Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Máte taky takovou zkušenost v rozdílu spotřeby dle palubního počítače vs reálné čepování u pumpy? V testuna netu http://auto2.zpravy.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek=2300 je vidět zásadní rozdíl ve skutečné spotřebě. Až 1,6l na 100 km v neprospěch spotřeby. Skoro tomu nemůžu věřit.

no já bych řekl, že pc v roomsteru je vcelku přesné..., souhlasí to dle pumpy (tankováno na shellu a pak na avanti)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte taky takovou zkušenost v rozdílu spotřeby dle palubního počítače vs reálné čepování u pumpy? V testuna netu http://auto2.zpravy.cz/clanek_lidovky.php?id_clanek=2300 je vidět zásadní rozdíl ve skutečné spotřebě. Až 1,6l na 100 km v neprospěch spotřeby. Skoro tomu nemůžu věřit.

Já tomu taky nevěřím, ten rozdíl je dost velký a nelze ho brát vážně už kvůli tomu, že trasa měřila pouhých 47 km, což je poměrně krátká vzdálenost.

Před Roomsterem jsem měl Fabii, ve které jsem neměl palubní počítač, takže spotřebu jsem zjišťoval dotankováním u stejné pumpy do vypnutí pistole. Jednou mi takto vyšla spotřeba kolem 10 litrů, jindy zase kolem 5,5l. Přitom jsem jezdil stejné trasy, dokonce u jiné pumpy se mi tam vešlo o 10 litrů více, než byla kapacita nádrže. Podle mě ten palubní počítač ukazuje dobře, psal jsem o tom už v kapitole zážitků, mám za sebou cestu na východní Slovensko a zpět a spotřeba dle dotankování ve srovnání s palubním počítačem je v toleranci +-0,1-0,2l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Mirda - po těch pár kilometrech to nejde seriozně porovnat. Ikdyž se dotáčí nádrž až "po hrdlo", tak se tam pokaždé vejde jinak benzínu. (U fabie do 45litrové nádrže natočí šikulové i více než 50l!) Zajímalo by mě, jestli někdo z vás si vede přesné záznamy a má už najeto dostatek kilometrů. Pak by se teprve mohla porovnat spotřeba vypočtená se spotřebou udávanou pp. Jak praví klasik: Najeď aspoň 20000km, piš si benzín a pak děl benzín kilometry x100. :D

Jsem zvědav, jak to bude vycházet mě. Roomíka mám objednaného, ale dorazí do salonu přibližně v půlce dubna. Tak si na vlastní měření ještě chvilku počkám. :disgust:

Editováno: , autor: hairman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že na tak krátké vzdálenosti to není objektivní. Já těmhle testum moc nevěřím. A ani tu spotřebu moc nehlídám, prostě jezdim a hotovo, moc tu 1,2 nehonim, ale na průměr nekoukám, nechci se zbytečně rozčilovat a dostat infarkt. :D . Auto jsem kupoval kvůli tomu že se mi líbí. :)

P.S. už mám skoro 12 000 km.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja to beru tqaky tak., vim ze sem "strelec" takze spotreba kolem 7-8 litru je v poho, jezdim tka abych si motor pekne zajel, a ne abych nechal skakat ventily, jen proto abych nemel velklu spotrebu. Myslim ,ze jezdim svizne. Obcas mu kapku slapnu na krk, obcas mam chut na pohodovou vyhlidkovou jizdu., :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kecá počítač

Ahoj, takže se potvrdilo, co jsem zjistil i já, že počítač zkresluje zhruba o 2 deci. To je ale přeci jenom rozdíl od toho výše uvedeného zjištění, kdy měla být chyba o 1,6l/100km. Ty 2 deci nic neznamenají.

Ono ale přece nikdy ta spotřeba nebude stejna, když ji budeš počitat a to co ti ukáže počítač, protože počítač do spotřeby i místa kdy stojíš a máš nastartováno, narozdíl od toho kdy to počítáš tak to v úvahu nebereš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spotřeba: Olomouc - Makarská a zpět, celkem 2442 km, pr. rychlost 74 km/hod, spotřeba dle počítače 6,9 l na 100. Přepočteno 6,7034 l na 100. Z této celkové Olomouc - Plitvice 693 km, pr. rychlost - 82 km/hod, spotřeba 7,2l na 100. Š Roomster 1,6 Sport - na počátku cesty najeto asi 500 km. Momentálně najeto 4542 km s průměrnou spotřebou 7,14 l na 100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted uz delaj jen motory 51kW, nekdo uz o tom mluvil, ale nevim kdo a kde. ja kje to se spotrebou? u nej?

mám 1.2 /51 kW průměrná spotřeba po prvních 500km je 6.3l

hmm., to je pekne., u sebe sme to nesledoval., sice sme rumika trosku setril ze zacatku ,ale to znamena, ze sme ho nevytacel prez 4000 ot. Takze sme tu spotrebu mel urcite vetsi.

spousta lidi mi tvrdi, ze kdyz se auto precipuje(spravne) tak se zvysi vykon a spotreba klesne. mnooo nevim nevim, mozna ze v tomhlee pripade, 1,2 47 a 51 kW by to mohlo byt ono., Tkaze tva nizzsi spotreba muze byt i castene tim, ale spis to vidim ze stim jezdis veelice lehounce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...