Přejít na obsah

Přestavba 1,4 16V


Ondryyy

Doporučené příspěvky

Zdravím, zvažuji přestavbu z kodu motoru BBY tudíž 55kw na BBZ a to je pokud tuším správně 74kw. Moje otázka zní, pasují hlavy mezi sebou abych nemusel vyndavat celý blok atd? Někde jsem se dočetl že 74kw má jinak uchycený startér a to se mi pak už řešit zase nechce. Tudíž stačí pouze přehodit hlava, sání, škrtící klapka a jednotka? Chtěl bych zároveň zachovat tu převodovku co tam je teď protože tu jsem si nedávno dělal a to je taky jeden z důvodů proč chci blok nechat kdyby náhodou byl BBZ malinko jiný a navíc pokud tuším správně tak 55kw má převodovku o chlup delší.

Někdy tu taky psal že 74kw má variabilní časování ventilů?

Odpovědi typu kup jiné auto mě nezajímají :D

Za rozumné poznatky budu rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono by to teoreticky projít mělo ne? Pokud bude kod motoru na hlavě což jsem nikde nenašel tak by se dal přebouchat, že tam mám jiné sání a klapku tak to by neměla být věc za kterou by mě vyhodil a jelikož je auto dovoz tak bych to mohl hodit na to a nebo prostě řeknu že staré sání prasklo a že jsem si koupil hliníkové a co se týče emisí tak by to taky mělo jít na pohodu jelikož ty motory splňují stejnou emisní normu...

Před hodinou, Luďa napsal:

A řešíš i legálnost týdle přestavby?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...