Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

ahoj, zkoušel někdo do natáčecích světel rok 2007 dát HID xenony? Koupil jsem v německu žárovky Xenon Blue Design a svítily stejně jako xeny na Touranu, prostě bomba. Po 2 letech prd... a jedna KO. Koupil jsem tedy tu samou sadu zde v ČR a totální propadák!!!! Objednal jsem už asi 3 sady jiných žárovek a vše na ho.no prostě jako u staré škody 120 žluté slabé světlo... Poslední co mě napadlo, před koupí Osram COOLBLUE Intense za dost peněz s malou životností, je dát tam H.I.D. přestavbu, mám tu jednu doma 5000K. Zkoušel to někdo? Nerad bych tam ve světle něco odpálil... Jak je to s lomem světla? S autem jezdí manželka a sama říká že to teď stojí za prd... Díky jdu se tu prokousat 28 str. ale kdyby někdo věděl budu rád když se podělí o zkušenost...

post-15441-0-01464200-1453748037_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že jednotka natáčení má společné napájení s žárovkou. HIDky buď způsobují nějakou špičku při zažehnutí výboje nebo vysokofrekvenční rušení, které nedělá dobře řídícím jednotkám, co na to nejsou stavěné. Může záležet i na konkrétní HID sadě, nedá se vyloučit, že zatímco jedna bude jednotky odpalovat, jiná bude fungovat bez problémů.

 

Osobně bych to neriskoval a radši natáhl pro HID zvlášť napájení spínané relátkem z okruhu světel. Ideálně s nějakým zpožděním, aby člověk v klidu nastartoval a světla se rozsvítila až potom. To by pro aspoň trochu zručného elektrikáře neměl být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projektorová světla

 

zkoušel jste  někdo ,  nebo  máte  v  tom  praxi   na  přední  světla  Fabie  ll  která  má  originál  čočky  a  H7  žárovky  55 W ,   dát  100 W  žárovky H7    ?  Potřebuji  to  na  závody  , ty  55 W  málo   svítí   .  Chci  jen  vědět zdali  to  snese   elektrika  , zdali  neprasknou ty  čočky    o  který  mi jde  , a co na to  ty  paraboly  , natáčení  světel  to  nemá   ,  atd.  ,  je  to  větší  teplo  v  parabole     . Na  felicii  jsme  měli  130  W/ 90 W  H4  a  bez  problémů  , ale  větší  parabola   i  elektrika  v  pohodě  (  ono to  jde  stejně  přes  seriové   relátko  )  , ALE  NEBYLA  TAM  TA  ČOČKA   v parabole  přední a  o tu se  bojím   . Žárovky  H7  rallye    100W     není  problém   ji  sehnat    je  jich   dost   stojí  110  kč.   Pokud  mi  o tom  chcete  napsat  zkušenosti    tak  na    zavody@seznam.cz     nebo  sem   děkuji  

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co se týče elektriky, tak je nejlepší dát relátko do blízkosti světel, přivést elektriku přímo od baterky vodičem aspoň 2,5mm2. Nezapomenout na pojistku. A relátko spínat tím co původně vedlo na žárovku. Nebudeš mít úbytky napětí, než to projde přes všechny spínače, a žárovky budou svítit zase o něco více.

Na silnici bych tě ale potkat nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Posledních asi 14 dní řeším problém s projektorama na FII FL Combi 2011. Po výměně žárovky jsem si všiml, že mi jedno světlo svítí nějak výš něž by mělo. Nechal jsem tedy světla seřídit regloskopem a mechanik mě sdělil, že levá čočka je asi vadná jelikož nemá ten správný lom světla ale trošku jiný. Světla seřídil na stejnou výšku a já odjel. Po seřízení mě ale světlo stále svítí výš než je zdrávo a netuším čím to může být způsobeno. Zkoušel jsem jinou žárovku a nepomohlo, bourané auto nebylo ani světlo není a nebylo nikdy poškozeno. Na STK minulý rok také na tohle nic neříkali a i já mám pocit že dřív to takto nebylo. Jediné čeho jsem si všiml, je, že na levé čočce je nějaký flek ale netuším co to je. Nikdy jsem to nějak nesledoval jelikož jsem se svítivostí spokojenej ale když si dřepnu před auto levá čočka mě oslní dřív než pravá. Neměli by mě uprostřed mezi světly osvítit obě na stejné úrovni, když jsou seřízené dle regloskopu? Přikládám fotku levé čočky (po směru jízdy) a pravé na které ten flíček není. 

post-60284-0-57799100-1455571203_thumb.j

post-60284-0-66978800-1455571204_thumb.j

Editováno: , autor: Falkon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre začiatok skús urobiť testovaciu fotku ako svetlami svietiš z rozumnej vzdialenosti na stenu. 

Tak uvidíš aspoň približne či sa niečo deje a možno aj čo sa deje.

 

Niečo takéto: (Je to fotka F2 FL 2010 pár dni po nastavení regloskopom)

post-89812-0-37815800-1455732698_thumb.j

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projektorová světla

 

zkoušel jste  někdo ,  nebo  máte  v  tom  praxi   na  přední  světla  Fabie  ll  která  má  originál  čočky  a  H7  žárovky  55 W ,   dát  100 W  žárovky H7    ?  Potřebuji  to  na  závody  , ty  55 W  málo   svítí   .  Chci  jen  vědět zdali  to  snese   elektrika  , zdali  neprasknou ty  čočky    o  který  mi jde  , a co na to  ty  paraboly  , natáčení  světel  to  nemá   ,  atd.  ,  je  to  větší  teplo  v  parabole     . Na  felicii  jsme  měli  130  W/ 90 W  H4  a  bez  problémů  , ale  větší  parabola   i  elektrika  v  pohodě  (  ono to  jde  stejně  přes  seriové   relátko  )  , ALE  NEBYLA  TAM  TA  ČOČKA   v parabole  přední a  o tu se  bojím   . Žárovky  H7  rallye    100W     není  problém   ji  sehnat    je  jich   dost   stojí  110  kč.   Pokud  mi  o tom  chcete  napsat  zkušenosti    tak  na    zavody@seznam.cz     nebo  sem   děkuji  

Do Fabie II před FL jsem před rokem dal 100W H7-ky.

Jo, je to lepší, ale proti Fabii I se 100W H7-kami a 100W H3-kami je to pořád o ničem.

Když to shrnu - klidně je tam dej - ani nemusíš dávat silnější pojistky - ale k dobrým světlům tomu pořád něco bude chybět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Tohle ti nestačí??? 

Citovat

Není určeno pro provoz na pozemních komunikacích!
Super Bright Premium - robustní žárovky vyvinuty speciálně pro provoz offroad.
Žárovka odolná vibracím. Vysoká spolehlivost a svítivost i v nejhorších terénech.
Doporučené použití v zemědělství, lesnictví, stavebnictví atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jakej si myslíš, že je rozdíl mezi 65W, 100W a "vyšší svítivostí" ? Všecky produkujou ze svýho příkonu zhruba 95-98% tepla, akorát že světlomet = jeho materiál a vůbec mechanická konstrukce je konstruovanej na teplo vyprodukovaný 55W klasikou heligónkou. Ta s příkonem 65W produkuje zhruba o 20% víc tepla a ta 100W dokonce skoro dvojnásobek normální žárovky - tak k čemupak asi dojde u plastovejch dílů? Ta mechanická konstrukce musí nadbytečný teplo odvádět do okolí, aby to celý nezačalo hořet - a je navržená na určitý vteřinový množství odvedený energie. Máš to hodně podobný,  jako vejfukový potrubí - taky odvádí nadbytečný produkty nějaký činnosti a je navržený na nějakej vteřinovej průtok. Copak bude následovat, když potrubí napočítaný na 5000RPM motoru s objemem 1,5 litru namontuješ na "třílitr" a dupneš mu na plyn?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojede jako z praku.

mas nejakou rejpavou bo co.

ale ses hodnej ze mi na otazku o svitivosti napises ze to hreje vic. coz mi prijde normalni.

 v predchozim aute jsem mel 70w a bylo to v poho ale bylo to v parabole.

me prijde ze sem se nemel ani ptat neb "normalni" odpovedi se asi (od tebe) nedockam.

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to ona ta vícwattová skutečně svítí víc - ale ÚČINNOST mají přibližně stejnou - neboli, u každý žárovky se stejně velkej díl celkovýho příkonu přemění na teplo. 

Když vezmeš 2kg meloun a oloupeš z něj 5% šlupky, vyhodíš  váhově 10 deka (fakticky nesmysl, jen ilustrativní příklad) - ale když vezmeš 10kg meloun, tak při stejným poměru 5% šlupek bude toho odpadu už půl kila... Takže když žárovka využije jen asi 2-3% energie na světlo a zbytek "protopí", tak ta 55W protopí skoro 54W ale ta 100W už 97W - a to je to teplo, který musíš odvést ze světlometu pryč, jinak se začne tavit, eventuálně pálit až hořet.

UŽ TO CHÁPEŠ?????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PcGamer: Preto ak sa nebojíš o pokutu a nemáš natáčacie svetlomety , tak ti odporúčam namontovať HID Xenony, svietia lepšie ako 100W žiarovky a spotrebu majú 35W (menej zaťažujú elektrickú sústavu). Výdrž výbojky je väčšia ako v prípade žiarovky. 

 

Ale pre úplný základ je treba mať čisté svetlo z vonka a aj zvnútra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, PcGamer napsal:

McMatej: dekuji za odpoved

no podle toho odkazu mi vychazi (jestli se dobre divam) ze cim vic w trak tim i vic Lm

takze by mela svitit vic

Ano, ale tak jsem to nemyslel. Chtěl jsem naznačit, že i mezi např. 55W žárovkami se najdou žárovky s vyšší svítivosti a ty nebudou tak tepelně zatěžovat světlomet jako víc wattová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...