Přejít na obsah

Blues, swing, bolero- na co vymenit - neorigo radio znackove


Doporučené příspěvky

Ahoj Vsem 🙂

 

Uvazuji nad vymenou radia u stribrne fabie 3. Spise nechci origo radia, bo podle mne pomalu jsou to radia z minulosti. Dival jsem na ruzne videa na jutube a nasel jsem fajn car audio obchod, ktery dava videa z montazi na yutuba. Podle me vedi znackove radio musi mit displej 2 din a jednotka 1 din. Na strance tohoto obchodu nasel jsem par zajimavych kousku.

Jsou tohle:

1. https://www.ars24.com/autoradios/pioneer/pioneer/17482/pioneer-avh-z7200dab?c=1000000

 

2. https://www.ars24.com/autoradios/alpine/alpine/26251/alpine-ilx-705d?c=1000000

 

3. https://www.ars24.com/autoradios/alpine/alpine/26308/alpine-ilx-f905d-halo-9?c=1000000

 

4. https://www.ars24.com/autoradios/pioneer/pioneer/17566/pioneer-sph-evo62dab?c=1000000

 

K celeho montazi bude jeste potrebovat  ramku , a antenu s dab. Dobre by bylo kupit jeste can-bus aby byla komunikace s autem. Ale to neni az takhle nutne. potreboval bych taky nejake lepsi reproduktory ale to reseni uz necham na pozdej. Couvaci kamera by taky potesila.

 

Kazde autoradio ma neco dobre co by mi se patrilo. Cvrte radio je dobre v tom ze displej ma neco dele nez zbytek. To by bylo lepsi pro uzitkovani a montaz. Prvni model je fajn bo vypada jako 1 din, ale nevim ci bude problem s oteviranim displeja. Mam na mysli kout. doufam ze kousek teto polecky vyreznu a mel by byt klid. Podobny problem na alpine 705D ale on ma jednou fajn vecicku. Ma info car. Aby to mit treba kupit can-busa.

 

Jeste musim pocitat kolik by to stalo vsechno a co bude dal delat. Kupit neni problem udelat asi taky, ale odkud vzat penize. Druha vec to zlodejstvi aby nikdo nechtel na vecny zivot se tohoto pujcit nebo vzat .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co už v autě za infotaiment je, pokud Blues, je to jedno, pokud je tam Swing a výše, šel bych cestou originálního infotaimentu. CapPlay/AndroidAuto umí, tedy vše bude fungovat jako u těchto neoriginálních a navíc zůstává bez problému možnost ovládání funkcí auta. V neposlední radě tyto kusy co doslova trčí z palubní desky vypadají docela šíleně a hlavně od Bolera výše je jednotka oddělena + originální infotaiment je spárován s VIN, tady ty co jsi poslal odkazy si zloděj odnese během pár minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak dobre pamätám, striebornáč má Swinga... v tom prípade by som určite šiel do origo riešenia Swing Plus s DAB a Smartlinkom. Veď ceny mám pocit sú približne rovnaké ako tie tvoje neorigo. Navyše to bude vyzerať ako origo, fungovať ako origo vrátané všetkých funkcií v aute a so Smartlinkom tam nemá byť čo ako z minulosti.

 

To je môj názor. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc za vase nazory :kol-47:

@brrrrm mas pravdu. Stribna ma zakladniho swinga. krome BT tam nic neni. ono je 871D

 

Neorigo radio bychom sam zvladnul. Muze by bylo cele 2 dny praci ale sam bych to udelal.

K origo radia (amudsen) musel bych kupit antenu gps , kde u pioneeru a alpine mam v balicku. Myslim ze antena s dab+ a gps by stala kolem 260€. Bohuzel bych sam nenakodoval origo radia. Nevim jak to dela se. U neorigo pripojim v gateway vypnu 5F cili radio a je klid.

Kdyz na to podivam to kazda varianta stoji moc penez. Mozno i stejne.

 

Treba rict jedno, kvalita zvuku je uplne jina u pioneera a u origa. To musite se s mnou souhlasit.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z výměn a funkce smartlink už Swing není vhodný. Úprava už nefunguje. Kdyby tohle nebylo potřeba tak dab a couvačka a je to to nejlevnější a nejjednodušší řešení.

Komunikace s autem a volanty bez problému.

Amund je lepší volba.

Neoriginální mají obyč tunery i zesilovače. To co jsem viděl tak má i málo ram,  zase tam s androidem není problém s Android auto.

Teď u f1 jsme řešili výměnu 1din Sony. A je v nabídce Sony, alpina, Kenwood. A jsou to ve skutečnosti vevnitř jedna a ta samá, stejné menu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem nad tím dumal. Do F3 musí 1Din. Tyhle vyklápěcí nebo natvrdo vyklopené by troše snahy a využití z vrakáče úchytů by tam drželi. Ale co pak s tou dírou nad?

Pak nastupuje to komunikační dilema. Pokud by se měnilo Blues tak není žádný problém, Swing tam už je nutný pro tlaky pneu a pípáky vzadu. Něco by šlo vyřešit tlačitky vlevo od volantu ale to je zas náklad nahoru.

Ale zas bys byl průkopník😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pioneer avh-z7200dab ma regulace. Doufam že stači rameček z vrakače a cele namontovat.

Otazka je , či can-bus bude ukazovat tlak v pneu. U své f2 mam pionera a mam možnost ukazovani pipáků. Musim mit can-bus adapter. Může mi dokonce i klimu ukazovat a mohu nastavit ji.

Tenhle sph trochu odstava a v 100% bude pasovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Malta Ona mi rikala uz davno ze chtela by mit jutuba v aute. Na swingu to nejde, ale na mirrorlinku uz jde. Muze byti pres AA nebo weblink od pioneeru. Sama musi dat trochu penez. Je moc veci na vymenu a dodelani. Jeste jsem ji nepredstavoval moi koncepce. Obavam se , ze odpovi mi ze nechci, nebo chce jen radio. vymena samostatneho radia je trochu blba. Repro hned znici, a nevyuzije dobrych veci na priklad couvaci kamera nebo digitalni prijem.

 

@Martab S rameckem je 50/50 protoze asi musel bych kapecku prihratky vyrezat. Vsechno zalezi od delky mezi displejem a jednotkou. U avh-z7200dab displej ma regulace -> predek a zadek a taky uhel vetsi mensi. To dava velky plus k cele moi modernizaci.

 

Aby moi modernizace mela ruce a nohy musel bych kupit:

1. radio - -/+ 3000 pln

2. couvaci kamera - -/+171 pln

3. Reproduktory - -/+ 430 pln

    - predek https://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/pioneer-ts-g170c.bhtml

    - zadek https://www.euro.com.pl/glosniki-samochodowe/pioneer-ts-g1720f.bhtml

4. ramecek - -/+ 161 pln

5. antena s dab+ 6C0 035 501N kolem -/+600 pln

6. antenni kabel - -/+75 pln

7. Dystanse - -/+ 50 pln

8. drobny material (sroubky , matice , konektory apod) - -/+ 100 pln

9. vlastni prace - 0 pln

10. gumove krytki na RCA  chinche - -/+ 20 pln

11. Can-bus adapter - -/+ 360 pln

 

Cela modernizace stoji kolem -/+ 4967 pln. Trochu moc. ale to uz je neco fajniho ve fabci. Nerikam kolik casu bych musel tomu venovat. Mozno i 3 dny.

 

Nasel jsem neco zajimaveho pioneer v F3

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem taky zkoukl návody, nemá nikde zmínku že bere CAN převodník, vše bere z kontaktů nebo žárovek. Minimálně tam bývá MFA volant  a

 taky žádná zmínka. Takže nová tlačitka se zapojením do abs modulu nutností

Řezaní je jasné, ale zas to řeší kompletně celý prostor nad radiem a hlavně to tam celé drží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dobra poznámka @milanxx, tlačítka na volantu jsem nezahlídl v manuálu. 
 

Stále mi nejlépe vychází nějaké to originální řešení. Nejjednodušší by byl Swing+ ale tam by bylo třeba ověřit, ze jde aktivovat SmartLink, popřípadě potom Amundsen (dodělávat Bolero nemá finančně smysl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok tohle už vypadá líp ,v  rozpočtu máš odkaz na něco jiného. Ještě dopočítej fantom napaječ pro anténu. A taky co má sestra za mobil aby tohle všechno využila?

A rámeček v odkazu už máš vyřezaný na 1DIN. U repra ještě jsou nutné podložky a kabelová redukce

Editováno: , autor: milanxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fantom mam doma, takze neni potrebne extra pocitat . Mam samsunga model nevim. Podlozky mam spocitane. One jsou jako dystanse.

 

Ted' jsem chytil strach ze mi to nepujde a spousta prachu pojde v hovno.

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupíš radio a CAN na netu, vyndáš swinga, aniž bys moc radio rozbaloval tak připojíš quadlock a je to. Zapneš a vyzkoušíš. když ne tak ho vrátíš. Když jo, dokoupíš zbytek.

Nebo jestli ho mají někde v kamenné prodejně v okolí tak by ti to mohli zkusit u nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...