Přejít na obsah

Škubání při brzdění


dymacek.jan

Doporučené příspěvky

Zdravím, nevím si rady se skubani auta pri brzdění, dělá to při lehkém položení nohy na brzdový pedal, je to cítit jak při dobrzdovani tak i při brzdění při vysoké rychlosti. Volant nevibruje a ani pedal nekope. Přijde mi že to je od zadních brzd. Tak jsem vyměnil kotouče, desky a ložiska, vodící čepy chodí pěkně jsou promazany, desky se taky nezadrhavaji v držáku třmenu, brzdový pistek chodí krásně lehce. Proběhlo i odvzdusneni brzdového systému. Problém ale stále přetrvává. Nesetkal se s tím někdo. Jinak destičky a kotouče jsou trw, ložiska SKF. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Škubání při brzdění

Kotouče jsou opravdu nové, týden staré, měnil jsem to z důvodu toho že to dělalo již před výměnou a kdyz jsem zjistil že jeden starý zadní kotouč hází, měřil jsem pomocí uchylkomeru, hazivost byla cca 0,2 mm, tak jsem měl za to že cukani je způsobeno tím. Ale bohužel po výměně kotoučů, destiček a ložisek žádná změna.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tolerance házivosti náboje je 0,02mm, tolerance nově namontovaného kotouče je 0,03mm - tak mluví dílenka.

Jestli někdo soustruží kotouče tak snad ví co dělá a dělá to po celé ploše po obou stranách. Jestli je zadek komplet nový, tak se asi jedině zaměřit na předek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal podobný problém na Superb 2.

Pri výmene kotúčov servisák zabudol na jednej strane očistiť dosadaciu časť! Kotúče dierované Zimmerman. 

Trvalo to cca 500 km po opätovnom očistení a nasadení pokiaľ sa kotúč opäť vrátil do rovnomerne vybrzdenej polohy. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...