Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

mnoo., opravu hooodne moc zalezi na stylu jizdy. tech 8 je v poho, urcite jezdis svizne. pokud se nechas, tak te to postupne samo prinuti vic z kopce jezdit na 5 a brzdit motorem, rozjizdet se rovnomerne, plynule a radit niz. pak se dostanes na 7 ;)

No snažím se jezdit plynule a klidně. Těch osm přičítám syrovému motoru a asi taky zvyku s tímto motorem.No uvidíme za pár set km?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám motor 1,4 63kW, najeto 4.000 km a průměrnou spotřebu dle počítače 6,4l/100km.

Jak psal Blacky výše, že při rychlosti 50 km/hod. má spotřebu 5l, tak k tomu dodávám, že často jezdím v Praze po komunikacích, na kterých je povolena rychlost 80km/hod. Při této rychlosti na pětku (motor točí něco kolem 2200 ot./min.) mám tu samou "okamžitou" spotřebu, ale chce to opravdu citlivě pracovat s plynovým pedálem. Když ale přijde mírný kopec, tak je po iluzi a výrazně to leze nahoru, někdy i na 9l (podle strmosti kopce). Nejhorší ale je, že když naopak jedu z mírného kopce v koloně dolů, kdy nemohu použít brzdění motorem, to potom teprve naskakují čísla při volnoběhu. Vždy jsem se domníval, že když auto jede na volnoběh, tak tam teče stále stejně benzínu, ale ve skutečnosti to tak není :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám motor 1,4 63kW, najeto 4.000 km a průměrnou spotřebu dle počítače 6,4l/100km.

Jak psal Blacky výše, že při rychlosti 50 km/hod. má spotřebu 5l, tak k tomu dodávám, že často jezdím v Praze po komunikacích, na kterých je povolena rychlost 80km/hod. Při této rychlosti na pětku (motor točí něco kolem 2200 ot./min.) mám tu samou "okamžitou" spotřebu, ale chce to opravdu citlivě pracovat s plynovým pedálem. Když ale přijde mírný kopec, tak je po iluzi a výrazně to leze nahoru, někdy i na 9l (podle strmosti kopce). Nejhorší ale je, že když naopak jedu z mírného kopce v koloně dolů, kdy nemohu použít brzdění motorem, to potom teprve naskakují čísla při volnoběhu. Vždy jsem se domníval, že když auto jede na volnoběh, tak tam teče stále stejně benzínu, ale ve skutečnosti to tak není :angry:

No ta 1.2 je přímo stavěná na menší rychlosti. V 90km/h totiž na pětku točí 3000ot/min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mirda328:

ohledne spotreby co ukazuje PP pri volnobehu.....

ono do motoru tece stejny mnozstvi benzinu, ale hodnota na PP zalezi na rychlosti kterou se auto pohybuje, cim rychleji na volnobeh, tim mensi spotreba a obracene. Jen sirikam,ze je to asi zbytecny to rikat, urcite uz te to napadlo...

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové, dneska jsem se byl projet. Trasa Kladno-Kralupy n/Vl.-Neratovice a zpět, 117,5km. Jízda po okreskách při dodržení max. rychlostí. Taková vyhlídková jízda s rodinkou (celkem v autě 3 lidi). Ukázalo to průměrnou 6,5l / 100km dle počítače. jsem spokojen.

Celkem už najeto skoro 12 000 km.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pánové, dneska jsem se byl projet. Trasa Kladno-Kralupy n/Vl.-Neratovice a zpět, 117,5km. Jízda po okreskách při dodržení max. rychlostí. Taková vyhlídková jízda s rodinkou (celkem v autě 3 lidi). Ukázalo to průměrnou 6,5l / 100km dle počítače. jsem spokojen.

Celkem už najeto skoro 12 000 km.

Minulý týden jsem jel Č.Budějovice - Praha a zpět Prům.sp. taky 6.5 L. Celkem najeto jenom 1100 Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj je to stejny vsude. taky sem dneska jel asi 50 km po skoro rovinc,e pohodicka dle predpisu vyhlidkova jizda (vcera sme rumika lestil ,tak sem se rad ukazoval lidem) a spotreba 5,8, pak sem dojel do UL ,a nastval me jeden kaspar co se mi motal v serpentynach, tak sme to okopal a na dalsich 2 km sem to zvednul az na 6,3. jel sme sam ,ale v kufru tak 100 kilo veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My ked jazdime styria, tak priemerna spotreba sa drzi vysoko nad 7 litrov, bude to aj tym, ze vacsinou sa jazdi po meste a ked ideme mimo mesto, tak 30 km trasy, chcelo by to trochu viac prevetrat...Najhorsie je, ked sa nastartuje studeny motor a prvych 10-15 minut jazdy sa spotreba drzi okolo 9-10 litrov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vladinek : to mas jak ja ja mam 1.6 a prumer mam 8.5( vic mesto)

Přesně tak 1.6 po městě se pod 8 nedostane ( u HTP je to myslím docela dost). Když jsem jezdil hodně volně, tak jsem byl 7,9, ale na to nemusím mít 1.6 :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vladinek : to mas jak ja ja mam 1.6 a prumer mam 8.5( vic mesto)

Přesně tak 1.6 po městě se pod 8 nedostane ( u HTP je to myslím docela dost). Když jsem jezdil hodně volně, tak jsem byl 7,9, ale na to nemusím mít 1.6 :t

Já mám taky 1.6 a dlouhodobou spotřebu 7,8l. Když jsme před 14 dny jeli ve 4 lidech naložení do Rakouska + lyže na střeše, tak to jsem měl průměrnou tam 7,5 a nazpátek 7,2. Tak to jsem byl docela mile překvapenej, ale je pravda, že jsme jeli asi jen 80km po dálnici. Tam jsem ale zase využil výkon motoru, protože i takhle naložení nebyl problém držet rychlost kolem 160 km/h. Ale ještě víc se motor využije na normálních silnicích, kde je prostě potřeba prudce zrychlit a předjet třeba i více aut. Němci jsou totiž schopní jet za náklaďákem 80kou, ale zkusit předjet - to ne. To mi prostě štve, tak jsem si říkal, ještě že mám 1.6 a můžu to předjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D Při dodržování rychlosti po Praze,kde jezdím trasy 40-60km,nerad stojím na místě,radši objíždím centrum,samozřejmě ne když je totál zacpaná ,se mě podařila spotřeba 64km průměr"" 5,7l"".Z Chaty Ledeč n. Sáz. nájezd Loket -P.Háje 60km průměr 4,6l ,tady moje paní bytná koukala jak puk ,protože tuto trasu děláme za 25min a teď to bylo za 45.Celkovou pr.7,2l,najeto 5tis.Na této trase dálnice jedna zajímavost,z Prahy na Loket se dá na neutrál sjet 28km ,opačně 35km. :D Jo s 1.9 TDI -_-
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...