Přejít na obsah

Webové rádio nedostupné


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

 

již měsíc vlastním čtyřkovou krásku RS v mamba zelené barvě. Je to MR2023. Najel jsem již 1500 km musím říct, že jsem až na jednu věc zatím nenarazil na žádný SW problém a nebo bug. Dokonce si troufám tvrdit, že má míň chyb, než Columbus MIB 2.5 v O3 RS. Nicméně je tu jedna věc, se kterou si nevím rady. Internetové (po Škodovácky webové) rádio. Poprvé když jsem se přihlásil, tak fungovalo skvěle. Nyní již bohužel nefunguje. Kdykoliv zvolím položku webové rádio, tak namísto zobrazení zemí se asi 5-10 minut vyhledává a poté skočí hláška, že je webové rádio nedostupné a mám to zkusit později. Netuším jak tento bug vyřešit. Jsem přihlášený jako primární uživatel a datový balíček mám aktivovaný. Ostatní online služby fungují jak mají. Verze hw je poslední H58. Máte taky někdo tento problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tobě to fungovalo? Mně nikdy. Pátral jsem. Podle mě musíš mít zakoupený od společnosti Kubik internetový balíček. Nebo připojit auto přes svůj telefon (vím, že tam v nastavení ta možnost je, ale ještě jsem to nezkoušel).

Auto je sice připojeno na internet (Škoda connect), ale jen za účelem navigace a Škody auto. Nemůžeš udělat například Hotspot. Opět bys musel mít ta DATA Od Kubik.

Tak to aspoň chápu já. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@boban1108, @JirikHL

 

díky kluci. Takže aktivovaný infotainment online od Škodovky je něco jiného a pro rádia je třeba koupit datový balík a nebo přes telefon. Zkusím tedy přes ten. Tam mám neomezený 5G. Škodovka by to mohla lépe komunikovat. Infotainment online ve mně evokuje, že by to mělo být včetně rádia. Navíc pokud mi to první den aktivace online služeb u nového vozu fungovalo. Asi to byla buď chyba systému, že to dovolil a nebo nějaký preview pro nové uživatele. Navíc by tedy neškodilo aby infotainment napsal “kup si data” a ne že bude půl hodiny načítat a pak napíše, že webové rádia nyní nejsou dostupná a mám to zkusit později.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cez hotspot mobilného telefonu to funguje dobre - síce to nepotrebujem, FM/DAB rádií je dnes hromada + USB s množstvom hudby - ale skúšal som asi dva týždne dozadu. Funguje to dobre, počúval som BBC Radio1 a pre srandu nejaké ruské on-line rádio s hudbou z filmov.

ano, predplatené data na 1 rok od predajcu, ktoré používa O4 na on-line navigáciu sú iné od dát používaných pre web rádio.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si nejsem jistý, že to jde přes mobilní telefon. Taky jsem o tom uvažoval a zkoušel jsem to, ale: 

 

1. Na co to je dobré? Pokud chci poslouchat webové rádio přes data z mobilního telefonu, tak přeci použiji Android auto a aplikaci v mobilu na to rádio. A taky to hraje přes repráky auta. Pokud chci ostatním udělat hotspot, tak ho přeci mohu udělat přímo z mobilu. 

 

2. Budiž, zkusil jsem to. Ale mám předplacený Škoda connect a Columbus jel. A jak mám zjistit že v tom momentě Columbus cucal data z mobilu a nikoliv přímo od Škodovky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano pánové, zkusil jsem přes hotspot a už to fičí :) proč chci používat právě přes infotainment bych neřešil, to je přece každého preference. Když tam ta funkce je, proč ji nevyužít. Jsou tam všechna rádia, která normálně poslouchám přeš TuneIn a je to přímo v systému vozu, tak proč ne. Takže ještě jednou díky za radu @boban1108, @JirikHL.

@OpelInsina rok? Já mám na 3 zdarma :O

@boban1108 poznáš - když je aktivovaný hotspot směrem z telefonu, tak jsou vypnutá data přes integrovanou sim a naopak. Je to v nastavení WLAN a datovém spojení. Jestli je spojený hotspot taky signalizuje zelenou bublinou iPhone v horní liště. Jak je to na Androidu nevím, ale asi to bude taky nějak ukazovat. Jinak třeba se ti stalo to, co mně. Po aktivaci online služeb Škoda mi rádio taky šlo bez hotspotu a po nějaké době jít přestalo bez jakékoliv hlášky o datech, proto taky jsem se tak blbě ptal. Podle mě tam mají nějaký preview mód na vyzkoušení a potom už jen koupit data a nebo hotspot z telefonu.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak teda dneska jsem se dokopal a vyzkoušel připojit auto k hotspotu a webové rádio (na základě tohodle vlákna :D )... Musím teda říct, že mě celkem překvapilo, jak dobře to funguje. Sice podcasty české jsem nenašel (aspoň ty co jsem hledal) ale třeba kvalita i českého rádia mi přišla vyšší než při přepnutí na dab.. .Ale to mohlo být placebo, nevím... Nicméně to nejspíš budu používat častěji... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud mám zaplé android auto, tak je blbost používat vestavěné webové rádio, to je jasný. Já AA používám pouze na delších cestách, případně když používám navigaci po Ostravě, což je výjimečně...Jinak mám telefon připojený pouze přes BT na muziku nebo telefonování... Pak má webové rádio skrz Škoda rozbraní smysl. Pokud jezdím výhradně s AA tak pak je to jasný a použiju třeba to zmíněné TuneIn... Je to každého věc jak to používá, spíš jsem jen psal svoje poznatky, ne návod nebo doporučení co je best :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@JirikHL Můj příspěvek nebyl míněn jako jakákoliv kritika. Pouze technické konstatování. Já si spíš říkám, jak to bude až uběhnou 3 roky služby Škoda Connect. Používání Columbusu na navigaci je celkem dobré (má proti Google některé výhody i nevýhody).  Ale to je vedlejší. Ale mám data online pro Columbus ze Škoda connect. Po 3 letech ho mohu krmit přes hotspot a Columbus pojede dál, ale zbavím se výhod AA (používám například při navigaci Columbusem mapy.cz na středovém displeji, abych viděl, kudy jedu). A to už nebude možné. Nebo tuší někdo řešení? 

Pak zbude už jen jediné, dokoupit Škoda connect na další období. A tuším, že ceníky ještě nejsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotspot funguje společně s bezdrátovým Android auto bezchybně, máš asi něco špatně nastavené. 

 

Přidám ještě jednu vychytávku pro Samsung telefony. Vytvořte si rutinu pro automatické spuštění Hotspotu v telefonu po připojení telefonu k infotainmentu vozidla. Funguje to skvělé a nemusím pokaždé spoustět a vypínat Hotspot na mobilu manuálně. Výborná věc. 

Editováno: , autor: ladik1983
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 10. 2022 na 13:57, JirikHL napsal:

Tak pokud mám zaplé android auto, tak je blbost používat vestavěné webové rádio, to je jasný. Já AA používám pouze na delších cestách, případně když používám navigaci po Ostravě, což je výjimečně...Jinak mám telefon připojený pouze přes BT na muziku nebo telefonování... Pak má webové rádio skrz Škoda rozbraní smysl. Pokud jezdím výhradně s AA tak pak je to jasný a použiju třeba to zmíněné TuneIn... Je to každého věc jak to používá, spíš jsem jen psal svoje poznatky, ne návod nebo doporučení co je best :) 

Jak se připojí telefon k autu jen přes BT(hovory, hudba) ? Ikdyž mám zaplé v telefonu jen BT, tak se mi s autem spojí bezdrátově s AA. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nastavení telefonu - nastavení Android Auto mám nastavené "připojit pouze pokud bylo připojeno naposledy" nebo tak něco tam je. A když končím jízdu, pustim v AA aplikaci s ikonou Škoda, což mě hodí do nastavení zařízení a tam kliknu na ikonku AA u mého telefonu, čímž se to odpojí a při další jízdě nepřipojí... Připojí se až "na vyžádání" když v menu auta kliknu na AA a vyberu svůj telefon.

Případně se to dá řešit zakázáním bezdrátového AA, na delších cestách telefon stejně vždy nabíjím, takže je to jedno :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...