Přejít na obsah

Zvýšené otáčky volnoběhu při teplotách pod 5°C


Hajdy41

Doporučené příspěvky

Ahoj Všem,

prosím o radu. Mám Octavii II Combi, 1,6, TDI, 77kW, r.v.2011.

Při teplotách pod 5°C a puštěném topení (je jedno jestli s klimou nebo bez), mám zvýšené otáčky na cca 1000 ot/min. Když topení vypnu na off, otáčky se dostanou na běžnou hodnotu 750 ot./min.

Pokud jsou teploty nad zmiňovaných 5°C, otáčky jsou OK.

Regenerací DPF to není, ta probíhá v intervalu cca 300 -500 klasicky, bez problémů.

 

Je to normální stav, nebo se mám něčeho obávat?

Moc děkuji. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také to tak mám. Nevím zda při stejných teplotách, ale v těchto dnech běžně dokud se trochu motor neohřeje. To samé to dělá v létě při vysokých teplotách kdy je puštěna klima a než se interiér trochu vychladí a otáčky ventilátoru klesnou(klima na auto).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 1. 2023 na 12:58, bouchy_temp napsal:

Začalo se to dít, nebo se to při takových podmínkách děje vždy? El. energii spotřebovává PTC (el. ohřev chladicí kapaliny).

Děje se to od té doby co auto mám. Jak je teplota nad 5°C tak už jsou otáčky v normálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 1. 2023 na 11:32, Ovce napsal:

Také to tak mám. Nevím zda při stejných teplotách, ale v těchto dnech běžně dokud se trochu motor neohřeje. To samé to dělá v létě při vysokých teplotách kdy je puštěna klima a než se interiér trochu vychladí a otáčky ventilátoru klesnou(klima na auto).

Mě se to v létě při puštěné klimě neděje, jen v zimě pod 5°C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...