Přejít na obsah

Vyber alu kol na zimu


zdeno77

Doporučené příspěvky

Mám dotaz. Mám RSo na 18kách zenitech. Nevím, co na to mám nasadit na zimu. Někdo mi říkal, že dávat na 18ky zimní gumy není dobré. Zůstali mi 15ky plecháče z bývalé O2 na nových zimních gumách a to sem zase slyšel, že to nenasadím kvůli kotoučům. Mám obout 18ky? Nebo tam nasadím ty plecháče? Nebo jaký rozměr tam mám dát? Co dáváte na zimu vy na RSo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dotaz. Mám RSo na 18kách zenitech. Nevím, co na to mám nasadit na zimu. Někdo mi říkal, že dávat na 18ky zimní gumy není dobré. Zůstali mi 15ky plecháče z bývalé O2 na nových zimních gumách a to sem zase slyšel, že to nenasadím kvůli kotoučům. Mám obout 18ky? Nebo tam nasadím ty plecháče? Nebo jaký rozměr tam mám dát? Co dáváte na zimu vy na RSo?

Dej tam 16 pokud jezdis nekde po horach at muzes dat i retezy, pokud ne tak 17 je ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17" original (225/45R17) som mal tuto zimu na pneu Nokian.Na zaciatku sezony som vletel do prvej diery, ohol som prvu sadu (2ks -> predok/zadok prava strana - vtedy som objednal nove dva disky).Povodné som dal narovnat a nechal ich na nicenie v zime. Po zimnej sezone som objednal dalsie dva, aby som mal dve sady komplet (zima/leto). Teraz v lete som ohol dalsi (samozrejme vyhynal som sa jednemu debilkovi, vpalil som do diery ktoru nasledne o tyzden zaplatali... )

cize riziko v zime so Zenithami je ten, ze sa lahko ohnu, na strane druhej, RS-so vyzera aj zime elegatne.

Fakticky tie disky su akosi makke, predtym som mal na OI tiez 17" a taketo problems som nemal :(

Je to teda otazka penazi a podmienok, za ktorych sa na cestach jazdi (mimochodom, retaze su aj na 17" ... sice drahsie, ale su !!! )

Osobne (kedze nas pan premier tvrdi, ze do konca roku 2010 mame mat dialnicu z Bratislavy do Kosic :prc: ... ), plechace by som si na zimu asi uz nedal, aj ked plechac stoji 500,- Sk, Zenith 4500,- Sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 205/55 R16, Conti WinterContact TS 810 a jak se tu píše, daj se na to dát i řetězy, což na 17" nebo větší nedáš.

Jsem z Vysočiny, takže pro mě 16" byly jasná volba. První rok na plecháčích co jsem dostal k autu a další zimu na METANech ze SUPa.

Mischo,

17" a 18" retaze su uz davno v predaji. Su sice drahsie, ale su!!

Špeciálna verzia - reťaze a s jednoduchým nasadzovaním.

Snehové reťaze pre rozmer kolies 225/45 R 17:

Číslo dielu: 996 361 920 01

Snehové reťaze pre rozmer kolies 255/40 R 17:

Číslo dielu: 996 361 921 00

Snehové reťaze pre rozmer kolies 235/50 R 17, 255/40 R 18 a 265/35 R 18:

Číslo dielu: 996 361 922 00

Cisla dielu su koncernove ;)....ze porsche :punk:

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mám dotaz. Mám RSo na 18kách zenitech. Nevím, co na to mám nasadit na zimu. Někdo mi říkal, že dávat na 18ky zimní gumy není dobré. Zůstali mi 15ky plecháče z bývalé O2 na nových zimních gumách a to sem zase slyšel, že to nenasadím kvůli kotoučům. Mám obout 18ky? Nebo tam nasadím ty plecháče? Nebo jaký rozměr tam mám dát? Co dáváte na zimu vy na RSo?

Silně pochybuju, že na OII RS která má v TP (pokud vím) 17" a 18" kola dostaneš 15", který nedostanu ani na OI RS, a to mám v TP jenom 16" a 17" kola ?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

17ka s řetězama se nevejde do podběhu? jako kdyby se nevešla ve směru k tlumiči na šířku, to bych pochopil, ale tohle se mi nezdá. prostor pro pružení tam je velkej a doraz si myslim bude nastavenej dřív, než by kolo praštilo do podběhu

luke, presne tak... ked pride zima, nasuniem retaze na 17", aby sme mischovi ukazali, ze problem to nieje.... aspon nie pri RS s tovarenskym podvozkom....Samozrejme, s retazmi, ktore su na to urcene

co sa tyka 15", zabudnite !! brzdove strmene nepustia, 16" idu, ale su dost na tesno (mozno pri dlhodobom brzdeni s plechacmi moze vznikat zle odvetranie a nasledne prehriatie kotucov)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

add zdeno77:

otazka:Mám dotaz. Mám RSo na 18kách zenitech. Nevím, co na to mám nasadit na zimu. Někdo mi říkal, že dávat na 18ky zimní gumy není dobré. Zůstali mi 15ky plecháče z bývalé O2 na nových zimních gumách a to sem zase slyšel, že to nenasadím kvůli kotoučům. Mám obout 18ky? Nebo tam nasadím ty plecháče? Nebo jaký rozměr tam mám dát? Co dáváte na zimu vy na RSo?

odpoved: tuto zimu som jazdil na 225/45R17, znacky Nokian W. Na podmienky ktore panuju v strednej europe v nizko polozenych nadmorskych vyskach to mne osobne stacilo. Ked som isiel do vyssich nadmorskych vysok, kde bolo vela snehu, nasadil som retaze s rychlym upinanim (nazov ti nepoviem, nakolko ich mam pri zimnych kolesach u kamosa v servise co je vzdialene odomna cca 400km). Stali cca 10 tisic sk, po nasadeni som neznicil vnutorne lemy blatnikov. Problem Nokianov je len ten, ze maju vyssiu hlucnost. Najazdil som na nich v "zime" cca 8tisiic km, pri poslednej jazden som pravu prednu presekol na doske, ktora bola padnuta krizom cez cestu...

15" na RS-so nenasadis, 18" su na zimu podla mna zbytocne drahy luxus. Najmensi rozmer, co na rs-so das, je 16" ...

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

páni,

skúsme sa pekne držat témy. Kedže na samom začiatku bola otázka na zimné pneu, rieši sa TO. Nie, kto-čo riesil na Fabii, alebo či mal niekto OI alebo OII, dokonca či je niekto ľahko retardovaný. Začína to byť mimoriadne trápne, keď človek položí normálnu otázku, a dostane na ňu 20 odpovedí, z toho je 15 úplných bludov, a z toho 2 sú urážky . Neviem ako vy, ale ja osobne sa tu snaźím prispievať vecami, ktoré majú aký-taký význam. Takisto si dovolím napísať svoj názor na vec, ale bez toho, aby som niekoho osočil resp. urazil.

Myslím, že reakcia Mischu na môj prispevok bola jednoznačná a začínam prehodnocovať, či fak mam zimné pneumatiky, a tie reťaze, ktoré som kúpil či som montoval na svoje auto (podotýkam, že to je octavia II rs TDI s rozmerom kolies 225/45r17). Dovolím si Ti pripomenúť, ze v tom linku (keby si si pozorne prečítal) je spomenuté, že "Reťaze pre kľudnú jazdu s ľahou montážou, vhodná pre autá s minimálnym priestorom v podbehoch".

Ale v podstate je to jedno, snáď zdeno77 si vytiahol z týchto informácií v tejto sekcii aspoň niečo....

Peter

Editováno: , autor: wagoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, měj si kola a řetězy jaké chceš, namontovat se dá leccos leckam, ale Škoda a.s., výrobce tvého vozu, nepovoluje používání sněhových řetězů se 17" koly.

To je fakt a to že Ty jsi to používal neznamená, že to je košér. Kdyby to bylo tak strašně ok, tak škodovka nemá důvod to nepovolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

páni,

skúsme sa pekne držat témy. Kedže na samom začiatku bola otázka na zimné pneu, rieši sa TO. Nie, kto-čo riesil na Fabii, alebo či mal niekto OI alebo OII, dokonca či je niekto ľahko retardovaný. Začína to byť mimoriadne trápne, keď človek položí normálnu otázku, a dostane na ňu 20 odpovedí, z toho je 15 úplných bludov, a z toho 2 sú urážky . Neviem ako vy, ale ja osobne sa tu snaźím prispievať vecami, ktoré majú aký-taký význam. Takisto si dovolím napísať svoj názor na vec, ale bez toho, aby som niekoho osočil resp. urazil.

Smazal jsem to co sem nepatřilo a nebylo k tématu, ale neviděl bych to tak dramaticky jako ty, prt. sám autor tématu asi ve čtvrtém příspěvku řešil prodávání svých kol, takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letni mam 17, ted se rozhoduji jake koupit na zimu. Uvazuji o 16". 15" se mi zdaj uz moc maly a 17" zbytecne velky. Jezdim casto i do hor, takze na snehu a ledu. Jake mate zkusenosti s temito velikostmi?

Diky.

Maslim ze na tom az tak nesejde, kola ve skutoecnosti nebudou moc vetsi, je jedno ci tam das 15 (195/65) 16 (205/60) ci 17 215/50... Prumer kola se moc nemeni.... Nemao si mysli nekdo neco jine?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Riesim dilemu ,od novembra 2010 sa stanem stastnym majitelom RS-ky TDI combi DSG, asi od vyroby pride na letných príplatkových 18" co tam dat ?

1.Nechat 18" disky a dokupit k tomu nejake zimne pneu alebo

2.Dokupit ine pripadne ake disky tam vojdu a k tomu pneu.

Ake pneu mate zapisane standardne v technickom preukaze ?

Nie su 18" prilis tvrde na zimu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...