Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

tak jsem pořídil ( s vidinou většího dosvitu) do projektorů nový žárovky H7. jsou to nějaký Filson White Laser. ale pořád se mi zdá že dosvit levého světlometu při potkávačkách (u řidiče) je strašně krátký. ale bílá barva je fakt super, jako xenony :)

mnoo fotils to na spatnym miste. Ten snih to vic odrazi a tak to zkresluje. Barva je to pekna. Prijde mi ze to sviti docela dobre. trosku seridit to muzes nastavovacima sroubama na svetlech. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsem měl taky a byl jsem s nima spokojený. Jenže mi praskly hrozně brzo (asi po necelých dvou měsících) a to tak, že mi praskla levá a hned za 10 minut i pravá :aggressive: . Teď si chci zkusit koupit Philips X-treme power. Mate s nima nekdo poz/neg. zkusenosti?

Editováno: , autor: Blacky
Pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnoo fotils to na spatnym miste. Ten snih to vic odrazi a tak to zkresluje. Barva je to pekna. Prijde mi ze to sviti docela dobre. trosku seridit to muzes nastavovacima sroubama na svetlech. :palec2:

dají se naštolovat ručně? nebyl by nějakej krátký návod jak nato? :help: pokud možno s fotkou? dík. abych s tím nemusel do servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj jde to rucne. Kdyz se podivas zezhora na svetlo, tak jsou na kazde strane takovy plastovy krouzky se zapustenou dirou na imbus. Dokonce je u toho myslim vylisovana sipecka oznacujici jakym smerem to svetlo nataci. Jedno je na horizontalni a druhy na vertikalni pohyb. Doporucuju dat svetla elektrickym nastavenim v kabine az nahoru, pak seridit rucne podle sebe ( aby si dobre videl a nikoho zbytecne neoslnoval). :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prve co som menil a upravoval na FII boli ziarovky, dal som do projektoroviek PHILIPS BLUE VISION a je to lepsie, teda o velku trochu lepsie ako originaly. Blue VISON H1 mam aj OII RS skoro druhy rok a vydrzali, je ale pravda ze dialkove sa vyuzivaju pomenej :).

Na FII mam aktivovane denne svietenie, kedze novy cestny zakon je neobchadzatelny a je vnom zakomponovane celodenne svietenie, preto som zvedavy, ako dlho PIHILIPS bude "medzi nami". Na ozrejmenie situacie, FII je urcena na mestku premavku.

Do hmloviek planujem nahodit GP, kedze sucastou vybavy je Corner funkcia....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, presne to je problém týchto lepších žiaroviek - pri celodennom svietení a častých vyp/zap cykloch odchádzajú veľmi rýchlo... V F1 sekcii je na tému lepších žíarovek siahodlhá viacstranová debata a toto je celkový záver. Sú proste fajn, ale tá výdrž je smiešna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes otestovane, na FII som presiel trasu KE-BA na Philipsoch (opacnu trasu som siel v piatok na original ziarovkach z vyroby), a rozdiel je viditelny. Svetlo je belsie, je jasnejsie vidiet krajnicu a celkovo svetlo je menej bolestive na oci. Xenonom sa to samozrejme nevyrovna, napriek tomu vrelo odporucam investiciu cca 1200,- Sk (40 eur) do vylepsienia svietivosti.

Len pre zaujimavost, zapisal som si aktualny pocet km (pri vymene ziaroviek), a ked niektora z nich zakape urobim si statistiku realnej zivotnosti. Mozno potom raz niekedy nieco podobne skusim so ziarovkami GP resp. Osram...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem vcera nasadil Tungsram Halogen H7. Vymena byla docela porod, protoze puvodni zarovky byly pricvaknuty velmi pevne a asi pul hodiny jsem zkoumal, co se musi otocit nebo uvolnit, aby sla zarovka od patice odpojit. Kazdopadne, zmena VELMI VYRAZNA. Ty zarovky maji mnohem prijemnejsi svetlo, sviti vyrazne vic a to jak v blizkosti auta, tak v dalce, kde je navic zretelnejsi hranice mezi svetlem a tmou. Za 75Kc/ks je to opravdu vyborna investice a diky tomu, ze nejde o zarovky "o x% navic" by mohly taky vydrzet beznou dobu.

Suma sumarum, vymenou zarovek doslo k vylepseni asi nejhorsi vlastnosti auta, ted bych osvetleni prirovnal klidne i k FI - ovsem s tim, ze tyhle svetla sviti hlavne tam, kam maji.

Velka spokojenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim ale dopredu rict, ze nemam zkusenosti s night breakerem, night guide apod. Mozna proto su spokojenej. Na druhou stranku, 600Kc za dve zarovky se mne davat nechce a u techle je cena velmi sympaticka, takze dokud nebude dostupny originalni xenon od Skody, budu asi davat za jinak stejnych okolnosti tyhle :)

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já jsem měl bluevison od philipsu ,ale v OI a tam to svítilo pěkně.Taky mi je líto dát těch 600 za ně,ale zkusím nejdřív ty tungsramy.Jinak mě nijak zvlášt ty projektory nevadí jen když je takový blbý počasí v noci tak to je strašný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odpověď ze škodovky :

K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že výhoda projektorových halogenových světlometů oproti reflektorovým světlometům spočívá v použití silnější žárovky H7 (oproti H4). Další výhoda je homogennější rozložení světelného kuželu a tudíž lepší osvětlení vozovky. Váš pocit, že světla svítí méně může být subjektivní případně můžete mít nesprávně nastavený sklon světlometů, který se ovládá kolečkem nalevo od spínače světlometů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch projektorů je světelný tok směřován pouze dopředu na silnici. U parabol to tak není. Světlomet osvětluje i křoví okolo cesty a subjektivně se zdá, že opravdu svítí líp. Je třeba ale porovnávat intenzitu světla 5-50 metrů před autem, a zde by ty projektory měly mít navrch. Stejně tak při hustém sněžení, protože světlo jde z čočky v úzkém svazku a nenasvítí bílé vločky ve vzduchu před vámi jako klasické světlomety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...