Přejít na obsah

Fabia 1.4 16V - chyba 17559


mika22

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Fabii 1.4 16V a rozsvěcuje se kontrolka motoru,diagnostika načetla chybu 17559-válec 1,nedosaženo ochuzení směsi.Poradí někdo jak dál postupovat a jaké hodnoty případně naměřit.

Zdravim. Zkus vymenit svicky a kable ke svickam, ale pozor svicky musis koupit podle cisla motoru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
Zdravím, mám Fabii 1.4 16V a rozsvěcuje se kontrolka motoru,diagnostika načetla chybu 17559-válec 1,nedosaženo ochuzení směsi.Poradí někdo jak dál postupovat a jaké hodnoty případně naměřit.

Tak to mi taky hlásí, v servisu mi doporučily vyměnit lambda sondu před katalyzátorem a svíčky, že by to pry mohlo pomoct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj vsichni, prosím o radu kam sahnout nebo co udelat v pripade tehle chyby.

Číslo chyby: 17559 rada valcu 1 - prizpusob. smesi rozsah 1: meze chude smesi nedosazeno .

vis bohuzel zadne doporuceni nedal. Nemáte s tím někdo zkusenost? Jedná se o skoda fabia 1,4 16v rv2001

Děkuji za pomoc. :help::help::help:

Editováno: , autor: dex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar, mám taktéž 1,4 16V 55kW rv2001, navíc stejnou chybu na Vagu "17559" :feve: a trpím už od srpna loňského roku.

Prošel jsem několik servisů všude tvrdí jen sporadická chyba :aggressive: vymažou a nic - pak se začali čistit i měnit filtry a dokonce

i lambda sondu před katem a .... nic sem ta i sama od sebe zhasne a zas objeví. Většinou když zastavím či přibrzdím u křižovatek nebo kruháčů a pak přidám plyn na rozjezd a je tam.... často je to i ve spojitosti s natankováním???? Už jsem po tom dost pátral a jsem v koncích.

Dokonce jsem tento týden prošel bez závad technickou, na emisích mi to extra kontroloval a v pohodě, servisák na technické měl záchvat smíchu - má taky fabku - taky svítí - je od fochu a vyřešil to přelepením kontrolky na budících :kuk: . Jinak to nemá absolutně na nic vliv - na spotřebu, na jízdní vlastnosti... Tak do pr... nevím - zkouším ji ignorovat ale svítí fakt dost ostře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

mám u 1.4 16V 55kW (najeto 160000km) stejný problém - chybu 17559 a už si nevím rady, co s tím... :(

Auto jsem měl v několika servisech, kde se provedly tyto úkony :

konstatování, že se jedná o špatný benzín, natankovaní u jiné pumpy samozřejmě nepomohlo.

výměna svíček

výměna vzduchového filtru

kontrola sání na netěsnosti

kontrola, čištění, nastavení škrtící klapky

kontrola, čištění, nastavení EGR ventilu + objevili nějaky vadný plastový ventilek před EGR asi za 25Kč, který vyměnili

kontrola obou lambda sond

Nicméně žádnou závadu nenašli. Servisák řekl, že se jedná o sporadickou chybu a že ji prostě nedokáže objevit, což mě po 3 dnech, kdy bylo auto v servisu a zaplacení 2500,-Kč pouze za práci celkem naštvalo.

Jinak co vidím já jako uživatel za závadu je, že při přidržení plynového pedálu na cca 1200n, začnou otáčky kolísat v rozmezí cca 250 - 500n (někdy až pod volnoběh), což je hodně nepříjemné hlavně při rozjíždění.

Chci se Vás tedy zeptat, zda-li obě závady spolu mohou souviset a čím by to mohlo být, kromě výše uvedených věcí? Může být například lambda teprvé "načatá", že se nedá zjistit jako vadná a přitom dělat takovéhle vylomeniny? Případně doporučit nějaký prověřený servis (kromě autorizovaných), v okolí Jablonce nad Nisou, kde se ve škodovkách vyznají a nevyždímou ze mě zase X tisíc za nic.

Předem Děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Tak mi za jízdy po okrsce asi v 90kmh zdechl motor. Naštěstí jsem ho pak nastartoval a cestou se stavil v servisu, kde mi přečetli chybu 17559 P1151 035 Adaptace směsi rozsah 1 nedosažena mez chudé směsi.

Ucpal jsem výfuk a vpředu někde pod motorem, nejspíš ve sponě mi to podfukuje. Tak doufám, že pomůže jen přetěsnění a nebude to na půl novýho auta :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdravím Vás všechny, také mám stejný problém. byl jsem v servise a tam mi řekli že to je EGR ventil, že mám koupit nový, protožr zkoušel ho vyčistit a znova nastavi, ale neepomohlo to. Ale prej to je sporadická chyba že to nemá moc vliv na nic. Ikdyž nový egr stojíí cca 4500kč .
jinak mám vyměněný svíčky, filtry, vstřikování

Editováno: , autor: Fabi Pavel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím lidi, mám podobný problém na své Fabce. Sem tam se mi rozsvítí kontrolky elektroniky, výfuku, k tomu ještě někdy i protiprokluz. A většinou, jak se rozsvítí všechny naráz, tak auto přestane jet. otáčky spadnou na cca 1200min-1. a pomůže jenom vypnout motor a po chvilce znova nastartovat. V servise na nic nemohou přijít, vyměnili lamdu, ale pořád to samé.... Není to příjemný, když člověk předjíždí a zničeho nic auto přestane jet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

S chybou 17559 se také už delší potýkám. Víc nez rozsvícená kontrolka mě ale trápí kolísání otáček, které pravděpodobně s chybou souvisí. Otáčky mi na volnoběh kolísají takřka pořád, ale jen zlehka. Jednou za čas ale vždy přijde absolutní dušení motoru, jako je vidét na videu + obrovský pokles otáček. Mám pocit že tento extrém sem zatim měl vždy se zahřátým motorem a když to začne dělat, nepomůže ani chcípnutí motoru a opětovné nastartování nebo vytáčení na neutral. Nepomohla výměna svíček, čištění egr, klapky. Nemá s tím někdo zkušenost?

Odkaz na video:

http://youtu.be/72Iq2KI-owM

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že bych jezdil s přeskočenym rozvodem už půl roku? Nebylo by to ještě někde znát? Treba na výkonu .. výkon mi přijde ok. Jen motor v nízkých otáčkách klepe, což sem připisoval spíše té vyrobní vadě (písty) u motoru AUA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tomu brutalnimu kolisani :  v posledni době mi  to dělalo taky  ,pomohlo prošlapnout plyn  nad 3500ot/min ale to bylo jen kratkodobe řešení  Vag mi místo chyby 17559 ukazal 16555  . zatim jsem použil nejlevnejsi variantu   VIF super benzin aditiv za 230kč ( 500ml    ;;  jedna davka 45ml na 45L paliva )   a mam klid s kolisanim ale nepomohlo to s chybou 17559 udělal jsem toto :

-Nový výfuk -  komplet i s katalyzatorem ( stary byl rozbitý a ucpaný )

-palivový i vzduchový filtr 

-lambda sonda  za katem

-klapa v krytu  motoru 

-vyčištěný čidlo tlaku viz obrazek - byl klid 500km 

-vyčištěna škrtící klapa a zpetne vedeni vyfukovych plynů - oboje  poté nastaveno 

 na víc  si teď nevzpomenu 

 podezíram   ř.j motoru  ( chtěl jsem aby přehrali sw ř.j. v Škoda auto  - prý  ten sw nemají ->auto pro německý trh :-\)

                       a palivový systém ( čerpadlo, vstřikovače )

 chyba  vyskočí vždy když  jedu a zastavím   např.  zastavím na křižovatce  , zastavím před domem  ale sepne to až při zahřátém motoru na provozní teplotu!!!

 

 

Chyba   zmizela při pravidelnem  používání VIFu ,  nyní tankuju  aditivovany benzín od Eurooilu (čepro)  takže kdo ví co bylo špatně. naštěstí mám už klid .

post-72371-0-30816500-1420903791_thumb.p

post-72371-0-91263200-1420903792_thumb.p

post-72371-0-13467400-1420903794_thumb.p

Editováno: , autor: George_rider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 roky později...
V 8. 12. 2006 na 22:03, mika22 napsal:

Zdravím, mám Fabii 1.4 16V a rozsvěcuje se kontrolka motoru,diagnostika načetla chybu 17559-válec 1,nedosaženo ochuzení směsi.Poradí někdo jak dál postupovat a jaké hodnoty případně naměřit.

Ahoj, měl stejný problém  na fabce 1,4-16V 55kW AUA r.v.:2001, problém byl v plynovém pedálu, po nějaké době se ke kontrolce motoru přidalo i občasné rozsvícení EPC + ASR, po výměně pedálu závady odstraněny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...