Přejít na obsah

“Hučení” v interiéru


mrpaicz

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, na vozidle Superb III FL (2.0TDI 140kw) jsem začal v poslední době registrovat podivný zvuk (“hučení”), který jsem za dobu provozu (cca rok) ještě neslyšel. Myslel jsem, že má tento zvuk na svědomí klimatizace, proto na videu zkouším zapínat a vypínat, nicméně to nemělo žádný vliv.  Máte někdo zkušenost s něčím takovým ? Z venčí tento zvuk neslyším. 
 

Předem děkuji! 

Editováno: , autor: mrpaicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Bohužel k odstranění problému nedošlo ani po návštěvě autorizovaného servisu. Na internetu jsem v nějakém fóru zahlédl informaci, že to muže způsobovat nějaká klapka v systému klimatizace, ale přiznám se, že doslovný překlad jsem nikde nevyhledal a tuto informaci nebylo možné ověřit u nějakého dalšího zdroje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš Canton? (Asi jen ten) má to DSP a "posílání" hluku do auta v protifázi (takže máš tišší jízdu). To když se rozbije, tak to může mít různé projevy, hluk motoru a kol jakoby "2x" silnější. Je to háklivé na zpoždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 16. 1. 2024 na 7:53, l79 napsal:

Jen takový nápad, nemáš asistenta pro zesílení řeči? Že by nějaký zvuk zesiloval...

Asistenta mám, ale i po vypnutí a kontrole ze strany servisu “pazvuk” stále trvá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2024 na 8:16, bouchy01 napsal:

Nemáš Canton? (Asi jen ten) má to DSP a "posílání" hluku do auta v protifázi (takže máš tišší jízdu). To když se rozbije, tak to může mít různé projevy, hluk motoru a kol jakoby "2x" silnější. Je to háklivé na zpoždění.

Canton mám a přiznám se, že tuhle variantu jsem asi netestoval, nicméně mezi tím to bylo několikrát v servisu kde jsem byl i svědkem provedení diagnostiky a žádné chyby nalezeny nebyly. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, kubajz von odry napsal:

nějaký pokrok v tomto problému? - dělá mi to taky - 2.0 Tdi 140 kw 2019. U mě je to tak, že když auto stojí na volnoběh, tak je klid. V momentě kdy zvednu otáčky motoru byť jen o neznatelných třeba 100 Ot/min, tak ten zvuk přichází. je to jako nějaký servomotorek

Bohužel zatím bez pokroku, zkusím ještě nápad z příspěvku výše, s tím potlačováním hluku, jelikož si nejsem jistý zda jsem to zkoušel nebo ne. Každopádně dám vědět jak se to vyvíjí dále. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...