není, tak třeba postačí to jen překódovat v BCM, čímž se může záruka rozplynout nebo ani po zapnutí se nic nezobrazí. 

Já se přikláním osobně k tomu, že z nějakého důvodu to není od výroby aktivní, ale SW to umí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 10. 2022 na 13:55, Lasse napsal:

Mám možnost zapnutí a vypnutí automatického zamykání přímo v infotainmentu. 

Menu - vozidlo - exteriér - centrální zamykání - automatické zamykání 

20221023_133106.jpg

Omlouvám se za mystifikaci. 🙃

Neuvědomil jsem si, že jsem tuto funkci aktivoval pomocí OBDeleven (je tam na to přímo aplikace). 

Sorry. 😉

 

Editováno: , autor: Lasse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...