Přejít na obsah

buchanie prednej napravy lava strana


chio11

Doporučené příspěvky

dobry vecer prajem.mam problem s prednou napravou pri prejazde nerovnosti na ceste.kupil skodu superb 3,ktora od zaciatku na strane sofera obcas pri nerovnosti buchala.pri rezime komfort to bolo zriedka.no teraz je to takmer pravidelnev kazdom rezime .pri stk mi mechanik cca 3 mesiace dozadu  vravel ze naprava i čapy su v poriadku a buchot mozu sposobovat stabilizacne tycky.tie som vymenil problem pokracoval.tak podla diskusie tu som myslel ze achilova pata  je adaptivny tlmic.dnes som dal spravit test tlmicov nech som sto percent isty ze problem je v dcc tlmici,ale vsetky styri tlmice su v uplnom poriadku/prikladam foto z testu/cize DCC tlmic  ako aj stabilizacna tyc je ok.nenajde sa prosim clovek s podobnym problemom pripadne dalsou radou.moc dakujem.ak je to duplicitna tema Pan admin prosim vymazte pripadne presmerujte

1667252395502.jpg

1667252395543.jpg

Editováno: , autor: chio11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

dnes opatovny test tlmicov  kompletna vizualna prehliadka na valcoch na STK.vsetky čapy ako aj čapy riadenia pevne,stabilizacne tyčky rovnako vymene nove.silentbloky v poriadku.ja neviem uz ma len napada horne ulozenie.inak to obcasne buchanie pri nerovnosti,je castejsie ked sa ochladilo,preto ma napadlo ci guma horneho ulozenia pri studensom pocasi je tvrdsia

Editováno: , autor: chio11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Martin_V napsal:

Bol si len na preverenie tlmicov na STK ? Ak hej, kolko to stoji. Pripadne ma niekto tip, kde mi to zmeraju a kolko to priblizne stoji? Mam 130XXX km, predne tlmice zakupene, len nechcem menit pokial je to este v norme.

to prvotne preverenie som robil u Pana ktory sa specializuje len na test tlmicov a 3D geometriu,/vid horne obrazky/je to fajn chlap odbornik zijuci vtom svojom geo svete :D tam som platil 11eur,druhy krat mi to hodil znamy pracujuci na Stk na konci smeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem, aby mi admin nieco pisal, tak sa len spytam na region, v kt zijes. Tipujem, ze to asi nie je BA, vsak? Ak hej, tak by som ti napisal spravu, no ak nie, tak si musim pozriet nieco tu.
Nie je to nieco, ze by v aute nieco buchalo (iba ked je.nem to riadnej diery vo vozovke a na tych 19" to uciti aj clovek v kome), ale mam rad, ked mam o aute uplny prehlad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží o aké zvuky sa jedná... Niekedy to môže byť horné uloženie ale väčšinu času sa jedná o gumu... Podľa servisného návodu pre mechanikov od Škody je to, " lůžko obou příčných ramen nápravy " 

 

Prikladám aj PDF oficiálneho Škoda postupu, môžeš to skúsiť namazať aj bez rozobratia, nebude to tak efektívne a dlho trvácne ( mne to pomohlo na cca 5 letných a relatívne suchých mesiacov )... Zmizlo mi jemné tukanie podvozku pri nerovnostiach a aj také silné vŕzganie pri prechode skrz retardér. 

 

Toto je najlepšia možnosť na skúšku, aby si nerobil veľký zásah do auta. Ak pomôže, vieš čo ďalej, ak nie tak skúsiš niečo ďalšie, pripadne môžeš už rovno každú gumu takýmto. 

 

Najlepšie je to premazať v rozobratom stave, alebo vymeniť úplne za nový kus, ktorý by som následne ešte namazal tukom. 

2042935-3.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar, 

 

mám podobný problém. Nájazd ca. 160k km a pri prejazde nerovnosťami sa ozýva tupé búchanie. Nie vždy, hlavne pri tých väčších . Mám podozrenie na horné uloženie tlmičov. Po zime plánujem výmenu zadných silentblokov predných ramien(kvôli vŕzganiu), horné uloženie tlmiča, možno tlmiče. V každom prípade by som rád bližšie lokalizoval tento problém, mám z toho hlavu ako melón :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...