Přejít na obsah

Vysoká spotřeba


Kenapuc

Doporučené příspěvky

Ahoj, koupil jsem teď S1 s 1.9 TDI 96kW. Bohužel jsem docela překvapen spotřebou, která se mi zdá na "jedna-devítku" docela vysoká.

 

Mám ještě Passat B6 s 2.0 TDI-PD 103 kW, který má navíc DPF a spotřeba superba je cca o litr, možná i litr a půl vyšší. Čekal bych, že prakticky stejný motor bez DPF bude jezdit za méně.

 

Cestu do práce (17km mírně z kopce) dokážu jet s Passatem za 3.9-4.2l a se Superbem to jezdím tak 5.0-5.5l.

Zpátky jedu klidnou jízdou s Passatem cca 5.0-5.5l, se Superbem cca 6-7l.

Dlouhodobý průměr mám na Passatu 5.3l, na Superbu 6.5l. Obě auta mají nájezd lehce přes 350 tis km.

 

Reálná spotřeba na Passatu je oproti palubnímu počítači cca o 0,4l vyšší, Superba mám chvíli tak to ještě nemám změřeno, ale předpokládám že bude reálná taky lehce vyšší než ukazuje.

 

Co může způsobovat vysokou spotřebu u Superba? Obě auta jsou na 16" zimákách, obě auta po geometrii, kolo nepřibržďuje, do nouzáku nepadá, chyba žádná, při sešlápnutí plynu nekouří,...

Nastavení rozvodů je OK, komprese na dieselu nemám jak změřit. Může mít vliv na spotřebu případně třeba opotřebovaná vačka? (na passatu je nová) Korekce vstřiků podle diagnostiky taky v normě... Je na těch 96kW PDčkách něco "známého" co by způsobovalo vyšší spotřebu nebo nižší výkon? (jinou 96kW jsem nejel, nemám s čím srovnat)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...