Přejít na obsah

Přechod z H4 na LED


Ota Rákosník

Doporučené příspěvky

Téma jsem nenašel, tak se předem omlouvám pokud už je někde vytvořeno, ale nemáte někdo zkušenost z přechodem z H4 osvětlení na LED? Jak jsem se dočetl, tak od 1.1.2023 se LED žárovky dají použít místo klasických H4 žárovek. Např. tyto:

 

https://www.elancar.cz/osram-h4-led-night-breaker-230-64193dwnb-6000k-6062033.html

 

Píší, že na Yetiho před FL, kterého mám, to jde bez úpravy řídící jednotky. V podstatě se pouze vymění žárovka, nalepí homologační štítek, seřídí světla proti oslnění a může se vyrazit. Mám hlídání žárovek, tak nevím nevím... Nemáte někdo zkušenost případně i jestli to stojí za změnu, co se svícení týče? Přeci jen nejsou úplně levné a zjistit, že nefungují či hlásí chybu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Také jsem namontoval Osram, jen mám trochu problém. Po zapnutí zapalování LEDky H4 ještě 5 krátce bliknou, nejdříve levá, potom pravá. Souvisí to zřejmě se studeným testem žárovek. Zatím jsem nezjistil, jak ho v BCM vypnout.

Editováno: , autor: Alonso2023
Upřesnění formulace příspěvku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A reálně vám to lépe svítí? Jako ano kužel světla je víc bělejší, ale podle mě je tvarově a dosahem pořád stejný, neřekl bych že vidím něco víc než s klasickou H7 od osramu.

Měl jsem si je možnost na týden vyzkoušet a podle mě to za ty prachy nic krom white efektu nepřináší....

Editováno: , autor: informator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...