Přejít na obsah

Nefunkční tachometr, žlutá kontrolka ABS, žlutá kontrolka motoru, blikající kontrolka brzd


misa.zmrhalova

Doporučené příspěvky

Zdravím,
mám menší problém na své jedničkové Fabii 1.4 16V.
Začala blikat kontrolka brzd, s ozývajícím se varovným pípáním. K tomu svítí žlutá kontrolka motoru a žlutá kontrolka ABS. Nefunguje tachometr. 

Svépomocí jsem zkontrolovala pojistky, (jak v autě tak u baterie pohledem), zkontrolovaná čidla u kol (od sněhu, mrazu, atd), zkontrolovaná hladina brzdové kapaliny, zkontrolované kabely (tedy alespoň ty, kam se člověk dostane pouhým okem :D )


Diagnostika vyhodila chybu U0121, tzv. ztráta komunikace s jednotkou ABS. Zároveň ukázala pouhou stálou rychlost auta 2 km/h. Na ostatní problémy diagnostika nereagovala.

Můj dotaz zní, jestli zaprvé může souviset nefunkčnost tachometru s nefunkčností ABS systému a za druhé, jestli si mohu nějak dále svépomocí poradit, jakožto naprostý lajk v oblasti aut? 
Mám v plánu u známého nechat pořádně zkontrolovat napětí v pojistkách v baterce, ale to je asi poslední možnost, která nás napadá.
Servis mám objednaný, ale potřebuji s autem jezdit, tak jestli je to i přes tyto závady možné. 

Pokud má někdo rady, řešení problému, či případně podobné zkušenosti, dejte prosím vědět.

Předem díky za odpovědi 

 

-Míša 

326954453_671821588073730_7074927338570586319_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...