Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 74 kW


lada

Doporučené příspěvky

Ano u mé fabky 1.4 74KW 2002 se měnilo ve 110tis (koupil jsem to tak)ale nevím já bych to asi na 90tis udělal jak se říká preventivně když to nedejbože rupne je to v ......... pochybuji že by pak mechanik uznal chybu a řekl spletl jsem se opravím to zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a na kolik tak vyjde výměna rozvodů? když si třeba koupím ty z netu za 3100,- tak kolik tak nechám za práci? to by mě celkem zajímalo

Tak to nevím majitel mi nenechal papír ale bylo to v autorizovaném servisu ale proslýchalo se že to stojí celkem (práce+matroš) 7tis kč přímo ve škoda servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatial som sa pytal na cenu len v jednom origo servise kam chodim, je to v Trnave, tak som si dal urobit odhad, povedali mi ze 12000sk zevraj aj s pracou, reku ola laaaaaa :feve:

skus zavolat do Vrboveho do AutoCity aku cenu Ti povedia

ako skusim viacero servisov opacit, ale nevidim to ruzovo...skusali ste davat niekto menit rozvody aj takemu neorigo, resp dedinskemu, ale napr spolahlivemu servisu? ci mam sa radsej tomu vyhnut? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi...asi to začnu pomalu řešit..pravě jsem napsal mail s dotazem na rozvody do té firmy http://www.hamar.cz Jejich cena je opravdu bezkonkurenční.

Láďo, pak dej vědět, co ti odpověděli, asi to bude zajímat nejen mě. Díky

Tak zatím co jsem zjistil z emailové komunikace a šmějdění po netu :)

Firma Hamar nabizí kompletní sadu na vyměnu rozvodu opravdu za 3050kč s DPH. Sada obsahuje vše potřebné na kompletní vyměnu rozvodu u motoru 1.4 16V (AUA,AUB,BBY...). Až tedy na vodní pumpu. Ta v sadě není. Jinak Hamar nabizi kladky od fi. INA a řemeny od vyrobce DAYCO.

Editováno: , autor: Lugo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zatial som sa pytal na cenu len v jednom origo servise kam chodim, je to v Trnave, tak som si dal urobit odhad, povedali mi ze 12000sk zevraj aj s pracou, reku ola laaaaaa :feve:

skus zavolat do Vrboveho do AutoCity aku cenu Ti povedia

takze prisla odpoved z autocity vrbove:

Dobrý deň prajem.

Kalkulácia uvedenej opravy je cca 9.000,-Sk

cena práce 1.100,-Sk

material: remen 873,-

remen 1581,-

napínacia kladka 2x 1845=3690,- spolu material: 6144,-Sk

S pozdravom Martin Lukáč

Auto City Vrbové s.r.o.

033/ 77 91 365

nemenia sa 3 kladky? ci sa mi zase nieco zda len? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu kladky jsou tři a doporučuje se měnit i vodní pumpa (+-1000,-Kč)

hi, +- 1000sk myslis len cenu vodnej pumpy, resp mate niekto info co by stala ta 3. kladka?

predpokldam ze vodna pumpa sa meni podla jej stavu...?

dik.

Ta tisícovka je jen za tu pumpu, kolik stojí ta či ona kladka netuším, ale vím, že se dají komplet rozvody koupit za 5 tkč včetně pumpy. Ptal jsem se ve škodovce zda měnit i pumpu a doporučují to.Nový řemen, má maličko jinou dráhu, jiné pnutí a stará pumpa se může rozsypat, nebo začít téct. Je to na každém, jak se rozhodne, pro mě je to jednoznačné, měnit komplet včetně pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Milanino:

neviem ci aj na novsik sa to nemoze stat ale nemalo. inak ako sa to moze prejavovat ze auto je o nieco lenivsie, moze sa rozsvietit elektronika (kontrolka), jednoducho povedane ked skoci sa nie je spravne casovanie ventilov ( otvaranie a zatvaranie) tym padom moze byt ze pri zacati stlacania je este mierne pootvoreny a tlak unika, alebo opak ze pri vyfuku kedy by mal byt otvoreny tak uz je privrety.

kazdopadne by si to mal citit na aute ako ide na 1,4 16V sa to prejavovalo netahanim, cukanim a kontrolkami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milanino:

neviem ci aj na novsik sa to nemoze stat ale nemalo. inak ako sa to moze prejavovat ze auto je o nieco lenivsie, moze sa rozsvietit elektronika (kontrolka), jednoducho povedane ked skoci sa nie je spravne casovanie ventilov ( otvaranie a zatvaranie) tym padom moze byt ze pri zacati stlacania je este mierne pootvoreny a tlak unika, alebo opak ze pri vyfuku kedy by mal byt otvoreny tak uz je privrety.

kazdopadne by si to mal citit na aute ako ide na 1,4 16V sa to prejavovalo netahanim, cukanim a kontrolkami.

Kontrolka sa nerosvietila, auto sa mi nezdá, že by ťahalo horšie, len som sa chcel spýtať, či by sa také niečo nestalo. Keďže sa tu písalo, že keby preskočila reťaz o 2 zuby, tak motor by povedal Pa, tak keby mi aj preskočila, tak by asi prichádzalo do úvahy o ten 1 zub. Vie niekto sofistikovaný odpovedať, či je to možné zistiť bez demontáže a fyzického pohľadu na reťaz. Je mi jasné, že by bolo iné časovanie a z toho usudzujem, či sa nedá zistiť napr cez pripojenie k WAGU. Chcem mať len istotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Při kontrole rozvodů se nic nedemontuje, krom ochranného krytu. Zkouší se vůle řemene, ložisek a kladek. Jedná se spíše o pohledovou kontrolu. Pokud by si sundal řemen, nebo nějakou kladku a pak to nahodil zpět změní se předpětí jednotlivých dílů a hrozí destrukce motoru. Při tvém nájezdu by bylo asi nejlepší rozvody vyměnit. Škodovka nepřikazuje výměnu, ale ze zkušeností (i tady na foru) víme, že hranice 90 tkm je na výměnu nejvyšší čas. Takovou malou kontrolu si můžeš udělat hned, když sundáš horní kryt (drží na dvou sponkách), potlačíš na řemeny, musí být oba na fest našponované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 1.4 16V 74kw motor MR2002. Chcem si sam skontrolovat stav rozvodov,nie vymenit. Najazdene 98tis km. V dielenskej pririucke je postup kde uvadzaju aj demontaz drazkoveho remena. Je to nevyhnutne ?? Aky je vlastne postup ??. Peter

No tato tema tu uz bola ale aj tam nevies zistit kedy treba menit rozvody. Mne v polovici servisov tvrdili ze pri 90 ostatne ze staci pri 120. Ja som ich osobne menil pri 121000.Ale musim povedat ze jeden z remenov mal uz dost, tak dobre ze som to stihol. A napis ze ako si dopadol v servise. ;)

Editováno: , autor: misom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při kontrole rozvodů se nic nedemontuje, krom ochranného krytu. Zkouší se vůle řemene, ložisek a kladek. Jedná se spíše o pohledovou kontrolu. Pokud by si sundal řemen, nebo nějakou kladku a pak to nahodil zpět změní se předpětí jednotlivých dílů a hrozí destrukce motoru. Při tvém nájezdu by bylo asi nejlepší rozvody vyměnit. Škodovka nepřikazuje výměnu, ale ze zkušeností (i tady na foru) víme, že hranice 90 tkm je na výměnu nejvyšší čas. Takovou malou kontrolu si můžeš udělat hned, když sundáš horní kryt (drží na dvou sponkách), potlačíš na řemeny, musí být oba na fest našponované.

Tak som zhodil horny kryt. Evidentne remen hlavneho prevodu je menej nasponovany ako remen spojovacieho. Spodny kryt som nezhadzoval ale sa mi zda ze plast na kladke hlavneho remena je prec. Na kladke spojovacieho remena este plast ostal. Takze autak zajtra ide do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

No ja se chci zeptat na 16V 55kw, vím že se kontroluje po 90 tisicích. Zajímalo by mě však jestli se rozvody měmí i podle roků. My máme málo najeto tak mě zajíma jestli to je nějak ohraničené rokama protože ten řemen taky stárne. Vím že např. u oplu měli 6 let ale v servisce u mě jsem roky nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já na svém šuplíku mám rozvodový řemen vyměnit po 120 tkm nebo 8 letech (co nastane dříve).

Pro porovnání: Životnost náplně v převodovce se podle dnešních měřítek udává jako celoživotní, takže bych se ani nedivil, kdyby údoj o životnosti rozvodového řemene nebyl nikde nalezení ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...