Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Manželka má u Roomstru také projektorové halogenové světla bez natáčení.Stěžovala si,že se jí zdá,že nějak málo svítí.Při jedné z návštěv v servise jsem nechal světlomety seřídit a čekal,že se jí bude v noci koukat líp.Občas jezdí mým vozem a ten má xenony,tak jsem si říkal,že má tím pádem trochu zkreslený pohled.Ale situace se nijak výrazně nezlepšila.Tak jsem s ní vyrazil na noční jízdu po neosvětlených cestách a musím jí dát za pravdu,že klasické halogenové světla u její předešlé fábie prostě svítily lépe.Roomster se mi po všech stránkách líbí,ale po problémech s MAXI-Dotem,kt.jsou už naštěstí vyřešeny,jsem zvědav,jestli Škodovka bude nějak řešit svítivost těchto projektorových halogenových světel třeba silnějšími žárovkami,nebo jiným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martin2: Silnejsi zarovky nemuzes pouzit (ani Skodovka), to je dano normou.

Musela by se zmenit konstrukce svetlometu, nechapu, jak to takhle mohli pustit. Jezdil jsem s tim dva tydny asi 3500km a byl jsem fakt zklamanej. Srovnavam to predevsim se svou Fabii s H7.

Snad se marketing umoudri a prijde s pozadavkem xenonu pro Roomster a Fabii II.

Nicmene, zajimalo by me, jestli nekdo z vas majitelu Roomsteru nema moznost realneho srovnani zakladnich H4 proti temto projektorovym H7 bihalogenum.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem svetlum, obcas se mi stane ze na me nekdo blikne, pravdepodobne, ze je oslnuju, ale rek bych ze to mam serizeny dobre. Hranice svetla je dobre rozeznatelna a konci nekde pod urovni spz auta predemnou.

Co me zacina rozcilovat je jak me lidi upozornujou, ze mi sviti jenom jedna mlhovka ;)

a ja jim musim donekonecna vysvetlovat, ze to neni rozbity ale ze to je schvalne (corner mlhovky) :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem svetlum, obcas se mi stane ze na me nekdo blikne, pravdepodobne, ze je oslnuju, ale rek bych ze to mam serizeny dobre. Hranice svetla je dobre rozeznatelna a konci nekde pod urovni spz auta predemnou.

Co me zacina rozcilovat je jak me lidi upozornujou, ze mi sviti jenom jedna mlhovka ;)

a ja jim musim donekonecna vysvetlovat, ze to neni rozbity ale ze to je schvalne (corner mlhovky) :disgust:

Zvykej si :smich: . Já měl (na MB C) a mám to samý (na OII) s coming a leaving home atd... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že ta světla svítí výborně ... když to srovnám s xenony na Fabii (kamarád je má), tak se Roomster nemá za co stydět.

Tak tohle mi prijde jako z jiny planety... :ph34r:

Abych teda byl konkretnejsi, vadi mi predevsim mizerne osvetleni leve strany vozovky - prilis slabe, prilis uzke a rozlozeni svetla na prave strane vozovky.

mvh: S cim srovnavas?

ntr23: Felicia mela H4 a vubec starsi konstrukci svetel, byt se neda jednoznacne rict, ze horsi nez cira optika. Vykonnost sla na vrub relativne male cinne plose a zarovce H4.

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem svetlum, obcas se mi stane ze na me nekdo blikne, pravdepodobne, ze je oslnuju, ale rek bych ze to mam serizeny dobre. Hranice svetla je dobre rozeznatelna a konci nekde pod urovni spz auta predemnou.

Co me zacina rozcilovat je jak me lidi upozornujou, ze mi sviti jenom jedna mlhovka ;)

a ja jim musim donekonecna vysvetlovat, ze to neni rozbity ale ze to je schvalne (corner mlhovky) :disgust:

Už jsem potkával pár Roomů s čočkou a to světlo je z určitého úhlu protivné, jakoby modré záblesky po okraji čočky a je to znát tak z padesáti až sto metrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem svetlum, obcas se mi stane ze na me nekdo blikne, pravdepodobne, ze je oslnuju, ale rek bych ze to mam serizeny dobre. Hranice svetla je dobre rozeznatelna a konci nekde pod urovni spz auta predemnou.

Co me zacina rozcilovat je jak me lidi upozornujou, ze mi sviti jenom jedna mlhovka ;)

a ja jim musim donekonecna vysvetlovat, ze to neni rozbity ale ze to je schvalne (corner mlhovky)  :disgust:

Už jsem potkával pár Roomů s čočkou a to světlo je z určitého úhlu protivné, jakoby modré záblesky po okraji čočky a je to znát tak z padesáti až sto metrů.

tohle dělají všechy halogeny s čočkou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem svetlum, obcas se mi stane ze na me nekdo blikne, pravdepodobne, ze je oslnuju, ale rek bych ze to mam serizeny dobre. Hranice svetla je dobre rozeznatelna a konci nekde pod urovni spz auta predemnou.

Co me zacina rozcilovat je jak me lidi upozornujou, ze mi sviti jenom jedna mlhovka ;)

a ja jim musim donekonecna vysvetlovat, ze to neni rozbity ale ze to je schvalne (corner mlhovky)  :disgust:

Už jsem potkával pár Roomů s čočkou a to světlo je z určitého úhlu protivné, jakoby modré záblesky po okraji čočky a je to znát tak z padesáti až sto metrů.

tohle dělají všechy halogeny s čočkou ;)

máš pravdu, jen u Rooma to je víc znát, proto asi to probliknutí -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick: srovnavam s Fabii, mozna je to subjektivni vyhoda, protoze nejsem zmlsanej lepsima vecma, tak mi v Roomsteru pripada vsechno supr ;) Pred chvili jsem preparkovaval manzelcinu fabii a byla to sranda si po mesici presednout z roomstera do fabie, vsechno bylo najednou maly ;)

Jestli to nejak problikava tak to je nahovno, akorat tady je u nas zatim Roomsteru pomalu, takze jsem proti zadnymu v noci nejel nebo spis jsem si to nevsim.

Samozrejme to hodne sviti doprava a kdyz dam dalkovy, tak mi prijde, ze to sviti az zbytecne moc do vejsky. (asi aby ty co sedej vzadu a koukaj skrs prosklenou strechu taky neco videli ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mvh: No prave ze pri srovnani prave s Fabii (standardni zarovky) mi ucinnost projektorovych svetlometu Roomsteru prijde mizerna.

A o dalkovych nemluve, slabota. To ale muze byt zpusobeno tim, ze u Fabie je pro dalkova svetla pouzito 2x H7+H1, kdezto u Roomsteru 2x H7, coz asi musi byt poznat.

Sakra, chtelo by to srovnani, zrovna jsem videl stat pod oknama Fabii a Roomstera - kazdej v opacnym smeru - a rozdil v osvetleni vozovky byl jednoznacne videt.

Chtelo by to nafotit...

Nicmene, to byla asi jedina vec, ktera mi u "mého" Roomstera vadila...

Editováno: , autor: Maverick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny, chtěl bych také reagovat na uvedené téma.

Zhruba před 3 týdny jsem si koupil Roomstera 1,4 16V Style. Bylo to v Plzni a zpět domů jsem jel ve večerních hodinách po staré Plzeňské na Prahu.

Musím dát všem, co se jim projektorová světla nezdají, za pravdu.

Pravé světlo svítilo docela dobře, ale to levé - to byla bída a v některých okamžicích, když proti mně jela vozidla a bylo to ještě navíc v levotočivé zatáčce, jsem jel v podstatě naslepo. Před tím jsem měl Fábii Combi a ta svítila o dost lépe.

Tato okolnost mě donutila zajet do značkového servisu, kde mi nastavení světel prověřili s výsledkem, že je vše v pořádku. Říkal jsem jim, že to v pořádku být nemůže, protože levé světlo svítí na velmi krátkou vzdálenost před auto, ale nebylo to nic platné.

Tak jsem si řekl, že si pomůžu sám. Kdysi jsem měl Favorita a po něm mi zůstal podrobný návod k obsluze. V tomto návodu je i pasáž s popisem nastavení sklonu světlometů, takže jsem podle něho postupoval.

Na zeď garáže jsem si nakreslil vodorovnou čáru ve výšce, která se rovná vzdálenosti od podlahy garáže ke středu světlometu (projektoru) u nezatíženého Roomstera. Potom jsem od stěny odměřil 5 metrů a do této vzdálenosti jsem umístil auto tak, aby světlomet byl od stěny právě těch 5 metrů. Zvednul jsem kapotu motoru a nad světlem na plastu jsem zjistil, že světlomety mají mít sklon 1% (Favorit měl 1,2%). Ze vzdálenosti 5 metrů je 1% 5 cm, takže pod čarou středu světlometů jsem udělal další rovnoběžku, a to o 5 cm níže. Potom jsem rozsvítil tlumená světla a zjistil jsem následující:

rozhraní obou tlumených světel bylo ještě o 5 cm níže, než byla druhá čára, tzn. že tam byl nastaven sklon ne 1%, ale 2%. Vzal jsem tedy imbusový klíč a patřičně jsem sklon světel upravil, aby měl 1%.

Výsledek je ten, že lépe vidím, i když stále to není ono jako u Fábie (to mi nikdo nevymluví). Zatím jsem žádné blikání od protijedoucích řidičů, že bych někoho oslňoval, nezaznamenal.

Těm, kterým se zdá, že jim to málo svítí, doporučuji provést toto nastavení, protože servis Vám to přenastavovat nebude, u něj to je v normě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO MVH: Mám naprosto stejný problém. Nekonečné vysvětlování lidem, že nemám prasklou žárovku v mlhovkách. (Corner funkce). Že Roomster není křáp, kterému praskaj žárovky na počkání...Dokonce mě bylo řečeno, že je to jako kolotoč..... :D Dnes jsem se ptal jestli tahle funkce corner, jde vypnout v režimu deního svícení, a v servisu mě řekli že ne. Že jde deaktivovat jen obecně. Myslím že při denním svícení je to skutečně k ničemu, co víc, čověk vypadá jako trouba, když stojí na semaforu, má vyhozený levý blinkr a zároveň mu svítí levá mlhovka (rozsvicujuou se i při aktivaci blinkru)...Nevím jak vás ostatní, ale mě to celkem sere. Musíme si holt počkat až si na to lidi zvyknou a nebude to taková anomálie. Možná někdo někdy přijde na to jak to deaktivovat při denním svícení. Jinak večer a v noci je to super. tyhle mlhovky svítí doslova do pangejtu kolmo od auta..

Editováno: , autor: Jenda75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenda75: To je pravda, uz na zacatku, kdyz jsem mel Roomster moznost testovat, jsem se k tomu vyjadroval.

Nechapu, proc funkce "corner" je aktivni i pri aktivovanem dennim sviceni, pripadne proc neni rizena senzorem svetla a neaktivuje se jen pri setmeni pod urcitou hranici. Nataceni hlavnich svetel je ve dne taky naprosto zbytecne, pouze a jen se zbytecne opotrebovava mechanika nataceni. Pritom pri cene tyhle hracky by bylo zakomponovani svetelneho senzoru nakladove jak plivnuti do more.

Nebo pouzit xenony a cela funkce corner by mohla jit do kytek. Nezpochybunuju jeji prinos a technickou vyspelost, ale ja bych corner funkci v jejich soucasnem nastaveni urcite nevolil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...