Přejít na obsah

Převodovka DQ381, motor DFGA 110kW


Mic-net

Doporučené příspěvky

Ahoj,

našla by se nějaká dobrá duše, která přístup do objednávkového systému centrálního skladu Škoda dílů a zjistila mi, jaká je dostupnost kompletní převodovky DQ381?


Dal jsem totiž auto do autorizovaného servisu Škoda na výměnu oleje v DSG a v rámci servisní akce výrobce aktualizaci software řídicí jednotky DSG a dopadlo to tak, že se musí měnit kompletní převodovka, dobrá zpráva je, že je to na náklady výrobce, špatná je, že prý převodovky nejsou a nikdo neví, kdy budou. (což se mi nějak nezdá, musí mít přece sklad přehled o tom, kdy mu dodavatel dodává zboží)


Aktuálně je auto v nepojízdném stavu v servisu 23 dní, a prý tam pravděpodobně bude několik měsíců. (Autu je 5 let, takže se nejedná o standardní ochranu spotřebitele s lhůtou 30 dní na opravu)


Náhradní auto mi nabízí na týden, s tím, že se pokaždé musí žádat škodovku o prodloužení. (nabízí Octavii liftback, což není taky ideální, protože jsem si Superba 3 v kobíku nekupoval bezdůvodně)

Editováno: , autor: Mic-net
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Mic-net změnil název na Převodovka DQ381, motor DFGA 110kW
  • o 2 týdny později...

Tak zrovna k tomuhle jsme dostali včera info, že skutečně po aktualizaci SW kvůli aktualizaci auto přestane jet. Po aktualizaci si totiž převodovka začne kontrolovat tlak oleje a ten je z důvodu vady v převodovce v řiti. 

Bohužel převodovky nedostupné a výhledově skutečně problém. Náhradní auto, veškeré práce a materiál platí škodovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, lucky.jack napsal:

Tak zrovna k tomuhle jsme dostali včera info, že skutečně po aktualizaci SW kvůli aktualizaci auto přestane jet. Po aktualizaci si totiž převodovka začne kontrolovat tlak oleje a ten je z důvodu vady v převodovce v řiti. 

Bohužel převodovky nedostupné a výhledově skutečně problém. Náhradní auto, veškeré práce a materiál platí škodovka.

A je to vada čidla, nebo skutečně je problém s tlakem oleje? Respektive bez aktualizace SW to funguje normálně nebo se projev problému jen oddálí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 2. 2023 na 10:49, lucky.jack napsal:

Údajně je problém v samotné převodovce a dřív nebo později se podělá(i bez aktualizace). Ale jakmile se udělá flash tak se auto do pár km zastaví kvůli závadě na převodovce. Z důvodu tlaku oleje. Tak či onak je to na výměnu špajzky.

Problém je v olejovém čerpadlu kdy v omezeném období výroby byly špatně dotažené šrouby na čerpadle které se časem povolují. A aktualizace se řeší z důvodu ochranny komponent kdy nový SW lépe kontroluje tlak oleje v DSG.  Ale bohužel už je někdy pozdě a musí se vyměnit skříň. Jindy zase postačí výměna onoho čerpadla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2023 na 16:17, Mic-net napsal:

Údajně ano, nejprve se snažili vyměnit jen olejové čerpadlo, ale to nějak nedopadlo a teď chtějí měnit celou převodovku. Ale co reálně s autem udělají asi nepoznám :-(

Můžu se zeptat kolik najeto ? A rok výroby vozidla ? Né uvedení do provozu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Martin_V napsal:

ja som sa pytal v dvoch servisoch a ani na internete neukazuje, takze u mna to nie je mozne... Ale tiez by som to privital :D

Třeba to možné je. Zjisti jaký máš SW a HW DSG a řeknu ti jestli SW přehrát lze nebo ne.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemam moznost si to pozriet, jedine zavolat nieka do servisu, cize za vsetko sa plati. Ale velmi si cenim, ze mi chces pomoct, len proste nemam moznost sa k tomu dostat.

A ja som bol osobne v dvoch servisoch a pozerali to cez VIN + pisal som do tretieho.

A po vsetkom, co som si tu precital, jedina moznost pre mna je oficialny update v autorizaku, kedze pripadne naklady bude znasat servis a nie ja.
Ale minimalne pre ten pocit ak sa k cislu HW/SW dostanem, postnem ich sem, nech viem na com som :)

Dakujem ti
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...