Přejít na obsah

Čištění HUD


petr.podzimek

Doporučené příspěvky

Ahoj,
koukal jsem jak je řešený HUD v palubovce a vypadá to jako magnet na prach.
Nevíte někdo jak to z toho dostat bezpečně prach a jak to opatrně čistit?  Jak to čistí v servisu?
Mám velice špatné zkušenosti s čištěním čirého krycího skla budíků u O3 FL, který nešlo čistit bez poškrábání a u čištění vzduchem hrozilo vniknutí prachu dovnitř (celý díl není vzduchotěsný/prachotěsný).
 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám na budíky tuhle utěrku, vyrobenou v Německu (žádná Čína) https://www.detailingshop.cz/microfiber-madness-yellow-fellow-2-0-40x40cm-mikrovlaknova-uterka/. Má velmi jemná vlákna. Důležité je si ji vyčlenit pouze na údržbu budíků (a HUD), nic jiného s ní nečistit. A po použití zase uzavřít do obalu, ve kterém se prodává, ať se do ní nedostanou nečistoty, které by při dalším čištění mohly způsobit poškrábání citlivého povrchu..

Pokud bude potřeba i čistič, tak např. toto https://www.detailingshop.cz/nerta-window-cleaner-500ml-cistic-oken/.

Editováno: , autor: soray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z návodu k obsluze:
 

Citovat

 

Displej digitálního panelu přístrojů, displej Head-up

  • Před čištěním vypněte zapalování.
  • Znečištění odstraňte lehce navlhčeným měkkým bavlněným nebo vlněným hadříkem.

POZNÁMKA

  • Nebezpečí poškození displeje!
  • Pro odstranění nečistot nepoužívejte tekutý čistič.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na jednu stranu píší navlhčit, na druhou pak nepoužívat tekutý čistič... Ale chápu, že se potřebují chránit přeď méně přemýšlivými jedinci.

Ještě jsem se nesetkal s tím, že by šetrný čistič poškodil displej. Ale pokud budeš mít strach, použij místo čističe destilku. Důležité je nedělat to na sucho, pak opravdu hrozí poškození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, soray napsal:

Mě to teda přijde raketa za 10,5ml čističe (bude to podobný mix izopropylalkoholu jako jiné čističe na tyto povrchy), ale pokud to někdo dá, tak proč ne 👍

Ja to samozrejme viem,ze to nebude nic mega specialne,iba ta cena taka je,ale navod pise nepouzivat tekuty cistic a sami ho na to v prislusenstve odporucaju....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...