Přejít na obsah

1.6MPi BSE - jaká je provozní teplota motoru?


lukky

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

vyměnil jsem termostat, neboť mi původní při běžném provozu držel teplotu něco málo nad 75°C. To se projevovalo tím, že při jízdě z kopce padala rafička z 90°C.

Koupil jsem nový Weller a teplota při běžné jízdě po rovince je nyní cca 94°C a pokud jedu do kopce leze teplota třeba i k 98°C. Častěji mi tedy i spíná sahara po dojezdu. V kolonách tedy leze běžně teplota přes 100°C. 

Máte někdo zkušenost, jaká je standardní teplota u těchto motorů při jízdě? 

Termostat by se měl otevírat při cca 88°C, ale zase je netradičně umístěn na vstupu do motoru z chladiče. Z toho usuzuji, že teplota na výstupu z motoru, kde se nalézá čidlo, bude asi správně o něco vyšší. Ale potřeboval bych si potvrdit, že je to OK. Bohužel jsem před montáží nového termostatu nezkusil otevírání v hrnci :-).

 

Díky,

L.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mam 1.6 BSE. Menil som termostat davnejsie. Spravna teplota je 94 °C. Tak to mam aj ja, dokonca diagnostika pise očakavana teplota 97°C. Je to v poriadku. Nemam tu kopce, ale obcas som pocul aj ja saharu po jazde. Ak mas vetraky v poriadku, schladia motor v pohode a za kratky čas. 

Vďaka vyssej teplote vody je kurenie luxusné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...