Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Spinac denni sviceni obacas praskne. Ja to jsem mel na f2fl. Dal jsem tamhle svorku a po otoceni klicka denni sviceni svitilo se. Na zimu svorku jsem vytahal, aby pri mrazech nebralo zbytecne proudu. V zime rucne zapojil jsem svetla

 

Kdyz jsem dodelal mlhovky a denni sviceni udelali mi "novou verzi" , na ktere spinac nefunguji. Nic s timto nedelam. Denni sviceni zere jen 42W a ne 150W

 

Rele z behem casu delaji se zimni letovani. Staci na novo letovat a je klid :)  nebo novy rele :D

Editováno: , autor: TOMUS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat. Mám fábii II také s projektorovými světlomety, a měnil jsem žárovku H7 a utrhl jsem jeden drát od patice jak se otáčí do strany a vyndává  žárovka. Tak jsem chvíli nad tím doumal a na nic jsem nepřišel co by ve světle nefungovalo. Jen tedy nevím proč vedou na každý konektor po dvou drátech když je to jednovláknová žárovka. To je nějaké jištění kdyby se jeden utrhl nebo jak. Všem moc dík za odpovědi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Galaxy64 napsal:

Jednovláknová žárovka = jeden drát :D.

Napadá mě že jsi utrhl kostru, potom je nejspíš projektor ukostřen třeba přes kostru dálkového světla. Nevím, konstrukci světla neznám.

Je takový problém utržený drát opravit, aby nebyl přetížen třeba ten od té dálky?

Na H7 vedou 2 konektory to bude napětí a kostra ale na každý s těchto konektorů vedou po dvou drátech, to není H4  se třemi konektory (potkávací, dálkové a kostra).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to potom z toho konektoru (bodu) vede druhý drát někam dál, jinam do auta. Zcela jistě to ale není jištění proti utržení drátu.

Ještě jsem mrknul do schemat, ujisti se, že na straně světla utrženého drátu ti jde blinkr. To je jeden drát.

Potom zkontroluj jestli na straně utrženého drátu funguje nastavení sklonu světlometu, to je ten druhý drát.  Jedna z těchhle věcí ti asi nebude fungovat.

Kdybys napsal barvu drátu a stranu, dohledalo by se to přesně.

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Galaxy64 napsal:

Dle schemat by tam měly jít na jeden pin 2x hnědá. A na druhý pin 2x žlutá. Na druhém světle 2x hnědá a 2x žlutá/bílá.

 

Pokud ne, tak asi čumim do schématu na pro jiný auto:D

 

Dám zítra vědět, otevřu a zkusím nafotit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Mám asi banální dotaz. Ale praskla mě žárovka v potkávačce s čočkou. Vyměnil jsem rovnou obě, protože používám lepší žárovky, tak jsem měnil v páru. Ale znepokojilo mě, že se neuvěřitelně rozhodilo seřízení. Je to normální? Znovu jsem zkoušel usazovat žárovky, jestli jsem to neudělal blbě, ale jinak to nejde a podle mně sedí dobře a pevně. No ale když se bude seřizovat celé světlo, tak to zase rozhodí dálkové. Setkal se s tím někdo takhle? Má s tím někdo takové zkušenosti?

Před několika lety jsem měnil původní za Night Breakery a zdá se mi, že jsem tehdy ani neseřizoval a bylo to stejné, jako před výměnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při výměně žárovek by se mělo dělat seřízení světel, které samozdřejmě téměř nikdo nedělá. Veškerý problém při správném usazení žárovky je v geometrii vlákna z výroby žárovky, což u značkových žárovek nebývá problém. Takže pokud jsi to dobře usadil, nezbude asi nic jiného, než na to seřízení světel dojet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo díky. Ono to nakonec nebylo tak hrozné, jak se zprvu zdálo. Mně vyděsila první zkouška ještě ve dne, proti zdi. Na vzdálenost asi 2m od zdi, byly "hokejky" skoro 5cm horizontálně nad sebou. Ale jak jsem tam znovu zašátral, tak se to asi usadilo líp. Mám natáčecí projektory tak je to celé víc hejbací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Chci  se  zeptat  mám  roomstra  2007  který  nesvítí  dobře  na dálku   samozřejmě   jsou to  originál z fabriky  čočky  . dal jsem  kvůli  tomu  nový  paraboly  je to  skoro  stejný  . Samozřejmě dobrý  žárovky i  několikrát  seřizování světel  ( pokaždý  dobrý )  . Dřívější  felicie  mi  svítila  lepší   na  dálku  . Proto se ptám  dával  někdo  přídavný  světla dálkový  na  Fabii ll nebo   na roomstra  ?  Pak se  zeptám  můžou  tyto  přídavný světla   koukat  před  přední  nárazník  i jen  o  4 cm    o to mi  hlavně  jde   ? Nikde jsem se o  tom  nedočetl  . Kam  je  mám  dát  jak na  šířku  , výšku ,  svítivost    atd .   to tam  je  ve vyhlášce  napsáno  dost  ,   (  https://esipa.cz/sbirka/sbsrv.dll/sb?DR=SB&CP=42016X1723    nebo   https://www.vapp.cz/upload/kc/files/poradna/EHK-OSN-48.pdf        ,  ale zdali  můžou přesahovat  před nárazník  ne  . Prosím  o  radu   nebo někoho  z  STK  kdo to  čte . Dávat   zakázaný  věci  nechci   .  Děkuji  moc . U  nás    na STK   se mechanici  taky  rozcházeli  ve  výkladu a nikdo to  přesně  nevěděl  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co takhle dát do pořádku ty světla aby svítili jak mají? Vyleštit čočky (sundat alkoholem šedý povlak) -> seřídit na regloskopu -> osadit lepší žárovky (Osram nightbreaker Laser, nebo Philips extreme vision) -> zkontrolovat Plexi. Jestli to nezabere tak návštěva očního lékaře;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, standa 2 napsal:

prosím  kam  to  mám  dát   porad  je to  o  roomstru  a  nesvítí  dobře   Projektorová světla   hledám  náhražku  . 

Stačilo asi tak pět vteřin hledat - správné téma o přídavných dálkových světlech je zde:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by mal niekto problém so zhoršujúcou svietivosťou svetiel, ktoré majú šošovku tak pozrite či nemáte mliečnú šošovku.

 

Včera som opravoval úchyt na svetle a hneď som skúsil vyčistiť šošovku a na moje prekvapenie to svietí o dosť lepšie teraz oproti druhému svetlu, ktoré som nečistil. 

 

Po vyčistení je šošovka pekne číra. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 8. 12. 2019 na 12:33, marfan napsal:

Ak by mal niekto problém so zhoršujúcou svietivosťou svetiel, ktoré majú šošovku tak pozrite či nemáte mliečnú šošovku.

 

Včera som opravoval úchyt na svetle a hneď som skúsil vyčistiť šošovku a na moje prekvapenie to svietí o dosť lepšie teraz oproti druhému svetlu, ktoré som nečistil. 

 

Po vyčistení je šošovka pekne číra. 

 

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak jste čistil vnitřní část čočky světlometu ( ideálně bez demontáže světlometu ) je lehce zmatněná a zakouřená od žárovky H7 - jak zde také píšete. Napadá mi jedině nějaká slabá tyčka s tamponem / vatou , při vyndané žárovce.

Jedná se o vůz Škoda Roomster, rok výroby 2012 - projektorová světla bez naklápění ( zde je právě ta čočka ) + dálkové je další H7 vedle v parabole - zde je vše v pořádku.

Děkuji za případnou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim panove,

shanim nekoho z okoli Noveho jicina, valasskeho mezirici, hranic, Ostravy, kdo se vyzna v natacecich projektorech a pripadne umi opravit. Podle me je funkce nataceni vypnuta, nejede ani corner a ani nejdou svetla ovladat elektricky vyskove od ridice. 
stopa sice mechanicky nastavena je, ale chtel bych pripadne zjistit proc je vse zrejme nekde v RJ vypnuto nataceni atd.

byl by tu prosim nekdo s diag a chtel mi pomoci? 
diky moc

Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...