Přejít na obsah

O4 RS 2020 - Mrtvá/bez elektriky


JanekJankovic

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

chtěl bych se podělit o svůj nedávný zážitek. U mé Oktávky mi přestaly z ničeho nic fungovat parkovací senzory a pár dní poté také komplet zvuky (hudba, zvuky tlačítek atd. - Prostě všechny zvuky v autě). V té době jsem již byl objednaný na servis s jinou závadou a tak jsem s tím takhle jezdil cca 10 dní. Den před servisem jsem po víkendu sedl do auta, nerozsvítily se už ani světla interiéru, auto nešlo nastartovat, vyhodilo na displayi snad všechny chyby a kompletně umřelo. Vzhledem k tomu, že jsem měl cca 4 dny do konce záruky, nechal jsem si auto odtáhnout do Araveru Uh. Hradiště. Ještě před odtahem ho nahodili boosterem na baterce a auto se zbrchalo. Auto mi za 2 dny vrátili s tím, že preinstalovali SW v nějaké jednotce, která odpojuje po zaparkování auta komplet elektroniku, co mi nedělala. Setkali jste se s tím někdo? Nechtěli mi dát žádný servisní papír, kde by bylo napsáno, co problém způsobilo a jak to opravili, abych to měl černé na bílém. Bojím se, že jen dobili baterku a reálně nic neopravili a tedy reálná závada se časem projeví znovu, ale opravu budu platit, protože auto už není v záruce. Taky mi auto předali s hláškou "Navštivte prosím co nejdříve servis" - Což netuším proč mi vyskakuje a co to znamená. Přístup a jednání Araveru v UH je fakt hodně špatný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm...

Ja som si vzal minulý týždeň na servis po 30000km so sebou servisnú knižku taak ako som bol zvyknutý z Opla. Technik v servise mi povedal že je mu to zbytočné, pretože u škodovky je už roky všetko elektronicky.

Pokiaľ je to tak, tak kolega tu vyššie nepotrebuje papier, pretože to je zapísané niekde elektornicky na cloude?

Ako viem, že opravu, servis zapísali do elektronickej servisnej knižky?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, OpelInsi napsal:

Hm...

Ja som si vzal minulý týždeň na servis po 30000km so sebou servisnú knižku taak ako som bol zvyknutý z Opla. Technik v servise mi povedal že je mu to zbytočné, pretože u škodovky je už roky všetko elektronicky.

Pokiaľ je to tak, tak kolega tu vyššie nepotrebuje papier, pretože to je zapísané niekde elektornicky na cloude?

Ako viem, že opravu, servis zapísali do elektronickej servisnej knižky?

 

Máš dostat vytištěný výpis - jmenuje se to "Kompletní potvrzení". Takto mně to dává autorizovaný servis při každé servisní prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Here we go again! :) 

Po necelém roce úplně stejný scénář. Ještě tomu teda předcházela chyba převodovky/volící páky na což mi opět v Araveru řekli, že jedině výměna za 14 tísíc, na což jsem teda nenaletěl. Poté odpojení park. senzorů, audia.. Nedalo mi to, přes noc jsem nabil baterku a je po problému. Jen nechápu teda co to způsobuje. Něco tu baterku musí vybíjet, ale nikdo mi není schopen říct co. Po 3 letech problému s tímto autem reálně uvažuji nad prodejem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

O4 2.0 TSI RS baterie se samovolně začala vybijet. Po nabití nabíječkou CTEK vydrží cca 2 dny a je pod 12V. Baterie při stáří auta vyměněná, ale problémy přetrvávají. Dnes jsem v noci objevil, že v autě jako by cvakne od automatické převodovky ozve se bzučení při kterém se zapne středová obrazovka pouze s jasem a v pravém dolním rohu červené P. Po té se vše ponoří do tmy. Takto to opakuje zhruba v pěti minutový intervalech. Zvuk obdobný jako při ukončení jízdy. Něco to budí. Hold po záruce 4 měsíce takže autorizovaný to jistí. Dám vědět, jak to dopadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

přesně tohle se mi taky začalo jednoho dne dít a světe div se, mohl za to volant. Jeho komfortní jednotka ve spojení s vyhříváním prý trpí a časem odejde elektronika, která pak spouští ostatní systémy (problém prvních volantů z počátku výroby). Výměna volantu i jednotky v rámci záruky a od té doby bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 11/5/2023 at 2:18 AM, Smejky said:

Dnes jsem v noci objevil, že v autě jako by cvakne od automatické převodovky ozve se bzučení při kterém se zapne středová obrazovka pouze s jasem a v pravém dolním rohu červené P. Po té se vše ponoří do tmy. Takto to opakuje zhruba v pěti minutový intervalech. Zvuk obdobný jako při ukončení jízdy. Něco to budí.

Nenachádza sa niekde v blízkosti kľúč, ktorý auto detekuje? Takéto správanie pozorujem, keď sa priblížim s kľúčom k autu, ale neodomknem ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...