Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Myslim, ze uz je nas tady dost na to aby si spotreba zaslouzila svuj samostatny chlivek.

Uz se to tu resilo v zazitcich, ale pak to nejak vysumnelo.

Ja za sebe musim rict, ze jsem nesel do motoru 1.6 abych mel malou spotrebu. K dnesku mam najeto 1900km a za tohle obdobi je spotreba 8,6. Auto mam na praci a vetsinou jezdim po meste. Samozrejme jsem to kvuli zajeti protah i po delsich trasach, ale nechtel jsem to setrit a navic se mi libi akcelerace se zarazenou "ctyrkou" a otacky kolem 4000 (v tehle otackach je i zvuk motoru nejsympatictejsi). V sobotu jsem si zkusil jet na spotrebu trasu 30 km. V casti kde je prevazne rovina jsem se nedostal s prumerem pod 7. Pak prislo asi 4 km prevazne z kopce a spotreba spadla na 5,9 ale to neberu za bernou minci.

Pocitam, ze auto se jeste bude zajizdet tak min 5000km a predpokladam, ze spotreba malinko klesne a vykon stoupne ;)

Jo k tomu vykonu, moc jsem toho po dalnicich v Nemecku nenajezdil a navic byl dost provoz, ale vic nez 180-183 jsem z ty mrchy nedostal :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze uz je nas tady dost na to aby si spotreba zaslouzila svuj samostatny chlivek.

Uz se to tu resilo v zazitcich, ale pak to nejak vysumnelo.

Ja za sebe musim rict, ze jsem nesel do motoru 1.6 abych mel malou spotrebu. K dnesku mam najeto 1900km a za tohle obdobi je spotreba 8,6. Auto mam na praci a vetsinou jezdim po meste. Samozrejme jsem to kvuli zajeti protah i po delsich trasach, ale nechtel jsem to setrit a navic se mi libi akcelerace se zarazenou "ctyrkou" a otacky kolem 4000 (v tehle otackach je i zvuk motoru nejsympatictejsi). V sobotu jsem si zkusil jet na spotrebu trasu 30 km. V casti kde je prevazne rovina jsem se nedostal s prumerem pod 7. Pak prislo asi 4 km prevazne z kopce a spotreba spadla na 5,9 ale to neberu za bernou minci.

Pocitam, ze auto se jeste bude zajizdet tak min 5000km a predpokladam, ze spotreba malinko klesne a vykon stoupne ;)

Jo k tomu vykonu, moc jsem toho po dalnicich v Nemecku nenajezdil a navic byl dost provoz, ale vic nez 180-183 jsem z ty mrchy nedostal :(

Tak tu spotřebu máme naprosto stejnou. 1,6 najeto 2300km z toho asi 1600 po Praze ( cesty do 15km) a průměrná je 8,6-8,8. Při delší cestě mimo jsem většinou mezi 7-7,5.

Ten zvuk mě taky docela mile překvapil ( venku to zní líp než vevnitř) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze uz je nas tady dost na to aby si spotreba zaslouzila svuj samostatny chlivek.

Uz se to tu resilo v zazitcich, ale pak to nejak vysumnelo.

Ja za sebe musim rict, ze jsem nesel do motoru 1.6 abych mel malou spotrebu. K dnesku mam najeto 1900km a za tohle obdobi je spotreba 8,6. Auto mam na praci a vetsinou jezdim po meste. Samozrejme jsem to kvuli zajeti protah i po delsich trasach, ale nechtel jsem to setrit a navic se mi libi akcelerace se zarazenou "ctyrkou" a otacky kolem 4000 (v tehle otackach je i zvuk motoru nejsympatictejsi). V sobotu jsem si zkusil jet na spotrebu trasu 30 km. V casti kde je prevazne rovina jsem se nedostal s prumerem pod 7. Pak prislo asi 4 km prevazne z kopce a spotreba spadla na 5,9 ale to neberu za bernou minci.

Pocitam, ze auto se jeste bude zajizdet tak min 5000km a predpokladam, ze spotreba malinko klesne a vykon stoupne ;)

Jo k tomu vykonu, moc jsem toho po dalnicich v Nemecku nenajezdil a navic byl dost provoz, ale vic nez 180-183 jsem z ty mrchy nedostal :(

Tak já se svojí 1,6 jsem taky někde kolem 8,6 litrů (mám najeto 2200 km). Měřil jsem průměrnou spotřebu na 500 km, z toho asi 200km byla cesta do Prahy a zpět po dálnici a zbytek moje cesty do práce (dálnice+město) - takže to průměrná byla 8,8 l. O víkendu jsem byl ale na Šumavě - cesta tam 7,5 l a zpět jenom 5,8 !! (holt to bylo z kopce nebo jsem to spíš večer za tmy šetřil, trochu to i klouzalo, tak jsem to moc nehnal)) - takže průměrná na těchto asi 250km byla 6,6.

Pro mě závěr: Roomster 1,6 má fakt hroznou spotřebu po městě (kolem 10 l), po dálnici to jde (kolem 8) a po okreskách kolem 7 l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mr.pecoun: motor 1.6 - 16V - 77kW - benzin

MPX: holt to mesto se svym neustalym rozjizdenim nam dava zabrat, ale nejak to moc nevybocuje z meho ocekavani. S tim zvukem zvenku, tak to si musim priste stahnout okynko az pojedu zase na ctyrku 120km/h ;)

Jirka67: to je presne ono, kdyz jedes prevazne z kopce a mas zarazenou rychlost, brzdis tim padem motorem a aktualni spotreba je 0.0 takze prumerna jde hezky dolu :)

ntr23: tak to mas pekny cislo, to asi na svym maxidotu ja nikdy neuvidim, zvlastepak se svym prasackym stylem jizdy ;)

Jo jeste pro upresneni, mam nandanej podelnej i pricnej stresni nosic, coz asi taky trosinku ubira, jenze z puvodniho predsevzeti, ze ho budu sundavat seslo pac jsem moc linej (sakra emotikon prasatka jsem nenasel)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj přátelé,

tak já se svou 1.4 16v mám po ujetí cca 1200 km spotřebu dlohodobou 6,8. Převážně jsem jezdil teď delší trasy abych to zajel (300 - 400km), do 1000km jsem to taky moc nevytáčel a jezdil tak napůl plynu.

Po městě to samozřejmě žere víc, hlavně teď v zimě když popojíždím a motor je pořád studený. Na delší trasu klidnou rodinou jízdou (v obci +/-60km/hod, mimo obec +/- 100km/hod) udělám tak 6,3-6,5 l/100km.

Se svou ibizou 1.4 16v (ale jen 55kw) jsem při respektování pravidel na dovolené jezdil kolem 6l/100km. Roomster je ale trošku težší, tak to bude asi dělat víc.

Mějte se a ať vám to jezdí (Řiď ať jedeš líp.....myslel jsem řiď jako řiď a ne jako řiť :D ).

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s 1.9 TDI 77kW - při jízdě jako beránek spotřebu kolem 5L ... měl jsem předtím Octavii 1.9 TDI 66kW a tam jsem měl při stejném stylu i 4.5 L ... ALE ... na Octavii podměřoval palibní počítač - u Roomsteru se mi zdá, že je mnohem přesnější. beru vždy doplna. No a při normální svižnější jízdě mám na vzdálenosti kolem 100km 5.7 a na dálnici cca 6.2 L /100. Ale mám rád dynamickou jízdu a vyšší jízdní průměr. Když jedu opravdu v klidu a nespěchám, jsem i 4.2-4.7, ale běžně spíše těch 5.7 - což je nyní i dlouhodobá spotřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s 1.9 TDI 77kW - při jízdě jako beránek spotřebu kolem 5L ... měl jsem předtím Octavii 1.9 TDI 66kW a tam jsem měl při stejném stylu i 4.5 L ... ALE ... na Octavii podměřoval palibní počítač - u Roomsteru se mi zdá, že je mnohem přesnější. beru vždy doplna. No a při normální svižnější jízdě mám na vzdálenosti kolem 100km 5.7 a na dálnici cca 6.2 L /100. Ale mám rád dynamickou jízdu a vyšší jízdní průměr. Když jedu opravdu v klidu a nespěchám, jsem i 4.2-4.7, ale běžně spíše těch 5.7 - což je nyní i dlouhodobá spotřeba.

Tak to je super spotřeba. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vcera se mi podarilo s moji 1.6 docela pekna spotreba. Po delsi dobe sem se vymotal z mesta a jel trasu 74 km v kuse. Z toho bylo 7 km mesto, 20 km dalnice a zbytek okresky. Po meste i po okreskach jsem jel vicemene podle predpisu, jenom ten kousek po dalnici to bylo cca 160 a presto byla celkova spotreba 6,7. Docela me to mile prekvapilo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
lol Ja mam 1,2 47kW Jezdim jeste s octavii 1.9 TDi fabii 1,ě., a sem zvyklej slapat autu na krk. Rumik ma 2500 najeto,. zatim sem ho setril, max 165km/h spotreba pri ME jizde (vostra) je 9 l, pri normalni jizde 7l a pri jizde na spotrebu (trva 2x dyl se nekam dostat) 6,0. to ej ale desne vopruz, mozna s rodinou na vylet, ale pro ridice pruda. Sem zvyklej, ze me nikdo nepredjizdi, takze zatim 9l, az si to vsechno sedne tak to vidim na tech 8l, :o)))
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ona ta spotřeba se zajetím u dnešních motorů asi moc výrazně neklesá. Já měl první tisícovku km za 6,5 l/100 (1,2 - 47kW) a po zajetí je cca 6,1 -6,2 l /100 km. Řekl bych, že od zajetí motoru se moc velké zázraky čekat nedají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
hmm., ja se porad placam. Kdyz sem jel o vikendu fakt v klidu podle predpisu, zadny janceni, tak na cca 60km spotreba 5.6 l, ale to me fakt nebavi, takze standart je 7,5 - 8 l. mam zatim najeto 3500, tak uvidime.

souhlas, taky se pohybuju v tomhle rozmezí. mám už 10 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm., ja se porad placam. Kdyz sem  jel o vikendu  fakt v klidu podle predpisu, zadny janceni, tak na cca 60km spotreba 5.6 l, ale to me fakt nebavi, takze standart je 7,5 - 8 l. mam zatim najeto 3500, tak uvidime.

souhlas, taky se pohybuju v tomhle rozmezí. mám už 10 000 km.

:) co me ale depta, je ,kdyz jedu z prace domu, tak na cca 3 km (jen kopec) napise spotrebu 14l, to by my praskla hlava. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne po cca 4000 km klesla spotreba o 0,7 litra. Ale aj som reálne cítil, že motor už dýcha o chlp lepšie. Myslím, že záleží od toho, aké diely sa stretnú a podľa toho spotreba po zábehu klesne viac alebo menej. A samozrejme aj od zachádzania s tým autom. Kto na to bude šlapať od nova, tomu veľmi spotreba neklesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...