Přejít na obsah

Parkovací kamera - funkční tlačítka


petersony

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám dotaz k funkčnímu tlačítku v menu parkovací kamery (Scala). V manuálu se uvádí, že jde o aktivaci/deaktivaci automatického brzdění (viz obrázek). Obraz kamery s menu se zobrazí při zařazení zpětného chodu. K čemu ale tato funkce slouží při zařazení zpětného chodu? Pravděpodobně nepůjde o funkci automatického brzdění podporovanou ve Front Assist, která se aktivuje/deaktivuje tlačítkem na volantu nebo v příslušném menu v infotainmentu. Díky.

kamera.jpg

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl za to, že automatické brzdění se týká pouze předku vozidla a to na základě měření vzdálenosti radarem. O tom, že mají zadní senzory vliv na brzdění a zastavení vozidla jsem ještě nikde nečetl. Prostě zadní senzory pískají, grafický indikátor vzdálenosti mění barvu až do nárazu vozidla za sebou ať je položka v menu aktivní nebo ne. Zřejmě je něco jiného v online manuálu než v manuálu v papírové podobě, už to chápu, dle obrázku z online manuálu se jedná o popis u Park pilota. Toho o všem já nemám a tudíž jsem toto nečetl. mám jen obyčejnou kameru a tam toto vysvětlení není.

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zkoušel jsem tuto funkci asistenta, ale mě nebrzdí. 

Funguje mi tak že pokud začnu couvat nebo zpomalím a parkuji tak je asistent brzdění vždy vypnutý (kontrolka na displeji je oranžová)při couvaní i při jizdě dopředu. Musím jej ručně aktivovat na displeji, ale i po zapnutí mě nechá narazit. Nezabrzdí. V menu infotaimentu mám asistenta brzdení zapnutého. 

V manuálu jsem vyčetl:

Pokud řidič na upozornění nereaguje, spustí systém
při rychlosti nižší než 8 km/h automatické nouzové
brzdění, aby minimalizoval následky nárazu. Automatické
brzdění je možné aktivovat a deaktivovat na infotainmentu.

 

Automatické zapnutí při jízdě vpřed
Při přiblížení se k překážce rychlostí nižší než
10 km/h.
Při automatickém zapnutí není aktivované automatické
brzdění.

 

Nevím co je špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...