Přejít na obsah

Nová zelená úsporám - inštalácia wallboxu


Návštěvník

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Neinštaloval niekto wallbox s podporou od EU (cca30 000)?

 

hladam vhodny typ wallboxu a podmineka je toto

 

  • Podporovány jsou pouze dobíjecí stanice, které mají funkci řízení odběru elektřiny při dobíjení elektromobilu z elektrorozvodné sítě dle sjednaného maximálního příkonu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel som, ale nakoniec som cukol.  Nicmene, vacsina normalnych wallboxov to uz vie - riadit odber.

 

Napr. https://www.autonabijeni.cz/ a daj si vyfiltroval dynamicke riadenie vykonu.

 

Mimochodom, dotacia je 30 000 ale max 50% nakladov... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoniec som ho nedal instalovat s tym, ze si ho necham nainstalovat az ked budem mat plug-in alebo elektro auto. (povodne som to mal v jednom baliku s FVE).

 

Ak to nepotrebujes hned (za mna k plug-inu to nedava uplne zmysel), tak by som pockal - casom budu ine, snad lepsie technologie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky jsem přemýšlel o využití NZU, ale bylo potřeba udělat projekt, zaplatit firmu atd. Ve finále by to bylo dražší, než si WallBox pořídit mimo NZU. Nakonec jsem si ho nainstaloval sám. Zatím je napojen na jednu fázi - mám plug-in O iV. Po půlroční zkušenosti musím říct, že to rozhodně význam má. Je to pohodlnější s možností řízení a sledování odběru při nabíjení. Navíc mám možnost nabíjet ze sítě nebo FVE. WallBox je instalován na venkovním stání. Do budoucna, třeba až bude plnohodnotný elektromobil, nabíječku můžu připojit na tři fáze...

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...