Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Tak přidám další zkušenost - Roomster 1.2 51 kW, ježděný denně 69 km do práce a 69 z práce, trasa Příbram - letiště Ruzyně, přes Radotín, Roomstříka mám 11 měsíců, najeto skoro 38 000 km, za svoje - není služební :-) a spotřeba podle PP dlouhodobá se drží kolem 6.3 - 6.4. jedněch 100 hodin už jsem se dostal na 6.1, ale to bylo spíš tím, že jsem v tom měl víc ježdění po okreskách. PP proměřuje o cca 0.2 - 0.3 l - změřeno na Economy Runu, tedy velmi přesně. Do práce je to víc z kopce dostávám se někam mezi 5.8 - 6.2 a zpátky 6.3 - 6.6. Ještě styl jízdy..jak bych to řekl, kolega tomu říká katolický :-), prostě na dálnici do 120, jinak město 50 a okrasky 100. Moje zkušenost potvrdila teorii, víc města než dálnice = menší spotřeba a naopak, není to fakt auto na dálnici, i když po ní jezdím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak z tohoto mám radost:

Dnes odpoledne, trasa Praha Kobylisy -Teplice a zpět, tankována plná při návratu 10 km před garáží bez využití bezp. prostoru, motor si už sedá, mám najeto necelé 3000 km.

Teď na to koukám - možná jsem barvoslepej - nemá Room a nebo přístrojovka bez maxíka jiné podsvícení? Já mám maxíka a ručičky svítěj bíle ostatní je zelené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes první jízda Roomster 1,2 47kw 18 000 km Brno-Velká Bíteš po státní 90-100 a zpět po dálnici 130-140 spotřeba 7,6l.

Jel jsem s tímto autem poprvé a v kopcích to strašně vadne, asi se s tím musím trochu sžít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To MikeshII - nejsi barvoslepý. Na maxidotu jsou rafičky podsvíceny bílou, kdežto u "nižšších" výbav zeleně. To aby se to "nekopalo" s bílým světlem "maxíku" a naopak ladilo se zeleným podsvícením "nokia palovoměru a MFA".

Jo, "jednadvojka" není pro každého, s tou se to musí umět, ne jako s naftovou TDI, tu zvládne každý. :-)) (míněno s trochou nadsázky, ale ne pejorativně - je to fakt fajn motor)

Editováno: , autor: norton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridám tiež svoju dnešnú skúsenosť - cesta z jedného konca Bratislavy na druhý, cez centrum, takže kopec semafórov (našťastie veľa z nich na zelenú). Výsledná spotreba na tejto trase 4,6!! Teplota 20*C, tempomat, dodržiavanie 50/70/80, na letných 16"kach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze vcera, jeste na zimnich:

Rano odjezd 4.00 kolecko Petrvald, Rychvald, Havirov a pak klasika pres Sedliste na Frydek a pak uz jen hlavni tahy R48, D47, R35, I/35 (tj. Olomouc, Mohelnice, Hradec) cil Horice. prijezd po 4 hod hrubeho casu. Obsazeni 1 dospely, 1x. 17 let 1x 13 let kufr nic moc plny. Zadny spech tj. do cca 110 na dalnici jinak kolem 90-100.

post-16613-1238964496_thumb.jpg post-16613-1238964502.jpg post-16613-1238964812_thumb.jpgpost-16613-1238964818_thumb.jpg

Cesta zpatky navecer. Zajizdka pres Brno, kde jsem nakladal dalsi dospelou osobu. Tj. Horice (17.25), Svitavy, Brno(prijezd 19.45 odjezd asi 20.00), Olomouc, Frydek a pak opet stejne kolecko po okoli domu do Petrvaldu (22.10). Do Brna castecne aktivni jizda, ale moc to neslo. celek 2 hod. 20 min. a prumer 5.7. Z Brna spech domui. tj dalnice 130 podle GPS (tacho necelych 140) od Belotina cca opet kolem 100-110.

Vysledek:

post-16613-1238964829_thumb.jpg post-16613-1238964838_thumb.jpg post-16613-1238964923_thumb.jpgpost-16613-1238964911_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

„Dálniční test“

Roomster 1,4 16V. Obsazení 4 dospělci + plný kufr tam, zpět ve třech a bez zavazadel. Cesta MB – Saarbrücken a zpět po R10, Praha jižní spojka, D5, A6, A61 opět A6. Zácpa v Praze na „lanovém mostě“ 2x a stau u Norimberka 1x. Jízda spíš klidná, až na „test maximální rychlosti“. Při těch 186 km/h v noci už byla dálnice „sakra úzká“, zvlášť když jsem míjel kolonu kamionů… Bohužel nemám nafocen display kombíku, ale MFA hlásila celkovou průměrnou spotřebu 6,4 l/100 km. Ostatní data jsou na „skrínšotu“ z navigace. "Klilometrovník" v autě ukázal celkovou ujetou vzdálenost 1442 km, takže malinko přidává.

post-2956-1239087230_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Esccrito - dekuji.

Noo, jelikož MFA není extra přesný, tak to v reálu vidím tak do 6,6 na sto. Ale jak říkám, spíš klidná jízda mezi 115-130 km/h. Samo že někdy víc, někdy méně. To je znát na průměru. Noční cesta tam hlásilo MFA 6,3... Ten motor začíná jezdit teprve teď, kdy má "nalítáno 17000". Když byl nový, tak se mi zdálo, že i 1,2 v kombíku jela lépe...

Editováno: , autor: norton
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se pohybuji se spotřebou u Roomstra 1,6 kolem 7,3 lit. Mám vyzkoušeno,že při rychlostech nad 140 km/h jde spotřeba nad 8 litrů.Když jsem si vezl auto z prodejny,tak jsem chytnul ve městě kolonu a výsledkem byla spotřebička něco přes 11 litrů..to mě "trošku" zarazilo.Jinak se dá dostat i pod 6 lit.,ale to mi moc nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jezdite? Ja sem mel dneska trasu Znojmo - Brno - Zlin a zpatky, po prvnich tridach cca 110-115km (bylo volno, svetlo, malej provoz) , dalnice 140, otrokovice a zlin v podstate plynula cesta 60km/h a zas sem byl na tradicnich osmi... :/

te dalnice byla vetsina, ale i tak si rikam, ze by mohlo byt lip. s feldou sem jezdil nalozenej furt a po nasazeni michelinek to padlo na cca 6,8... dneska sem jel sam, naklad byl vseho vsudy notebook a zase osmicka! furt se to kolem ni mele o desetinu sem, o desetinu tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Backym, záleží na stylu. Každému vyhovuje jiný, sportovnější jízda je holt "palivově náročnější". Však se to probírá snad v každé diskusi, třeba o HTP, někdo s ní jezdí "za pět, někdo za deset". Někdo někde napsal: "největší vliv na spotřebu má ta součástka mezi pedály a sedačkou".

Jak jezdím já? Nuže, asi takto: když jsem prodával 1,2 combíka, tak měla v 95000 originál brzdové destičky a kotouče a jak říkal technik v servisu "ještě jsou v pohodě".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak přidám něco já.Dnes cesta Mimon-Mnich.Hradiště-Mladá Boleslav-Nymburk z toho jen 10 km po R10 a jel jsem prostě v pohodě max do 90km/hod za 5 l

cesta zpět byla o něco "rychlejší" a jel jsem zpět přes Doksy tak to bylo za 5,1 l

Celkově jezdim ekonomicky a účastním se eko závodů tak mám takový způsob jízdy i když ho taky někdy protáhnu když jedu sám

Jen dodám že jsem BRZDA PROVOZU NEBYL :laugh.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Bojler: Já mám sice 1.4 a fabii, tak se u mě předpokládá nižší spotřeba, tak to asi nebude objektivní, ale moje

spotřeba se pohybuje kolem 6,5 l. Po okreskách jezdím 90 - 110 někdy 120. Po dálnici těch 130 nebo 140. V obci do 50.

Snažim se zbytečně nešlapat na plyn, tím myslím ne šlápnout na plyn z ničeho až na podlahu. Spíš se snažim akcelerovat

postupně, protože auto dokáže zrychlit i po malém sešlápnutí plynu s nízkou spotřebou. Když jedu z kopce, tak často bez

plynu se zařazenou rychlostí nebo jenom tak šolíchám plyn a uplně to stačí a žádnou brzdou v provozu nejsem, někdy

spíš naopak. ;) Většinou jezdíme ve dvou s přítelkyní, takže zátěž taky nic moc. Občas auto protáhnu tak, že to točim

po omezovač, aby nezlenivělo. Pokud nepočítám krátký vzdálenosti a hlavně v zimě, tak se skoro nikdy nedosatanu nad

7 litrů. Opravdu hodně záleží na stylu jízdy a na podmínkách vítr a tak. Asi jsem ti moc nepomohl, ale snaha byla. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdy ze bude dalsi ekorun? uz se to tu nekde resilo, chtel bych to zkusit, asi vyhraju na cas. hihi ale v tom se nesoutezi ze? hehehehe ne vazne bych se z nekym, kdo to ma v ruce svezl. i pri mem stylu mam na 100% rezervy, kde spotrebu snizit, aniz by cesta trvala dele.

Coze, ze se nemam porad rozcilovat a nasirat, kdyz nekdo prede mnou dela blbosti na silnici a chtit bejt rychle daleko od nej, aby me nezatahl do nejakyho pruseru? Nenechavat vsechno na posledni chvili a pak to honit?? hmm AHA :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no další eko run by měl být v září.Jinak každymu vyhovuje jinej styl a když vidim jak někdo jede rychle a můžu tak uhnu.je to o tom jen používat mozek a né tim co máme v kalhotech.ono jak sse tu taky píše že i rychlejší jizda může být bezpečná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, ako tak čítam tú spotrebu napíšem vám vlastnú skúsenosť. Ja mám Octaviu 1 r.v.99 1,9TDI 81kW má najazdených pekných 270 000km. Až na bežné opotrebované diely žiaden problém. Podľa druhu jazdy som nameral svoju najnižšiu spotrebu 3,8l na 79km a to na trase Skalica (Slovensko) - Bratislava po starej ceste cez obce ..... . Išiel som asi 60-90 Km/hod. Nakoľko mám rád rýchlu jazdu moja spotreba je okolo 5,5-6,5l/100km záleží od terénu a zákrut :-). Auto som si nechal načipovať na 102kW a rozdiel bol ozaj citeľný a úžasný. Spotreba spadal okolo 0,2-1l a preto som sa rozhodol že ďalšie auto bude určite TDI. Po nejakom čase si manželka vybrala Škoda Roomster. Takže ona si vybrala vzhľadové veci a na mne ostala výbava. Takže sme si kúpili Roomster Sport 1,9TDI PDI 77kW s plnou doplnkovou výbavou. Od toho sa odvynula aj koncová cena 830tis SKK :-( Manželku som aj ja aj predajca odhovárali od toho a chcel som jej kupit O2 alebo VW Passat ale kde .... skoda reči. Tak sme auto kúpili. Ozaj veľmi som sklamaný zo spotreby nakoľko ju môžem porovnávať zo svojou O1. Priemerka 7l/100km :-(((. Otras, som si myslel že po čase spotreba spadne dole ale už máme najazdených 22000km a je to stále rovnake. A na záver malé zrovnanie. Ja najazdím na plnú nádrž O1 45l okolo 900km pri ekonomickom chode. Ak na to nehľadím tak najazdím cca. 700-750km ale dávam mu bežne okolo 150km/hod. No to u Roomstera 55l okolo 650km a to pri jazde do 100km/hod. Takže z môjho pohľadu maximálne sklamanie. No nič po záruke bude čip a snáď to trocha pomôže.

Editováno: , autor: PeterSoftak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...