Podzimní 25.sraz SKODAHOME v novém - 21.10.2017 v tradičním prostředí Triocampu Praha 8 / Více informací zde>>>
ntr23

Projektorová světla

774 příspěvků k tomuto tématu

To mě známej neřekl jak by to udělal, jen říkal žeby to šlo. Ale v podstatě by stačilo odkrýt víčko vyndat žarovku a vatou nebo jinou tkaninou na pinzetě se tou dírou dostat.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, tak me štve, ze ta parkovacka nesviti, stale. A byl jsem u auta. Zjistil jsem, ze kdyz pohnu s kabeláží uvnitr svetla, parkovacka se rozsvítila. To mi chcete říct, ze jen kvuli parkovacky musim menit svetlo cele? Jelikoz na kabelaz uvnitr se nedostanu předpokládám. Ze?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nemusíš  měnit  cele světlo....  Kabeláž jde vyměnit  a koupit jako díl... mně to stálo kdysi kolem 260   kč

1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale jak to vymenim? :-/ je nejaky navod? 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Super, diky. Doufam že ta kabeláž pujde dobře vytahnout. 

Tak jsem se snazil tu kabeláž vytáhnout, jako je to tam narvane, že to nejde ven aniž by se neco porušilo. Na cvičném starém světle jsem tu kabeláž vytáhl, ale bez zničeni trocha plastu ze zadu to fakt neslo. Drží to tam jak svina. Zitra budu vytahovat svetlo u auta a musim tu kabeláž přehodit. Doufam že půjde lépe ven. Nemáte nějaký tip? Jak to udělat šetrne? Pokud to vubec jde....

Upraveno uživatelem Yofresh25
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chalani riešim sadu náhradných žiaroviek a do projektorových svetiel  bez natáčania po facelifte idú H7? Vďaka :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jojo idou. Doporučil bych ti nějaké vysoce svítívé. Já používám Phillips x-treme vision :) A samozřejmě mám světla poladěné nad povolené limity. Ale nikdo na mě nebliká a já nepotřebuji ani dálkové :D V dálkových je taky H7. :)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dikes, teraz som to potreboval len kvoli náhradnej sade. Ale rozmýšľam aj nad lepšími ziarovkami lebo to čo tam je, je v tme ako svetlo na bicykli a sú to ešte aj príplatkové projektory :/

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

70€? úprimne? to už možno skôr HID sada. len E8 je určená aj na naše trhy?

Citovat

E1 – Nemecko, E2 – Francúzsko, E3 – Taliansko, E4 – Holandsko, E5 – Švédsko, E6 – Belgicko, E7 – Maďarsko, E8 – Česká republiky, E9 – Španielsko, E10 – Juhoslávia, E11 – Anglicko, E12 – Rakúsko, E13 – Luxembursko, E14 – Švajčiarsko, E15 – voľné, E16 – Nórsko, E17 – Fínsko, E18 – Dánsko,  19 – Rumunsko, E20 – Poľsko, E21 – Portugalsko, E22 – Rusko, E23 – Grécko, E24 – Írsko, E25 – Chorvátsko, E26 – Slovinsko, E27 – Slovakia, E28 – Bielorusko, E29 – Estónsko, E30 – voľné, E31 – Bosna a Hercegovina, E32 – Lotyšsko, E34 – Bulharsko, E37 – Turecko, E40 – Macedónsko, E43 – Japonsko, E45 – Austrália, E46 – Ukrajina, E47 – Južná Afrika, E48 – Nový Zéland

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podťa mňa sme v EU a platí tu vzájomná akceptácia v rámci homologizácie, si myslím. :kol-140:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Akurát vidím tam malý "zádrhel"....kol1 Stiahol som si ten ich certifikát a v nadpise je: " z hlediska elektromagnetické kompaktibility podla Předpisu č. 10." !!

Takže to vyzerá na elektromagnetickú homologizáciu, že ti to nebude rušiť elektroniku auta a rádio, ale nie, že to môžeš použiť do hlavných svetiel !?? :kol-140: 

1650_94688__ps_94686homologizacia_sk.pdf

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chcelo by to názor niekoho "fundovanejšieho". Kde je tu dakde vlákno na LED svietenie. Len viem, že to sa uzavrelo dávnejšie s tým, že v stretávačkách ich nemožno použiť!

Lebo to bolo obmädzené výkonom halogénky na 55W a tiež sa mi zdá aj svetelným tokom v lúmenoch.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

skôr by som poprosil @Pawouk-a o presunutie do témy Žiarovky, tam sa to rieši všeobecne. prípadne vytvoriť nové vlákno v sekcii Elektrika, napr. Náhrada žiaroviek v stretávacích svetlách (?)

osobne sa mi vyhlášky moc študovať nechce :(  nestíham kvôli robote vybaviť iné veci, či už ohľadom auta, alebo súkromne

Upraveno uživatelem wirer
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přesunu, ale není mi úplně jasné, jaké Fabie se to týká? FII nebo FIII? On už se totiž na to stejné ptá u FII.

K homologaci - nejsem elektrikář, ale v této směrnici "Předpis Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) č. 10 – Jednotná ustanovení pro schvalování vozidel z hlediska elektromagnetické kompatibility", na kterou se odkazují, se vůbec neřeší žárovky ve smyslu zdroje světla, ale obecně elektrická zařízení jako zdroj elmag záření. Každý si ji ostatně může najít a pročíst.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dík za odpoveď Paw, tiež som toho názoru, že je to "ofajč"! A e1 mi potvrdil, že od 2000lm je povinná nivelácia a ostrekovače. A logicky homologizáciu automobilky nechcú povoliť, lebo by prišli o zisk za predaj xenónových svetiel!! :(

A presunúť to môžeš skôr do FII, tie majú väčší problém s osvetlením! Dík.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 13. 10. 2017 na 8:11, mimoxx napsal:

Dík za odpoveď Paw, tiež som toho názoru, že je to "ofajč"! A e1 mi potvrdil, že od 2000lm je povinná nivelácia a ostrekovače. A logicky homologizáciu automobilky nechcú povoliť, lebo by prišli o zisk za predaj xenónových svetiel!! :(

Upřímně, nelze čekat, že automobilky povolí do světlometů pro halogenový zdroj montovat tři ledky na destičce a myslím, že je to dobře.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejsem přesvědčen o tom, že budou svítit jak mají. LED světlomety bývají složitější konstrukce, musí se na příklad řešit problémy s chlazením (které může být i aktivní). Z nějakého důvodu žádná automobilka nevezme halogenový projektor a nestrčí do něj tři LEDky se 4000 lm, a naopak i některá dražší auta zůstávají na poloviční hodnotě.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tomto konkrétním případě pravděpodobně nebudou svítit, jak mají, když má zdroj 4000 lm a světlomet nebude mít samonivelaci a ostřik :). Šlo mi o to tvrzení, že automobilka něco nepovolí a že je to tak dobře. Obecně vzato je dobře to, co z hlediska funkce odpovídá rozumně nastavené normě. Zbytek je jenom něčí pohodlnost nebo, což je ještě horší, penězovod od občanů do soukromých kapes (typický model, kdy je někdo nucen pořídit si pro svou činnost za nehorázné peníze něco, co dělá jenom pár vybraných "certifikovaných" firem, obvykle nějak napojených na toho, kdo nařízení prosadil).

LED světlomety jsou posledním výkřikem techniky a obvykle mají pokročilé dynamické funkce, proto jsou složitější konstrukce. Nahradit vláknovou žárovku jiným zdrojem světla není nic převratného a žádné nové funkce to nepřinese. Pokud to bude dobře svítit a nebude to oslňovat, osobně bych byl za jasně daných podmínek pro. Ale v ČR jde stejně jenom o zbožné přání - my spíš budeme zase papežštější než papež, jak je u nás zvykem. :mellow:

Mimochodem, když teď koukám do specifikace použitých čipů, vychází mi při 6 čipech na žárovku v součtu 1440 lm, což se udávaným 4000 lm ani náhodou neblíží... :unsure:

Upraveno uživatelem JayBee1
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jay, máš asi pravdu, lebo dokonca tie moje mali u predajcu na stránke písané 48W a 6000lm!!! Ale ako poznám čínskych výrobcov, tak vždy klamú bombastickými parametrami! Tak som sa aj telefonicky informoval, ale predajca nič nevedel(ani to, že sú Canbus), ale ma ubezpečil, že ak to bude veľmi svietiť bez problémov ich môžem vrátiť (veď to aj tak do 7 dní). Keď som ich otvoril, tak hneď prvé som si na tých Canbus krabičkách všimol, že 16W, čo bolo podstatne menej než predajcových 48W! Keď som pozrel manuál tak tam bola teplota farby - 6000k a svetelný tok - 1600lm! To sú pravdivé údaje a s tými 1600lm a aj peknou ostrou krivkou orezania (to robí čočokvý svetlomet) si myslím, že je to bezpečnejšie riešenie než riskovať, že niekoho zrazím, lebo som ho neskoro zbadal!! Čo som už viac krát zažil, že nebolo s tými zažltlými "petrolejkami" poriadne vidno!

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Číňan v parametrech lže, až se mu od huby práší. Tady by měly být použité Philips Luxeon Z ES LXZ2-5770 (5700 K) nebo LXZ2-6570 (6500 K) - při 3V, 700mA a 85°C je typický sv. tok čipu 240 lm a efektivita 125 lm/W (datasheet zde). Žárovka H7 má normovaný světelný tok 1500 lm. Jak si asi v porovnání s klasikou povedou LED náhrady s cca stejným světelným tokem? To by chtělo foťák na stativu, nastavit clonu a čas napevno a udělat fotku s žárovkami a potom s LED. Mám chuť něco na Alíku objednat a otestovat. Jenže u projektorů s natáčením existuje u čínských ballastů nebezpečí, že odejde jednotka v reflektoru... :unsure:

Hmm, petrolejky... Co by potom měli říkat vlastníci předface clonkových projektorů se špinavou čočkou. :angry:

Upraveno uživatelem JayBee1
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se