Přejít na obsah

Koupě ojeté Octavie 4


Jan R.

Doporučené příspěvky

Díky za článok. Trochu váham, ako myslí redaktor niektoré poznámky o výbave jednotlivých variant - napríklad Matrix LED je štandard u Style od 2021 keď som objednával svoju O4, alebo "smeták" a "parazól" - v mojej je rovnako ako u O3 len parazol v ľavých dverách. Vpravo nie je ani otvor aby som si mohol metličku dokúpiť.

 

Čo sa týka plusov a mínusov je to vystihnuté veľmi dobre, len zásadne by som nesúhlasil s plusom "vynikající sedačky".

Pred kúpou som prešiel viacero áut so všetkými druhmi sedačiek, ktoré ponúka O4 aj Golf8. Ani jedny sedačky nie sú vynikajúce, líšia sa viac menej len tým, či je možné ich nastavovať vo viacerých smeroch a ony AGR majú naviac len výsuvnú podporu pod stehná - ktorá je síce super (mal som ju od roku 2009 na všetkých predchádzajúcich autách) ale to je jediná zmena oproti základným sedačkám.

Bedrovú opierku cítiť len keď ju človek úplne zasunie, ale úplne vysunutá bedrá v skutočnosti nepodopiera len v operadle nie je diera.

Bočné vedenie sedačky je síce o niečo lepšie než u S3 ale stále veľmi slabé.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, OpelInsi napsal:

Díky za článok. Trochu váham, ako myslí redaktor niektoré poznámky o výbave jednotlivých variant - napríklad Matrix LED je štandard u Style od 2021 keď som objednával svoju O4, alebo "smeták" a "parazól" - v mojej je rovnako ako u O3 len parazol v ľavých dverách. Vpravo nie je ani otvor aby som si mohol metličku dokúpiť.

 

Čo sa týka plusov a mínusov je to vystihnuté veľmi dobre, len zásadne by som nesúhlasil s plusom "vynikající sedačky".

Pred kúpou som prešiel viacero áut so všetkými druhmi sedačiek, ktoré ponúka O4 aj Golf8. Ani jedny sedačky nie sú vynikajúce, líšia sa viac menej len tým, či je možné ich nastavovať vo viacerých smeroch a ony AGR majú naviac len výsuvnú podporu pod stehná - ktorá je síce super (mal som ju od roku 2009 na všetkých predchádzajúcich autách) ale to je jediná zmena oproti základným sedačkám.

Bedrovú opierku cítiť len keď ju človek úplne zasunie, ale úplne vysunutá bedrá v skutočnosti nepodopiera len v operadle nie je diera.

Bočné vedenie sedačky je síce o niečo lepšie než u S3 ale stále veľmi slabé.

 

 

Matrix LED není u Style standardem, je až s paketem Plus. Aspoň tedy ne v ČR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V SR bol Matrix u Style v štandarde. Zase na druhú stranu máme len 1 rok predplatené dáta pre navigáciu a connect.

ešte jedna zmena oproti článku - zadný stierač (mám ho na liftbacku hlavne kvôli ostreku kamery, pretože som nechcel riskovať že to tam nebude) sa zapína zvlášť a nie s prednými stieračmi ako píše pán v SM. Takže nič nikde nerašpluje na sucho.

 

vzhľadom k mnohým zmenám medzi MR2020 a novšími variantami, by som onen článok vyššie bral len ako slabé vodítko a určite si pred výberom seccond handu dobre prešiel veci na ktorých mi záleží.

Editováno: , autor: OpelInsi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

ano. Pre masochistov určite.

Mám ponuku na budúci odkup mojej Sportline r.v.22 za 15kEUR + zimné pneu. Má vo výbave kúsky, ktoré sa tam teraz ani nedajú dať. Nový kus by stál 36kEUR. Povedal som si na konci leta, že klíma (hlavne stredné výduchy) je total katastrofa, takže určite nie. K tomu sa teraz pripojili problémy SW, ktoré som rok nemal.

Ale tá cena ma zviklala trochu, Hm. za 35kEUR máme inak veľmi dobrý výber napríklad aj u BMW, za 42kEUR teraz predával VW TT nového nejazdeného Aertona v špičkovej výbave z výkladu takže r.v.21.

Zrejme ale viac masochistov je vo vlákne "termín dodání nové O4" než tu 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, takže škodovka vyriešila úniky oleja cez plastový diel rozvodových ventilov tak, že v ňom nechala servisy odpojiť výhrevnú špirálu na rýchlejší ohrev chladiacej kvapaliny.

Akurát dnes som sa pri 30km ceste divil, ako dlho trvá ohriatie motoru a rozmýšľal, či to tak bolo aj pred rokom.

Hlavne že na aute za 30 000+ EUR ušetrili na výrobe dielu, lebo je z plastu.

 

Veľmi slušný článok od Vaculíka.

Žiadna zmienka o vypadávajúcich asistentoch v zime, či tých idiotských stredových výduchoch klimatizácie, ale to je už stará pesnička.

V zime pekne hrejú, v lete ma zas serú :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako píšeš - ani slovo o nefunkčných asistentoch. Dnes také normálne sneženie - celá cesta do Bystrice a nazad bez front asistentu, bez parkovacích asistentov. Toto je auto do slnečného (ale zase nie moc) počasia. V momente keď by sa hodili asistenty tak nefungujú.

Za 25k bolo možno akceptovateľné že človek musí reštartovať auto, resetovať infotainment ale za 35k to môže kúpiť naozaj len masochista.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...