Přejít na obsah

Zkušenosti s bezdrátovým propojením s Android Autem (AAWireless, ...)


Doporučené příspěvky

Nevím jak Ti pomoct.
Já mám v podstatě krabičku v defaultním nastavení, plus Oprava chyby VAG - Zapnuto a funguje to excelentně.
Nemám sice Columbus-e, ale pouze Amundsen-a, ale to by nemělo mít vliv. Telefon Xiaomi POCO F3.
Pouze s čím jsem se musel naučít žít, to je chyba Xiaomi telefonů, kdy při ztrátě mobilních dat killnou WiFi a tak se krabička odpojí, nicméně obratem se zase připojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2023 na 19:47, alda81 napsal:

tak u prvního připojení je vždy vše v pořádku, u 2 až 5 zvuk není slyšet/Google assistant nefunguje,

 

co tohle presne znamena? prvni  nebo dalsi pripojeni behem dne? nebo nastartovani? nebo ceho? 

diky. bo zkousim a nejde mi to zatim nasimulovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

první připojení je to po restartu Columbuse nebo odpojení a následné připojení napájecího kabelu k AAW, tzn. když je spuštění AAW jakoby od nuly

 

u těch dalších v pořadí se mi chyba objeví třeba hned u druhého pokusu, někdy až třeba u pátého,

 

např. jedu z práce, zjistím, že mi to nejde, tak udělám restart Columbuse, funguje to, po cestě se zastavím v obchodě, za 10 min přijdu zpět, vše funguje, pak jedu do dalšího obchodu, vrátím se za 15 min a chyba je tady, snad jsem to trochu vysvětlil lépe

 

díky, že se mi snažíš pomoct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co telefon? Nemůže mít v tom prsty on?
Jsem zaznamenal docela dost reakci na nějakou míru nefunkčnosti při aktualizaci na Android 13. Nepátral jsem na jakém telefonu to bylo, ale vždy v tom nějak figuroval update na A 13.

EDIT:
Jsem četl na Tvých stránkách o updatu sw infotainmentu. Ty máš, jak tam píšeš Harman, Oprava VAG se týká myslím jen jednotek Technisat. Myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wojnar dělalo mi to už s Androidem 12, ale to byla taky jiná verze softwaru v AAW, opravdu nevím

 

jak jsem dnes zjistil, tak mi k obnovení funkčnosti stačilo AAW pouze softwarově odpojit přes nabídku v AA, nemusel jsem dělat fyzické odpojení kabelu nebo restart jednotky, takže nový poznatek, ale principiálně to je asi furt to stejné

 

díky za ten bod s tím Harmanem, budu zkoušet měnit jiné položky (VAG nechám na pokoji)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, po delším čase se zde hlásím s řešením mého problému, s takovým řešením jsem opravdu nepočítal a je to opět důkaz toho, že to co tady napíšou zkušenější uživatelé má většinou hlavu a patu, když tady teď ze sebe udělám blbce, možná to někomu může pomoci v budoucnu

 

ještě jednou děkuju všem, co se mi tady snažili pomoc  @Wojnar, @hamoun, @milanxx, @brrrrm , pokud jsem na někoho zapomněl, tak se omlouvám, musím ale jmenovitě ještě poděkovat uživateli @Krosta, který mi tady v diskuzi na fóru o použití SWDL napsal poprvé už dříve

 

ano, řešením je opravdu provést dodatečně aktualizaci infotainmentu přes SWDL, zpětně si uvědomuju, že jsem v úvodním postu nenapsal, že jsem dělal rozdílový update své jednotky, to byla možná chyba, ale v té době jsem netušil, že může být v tomto problém, původně jsem si myslel, že je chyba v nastavení AAWireless, s původní verzí softwaru, který jsem měl v jednotce před updatem fungovala jednotka úplně stejně blbě (možná ještě hůře), tak jsem to považoval za vlastnost a odladěnost softwaru, až ostatní zkušenosti uživatelů, kteří mi tady napsali, že jim to funguje, mě donutili zkoušet jiné věci a díky náhodě jsem vyzkoušel i SWDL

  • Díky 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak krabičku mám už asi rok. Mám Scalu 1,5 TSI, infotaimant: Bolero. Úplně v začátcích mi nefungovalo spojení krabičky s autem (defaultní nastavení). Takže jsem různě zkoušel a nakonec se mi to zprovoznilo s tímto nastavením:

USB - přímý, Průchozí režim - zapnuto, režim dongle - vypnuto, VAG - vypnuto

Co se týče problémů, tak vždy když projíždím určitá místa (pro ty co jsou poblíž uvádím namátkou rondl v Ostravě-Hrabůvce, či třeba příjezd do Kopřivnice jak je Tesco) bezdrát vždy vypadne a za nějakou dobu naskočí. Jinak se mi to samozřejmě stává vždy když navigaci nejvíce potřebuji . Je to hrozně otravné. Zajímalo by mě zda existuje někdo s touto krabičkou, kdo je bez výpadků.  Wifi mám nastaveno na 5 Ghz. Zkouším teď ještě měnit jednotlivé kanály.

 

Dále bych uvítal, kdyby šlo nějak nastavit, aby se mi krabička automaticky nepřipojovala k telefonu. Někdy chci poslouchat jen rádio či hudbu přes BT a pořád mi to vnucuje android auto. Kdyby to bylo uděláno tak, že pokud chci android auto použít, tak musím kliknout v autě na android auto. Přece jen to žere dost baterky. Anebo auto má zrovna partnerka, která telefon nemá spárovaný s krabičkou a poslouchá hudbu přes BT, pak nastoupím k ní do auta a ihned se mi krabička spáruje s mým telefonem a jí to přeruší to co poslouchala..

 

Jinak je to fajn věc.

Editováno: , autor: hannys85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to muze delat i to, ze je tam nekde trafostanice.

nebo draty s elektrikou.

 

pres rondl v Hrabuvce jezdi skrz tramvaje. to muze byt zase ono. 

 

zkus si vsimat tohoto.

 

mi to padalo casto (u kazdych dratu el. napeti - nejen vysokeho), ted se to chova lepe na 5GHz a 149 kanal ...

 

(S20FE)

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 3. 3. 2023 na 16:21, hannys85 napsal:

Tak krabičku mám už asi rok. Mám Scalu 1,5 TSI, infotaimant: Bolero. Úplně v začátcích mi nefungovalo spojení krabičky s autem (defaultní nastavení). Takže jsem různě zkoušel a nakonec se mi to zprovoznilo s tímto nastavením:

USB - přímý, Průchozí režim - zapnuto, režim dongle - vypnuto, VAG - vypnuto

Co se týče problémů, tak vždy když projíždím určitá místa (pro ty co jsou poblíž uvádím namátkou rondl v Ostravě-Hrabůvce, či třeba příjezd do Kopřivnice jak je Tesco) bezdrát vždy vypadne a za nějakou dobu naskočí. Jinak se mi to samozřejmě stává vždy když navigaci nejvíce potřebuji . Je to hrozně otravné. Zajímalo by mě zda existuje někdo s touto krabičkou, kdo je bez výpadků.  Wifi mám nastaveno na 5 Ghz. Zkouším teď ještě měnit jednotlivé kanály.

 

Dále bych uvítal, kdyby šlo nějak nastavit, aby se mi krabička automaticky nepřipojovala k telefonu. Někdy chci poslouchat jen rádio či hudbu přes BT a pořád mi to vnucuje android auto. Kdyby to bylo uděláno tak, že pokud chci android auto použít, tak musím kliknout v autě na android auto. Přece jen to žere dost baterky. Anebo auto má zrovna partnerka, která telefon nemá spárovaný s krabičkou a poslouchá hudbu přes BT, pak nastoupím k ní do auta a ihned se mi krabička spáruje s mým telefonem a jí to přeruší to co poslouchala..

 

Jinak je to fajn věc.

Tiež mám toto auto v rovnakej konfigurácií a čo sa týka toho reštartu pripojenia mne pomohlo prechod pri wifi na 2,4 GHz čo ale malo dopad na kvalitu prehrávania hudby. Teraz idem znova na 5Ghz ale kanál 165. Zatiaľ bez problémov a všetko funguje ako má. Ale testujem to na tom nastavení len týždeň.

Zapnuté mám aj Oprava chyby VAG, Prechodový režim a režim dongle. Ale ten Prechodový režim a oprava VAG mi zostal po tom ako som experimentoval s wifi kanálmi takže možno ani nie je treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
V 28. 1. 2023 na 13:59, alda81 napsal:

Protože jsem tady na fóru zaregistroval několik dalších uživatelů, kteří si do auta dokoupili krabičku, která jim dodatečně umožní bezdrátové propojení telefonu s autem Škoda, tak bych se chtěl zeptat dalších uživatelů na jejich zkušenosti. Možná to může někomu pomoc s rozhodováním, zda-li do něčeho takové taky jít nebo zůstat raději u kabelu. Případně se díky tomu dozvím nějaké informace, které mi pomůžou odstranit problémy s užíváním dané krabičky.

 

Budu rád, pokud se o zkušenosti podělí i uživatelé jiných "krabiček".

 

Já mám koupenou krabičku AAWireless https://www.aawireless.io/ se současným aktuálním softwarem 2.1, kterou propojuji s Columbusem 9.2" s poslední dostupnou verzí SW MU: 1440. Jako telefon používám Pixel 5 (Android 13).

 

Propojení většinou funguje tak jak má až na jednu vyjímku, kterou popíši později. Občas se také stane, že se telefon nechce s Columbusem propojit a jediné co pomůže, je udělat restart Columbuse a nebo odpojit a znovu připojit bezdrátovou krabičku z USB zdířky.

 

To co mě nejvíce na tomto spojení vadí, je následující. Pokud se připojím poprvé, tzn. propojím krabičku přes USB s Columbusem a pak se připojím telefonem bezdrátově, tak vše funguje tak jak má. Pokud se připojím podruhé/potřetí (krabička je stále propojena přes USB), tak bohužel v navigaci nejdou slyšet hlasové pokyny, dojde pouze k zeslabení hudby/rádia, ale hlasový pokyn nejde slyšet. S tím je spojená i nefunkčnost přečtení zaslané SMSky (zprávy přes Whatsapp/Signal) - Google Assistent je tady taky hluchý.

 

Máte stejné zkušenosti nebo jste to vyřešili nějakým konkrétním nastavením? Díky za reakce

Tak s timhle problem nemám. Mám na pozadí Waze a když mi hraje online radio, tak mi do toho hlásí situaci na vozovce, co řidiči nahlasili 🤷

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Tento tyzden mi pride AAWireless. Objednane z oficialnych stranok v sume 77.79€.

 

Kedze som medzicasom objednal iphone, toto uz potrebovat nebudem.

 

Predam za 70€ ak by mal niekto zaujem.

AAWireless bude nevybalene s dokladom o kupe.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@skdh ano AAW podporuje od verze 3.0 i Carplay, chce to vyzkoušet. Má to na jejich stránkách postup. Ten je jiný než s Androidem.

Dnes má vyjít 3.3 a má být vyřešeno víc věcí s carpaly. Dokonce hodně jich používá funkci AA přes carplay že dostanou roztažený obraz na displeji co AA neumí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Martab napsal:

@skdh a jakou verzi HW máš? Novější AAWireless dongly podporují i CarPlay (zatím v betě). Kdyžtak @milanxx bude asi vědět podrobněji.

Podporují to jednotky ještě objednané v závěru kampaně na Indiegogo, takže dnes prodávané budou podporovat na 1000%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...