Přejít na obsah

Výmena odlučovača oleja 1,5 tsi.


BaltDerthe

Doporučené příspěvky

Zdravím všetkých.

 

Mám ŠKODA Octavia Combi III, r.v. 2019, 1,5 TSI, kód motora DADA, na moju žiadosť prestavaný na LPG, holandský systém PRINS.

Bol som v záručnom servise a povedali mi, že podľa diagnostiky treba vymeniť odlučovač oleja. Keď som si bol prebrať vozidlo, tak že mám zaplatiť 208€ za danú výmenu. Bol som samozrejme prekvapený, keďže podľa mňa aj kamaráta, závada odlučovača nemá nič spoločné prestavbou na LPG. Čo sa týka výfukových plynov, tak je jasné že sú čistejšie - menej čiastočiek, menej CO2, síry, atď. Servis, kde som prestavbu dal vykonať sa mi ešte nevyjadril k danej skutočnosti. 

Máte niekto takú istú, alebo nejakú podobnú skúsenosť?

Viete mi poradiť či sa ja a kamoš mýlime, že prestavba mohla mať vplyv na danú závadu?

 

Vopred ďakujem všetkým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam, nevyuziva vstrikovani kapalny faze LPG, ale ma normalni zplynovac a vstrikuje do sani pred ventily. Mohlo tito slehnout do sani a poskodit odlucovac oleje. Kazdopadne, autorizovany servs tohel resit nebude. Pokud prestavba nebyla resena Skodovkou, veskery veci kolem motoru budou , pokudmozno  automaticky, hazet na prestavbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za info.

 

Áno, vstrekovanie je do sania. Ale závada odlučovača sa vyskytla až asi po 2 rokoch. Beriem že záruka padá na diely priamo spojené s prestavbou, no odlučovač? Predpokladal som že sa ŠKODA bude vyhovárať, ale reku hádam slušnosť a zdravý rozum zvíťazí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...