Přejít na obsah

Rány do podvozku


majklisko

Doporučené příspěvky

Zdravím,

pri prudší akceleraci na mokru nebo na dlazebnich kostkach - zkrátka při prokluzu kol - se ozvou velké rány od přední nápravy…jakoby takové bouchání když se ty kola protočí…

nevite prosím proč  se tak děje,jinak je náprava zcela v pořádku,auto má najeto 52 tis,1,4 tsi. Diky za odpovědi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normál. Dělá to prakticky každá silnější předokolka od ŠA. Pod silnou trakcí se kolo jakoby urve ze silnice, mírně se odlehčí a protočí. Když se pak opět chytne, udělá to mechanický ráz. 

Řešil by to pohon 4x4. 

Známe tu člověka, který byl z tohoto chování podvozku natolik frustrován, že odstoupil od smlouvy a auto  vrátil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsou to docela rány, minimálně mu to nedělá dobře.

Ve skutečnosti je problém ještě hlubší, kolo se odlehčí zasekne ho EPS a pak jde při opětovném kontaktu je ta nepříjemná rána.

Nechá se to eliminovat instalací sportovních tlumičů, tvrdíš silnetbloku a vypnutím EPS. Je to primárně problém měkkého odpružení, které umožní ten "dribling"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo na to tolik nešlapat. Na své 1.4 TSI jsem s tím dokázal žít. Resp. Jsem na jedničku a dvojku jezdil z citem. Ono čekat u předohrabu 110kW na mokru zázračnou trakci se nedá.  Jasně, ty rány jsou děsivé, tak jsem si holt dával bacha. Na suchu jsem problém neměl žádný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,už si na to dávám pozor,jak říkáš- na suchu žádný problem,ale u nás je kousek ulice z dlažebních kostek a ještě do kopce,tak mi to sem tam za mokra trošku “ujede”🙂

Spíš se mi jednalo o to,jestli je to jen nějaký můj problém, nebo “vlastnost” z výroby..

díky všem za objasnění👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 1. 2023 na 8:38, majklisko napsal:

…a myslíte že se tímto může podvozek nějakým způsobem poškodit?


Ver tomu ze muzes poskodit ... mne osobne se to na 1.4TSi podarilo ... pri prudke akceleraci najednou rana ...  cosi povolilo na tlumici  ... pak za jizdy porad rachotilo, kdyz jsem vjel do nerovnosti na ceste ... i v servisu ŠA nemohli hned zjistit odkud ty pazvuky vychazeji ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...