Přejít na obsah

Jak jste spokojeni s origo rádiem


Doporučené příspěvky

Tak po týždňovom každodennom súžití s tou istou FII môžem povedať, že Dance s 8 repro hrá naozaj skvele. Akurát mi trvalo pár dní, kým som vyladil nastavenia zvuku - osvedčilo sa mi basy +2, stredy +2, výšky +3, loud off. Pri loud on to neskutočne basuje a okolo hlasitosti nastavenej na 12-13 mám pocit, že okná vyletia z dverí :o Sklamal ma však maxidot, pretože nezobrazuje ID tagy z MP3, píše len číslo tracku - v F1 pekne písal ID tagy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pridám aj ja svoju ročnú skúsenosť. Rádio Dance + 8 repro ( sú to 4 kompá ). Je to moje prvé fabrické rádio. K jeho objednávke ma viedlo viacero faktorov: nemusím nosiť so sebou stále predný panel, sedí do interiéru, komunikuje s maxidotom a z účtovného hľadiska sa dá odpísať aj DPH - je zahrnuté vo vstupnej cene auta. Neočakával som od neho zázraky a ani som sa nedočkal. Najviac ma znechutil príjem a zvuk FM tunera, navyše niekedy pri akcii nejakeho spotrebiča ( typicky EPC pri radení ) v aute dochadza ku maličkému výpadku signálu, pripisujem to neodfiltrovanému napájaniu - zemniace slučky. Zvuk CD je neutrálny, aspoň neunavuje, preto si ho trochu oživujem korekčne asi ako Igor ( +3,+2,+2 ), záleží na CD, to je asi najlepšia časť toho rádia. Zvuk MP3 - myslel som že bude rádio viac zrovnávať rozdiely medzi skladbami, výberovky sa nedajú vydržať dlho s pokojnými nervami equalizér je stále v akcii. Dosť záleží aj na kvalite MP3, treba si ich robiť naraz a s vyšším bitrate. Celkovo je rádio na úrovni trojtisícového kúska s aftermarketu, príjmom tunera ešte niekde ďalej v číne. Predtým som fičal na pioneeroch (alpinisti prepáčia, mali lepší drive) a toto radijko pred tragickým koncom zachraňuje len jeho kamarát maxidot, ktorý by trpel atrofiou textu a krásy. O repro nabudúce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio Dance mám s autem přesně měsíc :) . Je to takový rádio "zadarmo". Aby mi hrálo FM stereo to bych snad musel být přímo pod vysílačem. Neustále vypadává a hraje mono. Jelikož nemám Maxíka, půjde časem z domu.

hmm tka ot bude chyba jinde, sel bych to reklamovat, mam ho taky, a hraje uplne v pohode. a nebo sem hluchej . , coz nevylucuju. , :p

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tka ot bude chybaj inde, sel bych to reklamovat, mam to taky, a hlave uplne v pohode. a nebo sem hluchej . , coz nevylucuju. , :p

taky se pridam, co se tyce prijmu radia, radio hraje v pohode, zadne vypadavani...jeste se mi to tedy nestalo....

a jak Vam cte CD? nemate nekdy problem se zandavanim CD? me se stalo po delsi jizde a delsim hrani, ze CD mechanika zacla blbnout...najednou se zacla hudba tahat a divne hrat a pak ani neslo zandat CD, zustalo to treba i na pulce zajete...ale to se stalo po asi 2 hodinach souvisleho hrani...a zatim jsem to nemel moznost vyzkouset, na kratke vzdalenosti, hrani do hodiny jsem to nezaznamenal, jen nektera vypalovana CD neprecte, asi je na vypalovana CD haklivejsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno o ze neprecte starsi paleny noname CD na to sem si zvyknul. co se tyka toho sezrani Cd, to mi delala streamka v OII po flashi Sw se to upravilo v R to zatim nedela. a to ma ted za sebou 4x 35O km trasu UL - Rezno, kdy hrala CD(mp3)( lehkaj trance) celou dobu a zadnej problem. Hlasitost 12 pri 13Okm/h idealni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hhm., asi palis na kvalitnejsi nosce, ja to flakam na noname, protoze vim, ze to mam na par tydnu,. mix do auta, a pak to neomu dam a vysmazim si novej, :palec2: s tim skakanim., mnoo uz mi parkrat CD poskocilo, kdyz poskocilo cely auto. mam tu par mistacek, kde se m ito dari., fuck jednou to bylo schvalne ,abych poznal, jak se rumik ve vzduchu chova lol jinak je to spi tim ,ze se zapomenu , tak to houpne a chvilku sme na 2, nebo 3 kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo zas tak hrozny to neni neboj. Nepredstavuj si, ze letim 5m. to je takovy ostrejsi zhoupnuti na nerovnosti, kdy jsou ve vzduchu kola krizem, a ne na jedna strane. a jak to zase "dopadne" na vsechny, tak to CD poskoci. :p JJ na lepsi veci pouzivam taky verbatimy, nebo imationy :palec2:kol5

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, na přelomu 2006/2007 se tu řešily výpadky info z rádia Dance na MaxiDotu. Udělalo mi to totéž na Fabii Combi II, koupená 5/2008.

Obrátil jsem se na servis s tím, že jsem slyšel, že už se stejný problém někdy řešil (kde jsem se to dozvěděl neříkám).

Chlap nejen že mi tvrdil, že určitě ne, že o tom slyší poprvé a že to v žádném oběžníku určitě nebylo... Ale dokonce mi řekl, že (cituji): "ten kdo to říká šíří poplašnou zprávu, rád bych takového člověka viděl".

Připadal jsem si jako vůl, kterému (mezi řádky) říkal něco jako - kdoví co Ti kdo v hospodě navykládal.

Víte někdo nějaké bližší informace, kdy a jaké rádia se měnily nebo ve kterém oběžníku to bylo nebo něco, čím bych mohl u toho člověka argumentovat?

Rozumím tomu, že se ve Škodovce asi musí chovat tak, že žádné problémy nejsou a když něco, tak je to obrovská náhoda, která se stane max. jednou za deset let.

V podstatě je mi jedno, jestli to rádio opraví tak či onak - podle pokynů z oběžníku nebo dle sebe, hlavně když to bude fungovat.

Tak kdybyste něco věděli, dejte vědět.

Díky

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vo Fabke I som mal SYMPHONY + 8 repro... Teraz mam DANCE + 4 repro (casom pribudnu dalsie 4) + MaxiDot...

Moj nazor:

SYMPHONY - lepsie chytalo signal, skor preladovalo na silnejsiu frekvenciu, malo funkciu AIM (vlastnu pamat na dopravne spravy).

DANCE - lepsie lahodi oku (vacsi displej), ine pozitiva nema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fabii Combi II zakoupenou 16.5.2008, tentýž den mi přestalo fungovat zobrazování rádia na MAXIDOTU, v servisu kontrolováno diagnostikou, komunikace rádia byla bez závad, chyba nebyla hlášena, takže bylo konstatováno že chyba je v rádiu. Rádio bylo objednáno nové a následně vyměněno. Nové rádio funguje bez závad.

Editováno: , autor: klobouk2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co si budeme povídat, obecně rádia od Škodovky neodpovídají funkcemi cenově podobným rádiím "klasických" výrobců. Ale na druhou stranu ten design, jak třeba Dance zapadne do interiéru mě donutí, mu to odpustit. Upřímně, stejně na tom chci "jen" poslouchat rádio a přehrát si občas CD. Navíc je to jediná možnost, jak dostat rádio na MAXI DOT a parkovací senzory na displej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sľuboval som, že spíšem malý elaborát na tému rádií Dance, tak tu je to:

Autorádiá Dance pre Škodu dodávajú výrobcovia Visteon a Technisat. Autorádia na prvý pohľad vyzerajú rovnako, predný panel je rovnaký, takisto ovládanie, návod aj zapojenie. Rozdiely sú však viditeľné hneď, ako sa rádio vytiahne, viď foto v prílohe! Takisto sa dá zistiť rozdiel aj diagnostikou, Visteon má číslo 5J0 035 161, Technisat 5J0 035 161A. Podľa predbežného skúmania je rádio od Technisatu identické s rádiom Symphony z FI resp. OI, má len iný predný ovládací panel, no "vnútornosti" sú rovnaké. Ešte pre zaujímavosť dodám, že Visteon má aktuálnu verziu HW011/SW030 a Technisat HW005/SW012 (verzie sa samozrejme nedajú porovnávať, keďže výrobcovia sú odlišní).

Mal som možnosť porovnať obe rádiá po zvukovej stránke v tom istom aute, a bol som naozaj prekvapený, aký veľký rozdiel je pri rovnakom nastavení s identickými cdčkami medzi oboma rádiami - je počuteľný aj pre úplného laika! Visteon má nádherné basy, a celkovo ten zvuk pôsobí plnšie a živšie, naopak Technisat má nevýrazný, plochý zvuk, pri nastavení hlasitosti na menej než 10 bolo či už rádio, alebo cd či mp3 ledva počuť, u Visteonu rovnaké cd aj mp3 bolo počuť podstatne hlasnejšie. Možno to bola vada konkrétneho rádia, ale ten rozdiel v kvalite zvuku bol proste neskutočný... So sériovými repro hrá Dance od Visteonu v FII rádovo lepšie, než Symphony v FI - ale súhlasím s tým, že Dance veľmi chýba funkcia AIM (nahrávanie dopravných správ).

Top: Pozdravuj chytrého pána zo servisu, a odkáž mu, nech si doplní znalosti o "Aktuální sdělení 63/2006". Fakt je ale ten, že napriek tomu, že chyba mala byť odstránená od SW024, sporadicky sa objavuje do dnes aj u SW029 - SW030 posúdiť neviem, mám ho ešte len pár dní.

post-140-1216410735_thumb.jpg

post-140-1216410739_thumb.jpg

post-140-1216410742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se tady na to někdo ptal, ale nikdo neodpověděl. Nejsem spokojený s příjmem rádia Dance, jde tam koupit anténní zesilovač? Je tam taková menší koncovka na koaxiálu(do radia) a v anténě asi zesilovač není. Dalo by se to pořešit přestřižením a naletovat tam koncovky jeké bývaly dřív, ale pokud rádio má zesilovač v sobě, tak se budou rušit, rádio přestane hrát úplně a bude to zbytečná práce.

Na FI jsem měl zesilovač za rádiem, takový ten váleček, tak jsem myslel dát tam něco takového.

Pokud to shrnu- je příjemné mít ovládání pod volantem, Maxidot, ukazatel parkovacích senzorů, ale za ty peníze, které za něj chtějí je to na pováženou. Proti přehrávání CD bych nic neměl, to funguje naprosto bezchybně a vzhledově je také supr, jen to rádio...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zkoušel jak by se dala zjistit verze autorádia . . . přišel jsem na dvě věci :

1. dlouhým podrzením tlač. MENU (cca 10sec.) se začnou ukazovat různé symboly u tlačítek předvoleb. (nevím co všechy znamenají ale byla tam síla přijmů, je-li to stereo nebo mono atd.)

2 dlouhým podržením zapínacího kolečka v zapnutém stavu se ozve velký lupanec z reproduktorů a na rádiu se oběví napis SAFE pak se zadává nějaký kod

Byl jsem z toho trochu zmaten, navíc mi to nešlo dát do původního stavu a rádio nešlo zapnout. Tak jsem ještě několikrát pomačkal ten zapinací knoflík ale pořát tam svítil nápis SAFE. už už jsem chtěl jet do servisu že se mi podařilo zablokovat rádio. Tak jsem nastartoval a světe div se rádio se zaplo a začalo hrát. Od této chvíle jsem už raději nic nezkoušel dále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mohu mít taky dotaz, dá se nějak poznat - bez rozmontování - jaké rádio a jakou verzi mám? Mám totiž rádio Dance, a občas se mi stane že basy jsou hrozné, jako by byl proražený reprák.

Podle mě bys musel mít přístup do nějakého servisního menu, jestli existuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zkoušel jak by se dala zjistit verze autorádia . . . přišel jsem na dvě věci :

1. dlouhým podrzením tlač. MENU (cca 10sec.) se začnou ukazovat různé symboly u tlačítek předvoleb. (nevím co všechy znamenají ale byla tam síla přijmů, je-li to stereo nebo mono atd.)

2 dlouhým podržením zapínacího kolečka v zapnutém stavu se ozve velký lupanec z reproduktorů a na rádiu se oběví napis SAFE pak se zadává nějaký kod

hmm zajimave, zkousej dal, az to overis, tak vyuzijeme tve znalosti :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak si dobre pamätám, tak rozdiel medzi rádiami sa dal zistiť aj vizuálne bez vybratia rádia. Bohužiaľ nemám foto, ale Visteon píše pri zapínani veľký nápis v strede "Please wait..." a Technisat písal tento nápis malým písmenami v hornom riadku, a pod ním bolo veľkými písmenami "CD Loading..." (alebo niečo také). Radek, vedel by si odfotiť displej rádia pri jeho zapínaní? Vlož nejaké CD, ked začne hrať, vypni rádio a keď ho budeš zapínať, odfoť displej a vlož sem foto.

To kvázi "servisné" menu vyzerá nejak takto, viď príloha (kvalita nič moc, fotené mobilom v garáži). Je tam len info o aktuálnej naladenej stanici, a zobraziť to ide len v režime rádia.

post-140-1217021078_thumb.jpg

post-140-1217021081_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten druhy obrazek jsi docilil jak. Ten prvni se mi tim stiskem podarilo udelat, ale ten druhy jsem nijak nezkousel.

A nebo to je prave taky rozdil tech dvou vyrobcu?

Jinak bez fotky. U me to vypada ten test na zapnuti pri vlozenem CD nasledovne:

___________________________________________________
/                                                   \
| < |               READING DISC                | > |
| ------------------------------------------------- |
| < |               PLEASE WAIT...              | > |
| ------------------------------------------------- |
| < |                   TP                      | > |
| ------------------------------------------------- |
\  CD | FM | SCAN       O    <  >         ...       /
\_________________________________________________/

Pro nazornost jsem naznacil i tlacika na bocich a cast spodnich tlacitek a kolecko :D. akorat v tom codeboxu je to svetle, takze to oznacte at je to lepe videt:(

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumir: Tú druhú obrazovku som docielil tak, že som stlačil krátko Menu a zobrazila sa obrazovka 2. Podľa toho, ako si napísal, máš teda tiež Visteon. Mohol by sa niekto ozvať, kto má tie nápisy prehodené (teda hore napísané "Please wait" a dole "Reading disc" alebo "CD loading, nepamätám si presne text).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...