Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Tak ono jde jak o dohady s PČR, tak potom třeba o neochotu STK toto přehlédnout. S H4 je rozdíl velký. Hlavně v téměř nulovém světle do zatáčky. Prostě mi to svítí jen takové vajíčko dopředu. Když nic nejede, tak si v úplně tmě pomůžu krátkodobě mlhovkama, aby si odpočinuly oči. Je to fakt neštěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 12. 12. 2016 at 21:30, clovekzavolantem napsal:

Ahoj, mám teď krátce Rooma a řeším samozřejmě špatné svícení. Přebrousil jsem plexi, takže je čisté, žárovky jsem dal osram NBU. Ale stále to není ono. Jsou tam pevné projektory před FL.zjistil jsem že když mrknu no světel tak pravé je víc utlumené. Dá se to nějak rozumně rozebrat? Jestli není vyrezlá parabola za čočkou, či jak to tam vůbec je? Díky

Pokud ti dříve svítil líp tak vyčistit čočku zevnitř, ale pochopil jsem že sis ho asi pořídil nedávno a to tě asi moc nepotěším, projektory před FL prostě svítí napytel a nepomůže moc ani investice do nějaké superprémiové H7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, tak me štve, ze ta parkovacka nesviti, stale. A byl jsem u auta. Zjistil jsem, ze kdyz pohnu s kabeláží uvnitr svetla, parkovacka se rozsvítila. To mi chcete říct, ze jen kvuli parkovacky musim menit svetlo cele? Jelikoz na kabelaz uvnitr se nedostanu předpokládám. Ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, diky. Doufam že ta kabeláž pujde dobře vytahnout. 

 

Tak jsem se snazil tu kabeláž vytáhnout, jako je to tam narvane, že to nejde ven aniž by se neco porušilo. Na cvičném starém světle jsem tu kabeláž vytáhl, ale bez zničeni trocha plastu ze zadu to fakt neslo. Drží to tam jak svina. Zitra budu vytahovat svetlo u auta a musim tu kabeláž přehodit. Doufam že půjde lépe ven. Nemáte nějaký tip? Jak to udělat šetrne? Pokud to vubec jde....

Editováno: , autor: Yofresh25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

70€? úprimne? to už možno skôr HID sada. len E8 je určená aj na naše trhy?

 

Citovat

E1 – Nemecko, E2 – Francúzsko, E3 – Taliansko, E4 – Holandsko, E5 – Švédsko, E6 – Belgicko, E7 – Maďarsko, E8 – Česká republiky, E9 – Španielsko, E10 – Juhoslávia, E11 – Anglicko, E12 – Rakúsko, E13 – Luxembursko, E14 – Švajčiarsko, E15 – voľné, E16 – Nórsko, E17 – Fínsko, E18 – Dánsko,  19 – Rumunsko, E20 – Poľsko, E21 – Portugalsko, E22 – Rusko, E23 – Grécko, E24 – Írsko, E25 – Chorvátsko, E26 – Slovinsko, E27 – Slovakia, E28 – Bielorusko, E29 – Estónsko, E30 – voľné, E31 – Bosna a Hercegovina, E32 – Lotyšsko, E34 – Bulharsko, E37 – Turecko, E40 – Macedónsko, E43 – Japonsko, E45 – Austrália, E46 – Ukrajina, E47 – Južná Afrika, E48 – Nový Zéland

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akurát vidím tam malý "zádrhel"....kol1 Stiahol som si ten ich certifikát a v nadpise je: " z hlediska elektromagnetické kompaktibility podla Předpisu č. 10." !!

Takže to vyzerá na elektromagnetickú homologizáciu, že ti to nebude rušiť elektroniku auta a rádio, ale nie, že to môžeš použiť do hlavných svetiel !?? :kol-140: 

1650_94688__ps_94686homologizacia_sk.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcelo by to názor niekoho "fundovanejšieho". Kde je tu dakde vlákno na LED svietenie. Len viem, že to sa uzavrelo dávnejšie s tým, že v stretávačkách ich nemožno použiť!

Lebo to bolo obmädzené výkonom halogénky na 55W a tiež sa mi zdá aj svetelným tokom v lúmenoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skôr by som poprosil @Pawouk-a o presunutie do témy Žiarovky, tam sa to rieši všeobecne. prípadne vytvoriť nové vlákno v sekcii Elektrika, napr. Náhrada žiaroviek v stretávacích svetlách (?)

osobne sa mi vyhlášky moc študovať nechce :(  nestíham kvôli robote vybaviť iné veci, či už ohľadom auta, alebo súkromne

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesunu, ale není mi úplně jasné, jaké Fabie se to týká? FII nebo FIII? On už se totiž na to stejné ptá u FII.

K homologaci - nejsem elektrikář, ale v této směrnici "Předpis Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) č. 10 – Jednotná ustanovení pro schvalování vozidel z hlediska elektromagnetické kompatibility", na kterou se odkazují, se vůbec neřeší žárovky ve smyslu zdroje světla, ale obecně elektrická zařízení jako zdroj elmag záření. Každý si ji ostatně může najít a pročíst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejně jako jiné LED žárovky se nevejde pod gumovou zátku světlometu, tedy určitě ne u projektoru s natáčením. Jestli nejde sundat kroužek, pomocí kterého drží žárovka na místě, nedostaneš přes chladič plech, který žárovku drží.

 

Opravdu homologace E8 znamená, že smíš LED žárovku legálně použít v jakémkoliv světlometu konstruovaném pro halogenovou žárovku? Tím bych si vůbec nebyl jistý. Minimálně pro světelné zdroje nad 2000 lm vyžaduje legislativa samonivelaci a ostřik, tady je uvedeno 4000 lm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpoveď Paw, tiež som toho názoru, že je to "ofajč"! A e1 mi potvrdil, že od 2000lm je povinná nivelácia a ostrekovače. A logicky homologizáciu automobilky nechcú povoliť, lebo by prišli o zisk za predaj xenónových svetiel!! :(

A presunúť to môžeš skôr do FII, tie majú väčší problém s osvetlením! Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 10. 2017 na 8:11, mimoxx napsal:

Dík za odpoveď Paw, tiež som toho názoru, že je to "ofajč"! A e1 mi potvrdil, že od 2000lm je povinná nivelácia a ostrekovače. A logicky homologizáciu automobilky nechcú povoliť, lebo by prišli o zisk za predaj xenónových svetiel!! :(

Upřímně, nelze čekat, že automobilky povolí do světlometů pro halogenový zdroj montovat tři ledky na destičce a myslím, že je to dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...