Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

mnoo trochu k tem svetlum. Pokud nekdo cetl navod i ten zkraceny, tak se dozvi, ze svetla jsou asymetricka. Sviti vic na krajnici, kde to potrebujete a min do stredu vozovky, aby se neoslnovali protijedouci.

a protoze bile svetlo je slozene z celeho spektra tedy od fialove az k cervene, tak se ta fialova lame vic a proto je videt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

joo a ty halogenovy svetla., pokud si nedelete forky,

tak to znamena, ze v bance neni jen vakuum ( jako u klasickych zarovek) ale primes halovaho plynu. (halove prvky jsou Fluor F,Chlor Cl, Brom Br ,Jód I ). je to pro zvyseni zivotnostia svitivosti.

vlakno je wolfram, ktery se pomalu odparuje (az vlakno zeslabne a prepali se) no a u halogenky se ten odparenej wolfram vaze na halogenid. vytvari se takovej "plynej povlak" a dal se uz neodparuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
mnoo  trochu k tem svetlum. Pokud nekdo cetl navod i ten zkraceny, tak se dozvi, ze  svetla jsou asymetricka. Sviti vic na krajnici, kde to potrebujete a min do stredu vozovky, aby se neoslnovali protijedouci.

Blacky, sorry, ale je videt, ze tomu moc nehovis.

Tak napr. asymetricky svetla jsou dneska vsechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a protoze bile svetlo je slozene z celeho spektra tedy od  fialove az k cervene, tak se ta fialova lame vic a proto je videt.

A tohle je fakt bombasticky vysvetleni...

Proc se tedy lame zrovna to fialovy a ne treba cerveny nebo zluty? :p

To je prosta fyzika - optika... Pokud svetlo prochazi skrz dve ruzny prostredi (tady cocka a vzduch - mají jiný index lomu - proto jina prostredi) dochazi na rozhrani k lomu svetla (diky tomuhle lomu taky dochazi k vytvoreni pozadovaneho obrazce svetla na silnici). No a protoze ma fialova barva nejvyssi frekvenci (tedy nejnizsi vlnovou delku) láme se nejvíce a na povrchu cocky je videt nafialovělé světlo... když se auto s projektrovými světly zhoupne tak je vidět na čočkách více barev ne jen modrofialová..ale ta jednoznačně převažuje...

na podobnym principu funguje i disperzní hranol - když se na něj posvítí bílým světlem tak se to světlo na rozhraních (při vstupu a výstupu) láme a rozdělí se na jednotlivý složky...ale hranol má mnohem větší index lomu nez cocka, proto jsou vsechny barvy rovnomerny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AD: Maverick kdyz sem to psal tak mi zbuchnul komp a vypadl mi odstavec kde sem psal o principu a barevne vade cocek.

to o te asymetrii patrilo na Mirdu, kterej se divil a i po uprave leveho svetla, ze sviti to leve hur. Ze jsou dnes asym, vsechny nikdo nepopira.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je teda dosť mrzuté, že tie projektory svietia tak mizerne. Porovnanie s Fabiou I je na mieste, lebo u Fabie štandardné predné svetlá svietili vynikajúco. Xenóny v podstate ani neboli nutnosť (ako napríklad u OI). Ako pozerám, tak Škoda sa vydala cestou mizerných svetiel. Ani ja si nemôžem pochvaľovať svetlá mojej OII. Tlmené (xenóny) sú super, ale diaľkové, to je slabota. Po výmene žiaroviek za iné, s vyššou svietivosťou (a nižšou životnosťou) je to o chlp lepšie, ale stále to nie je super. Ale už som si nejako zvykol.

Skutočne by ma ale zaujímalo porovnanie so štandardnými halogénmi u nejakého iného Rooma. Ideálne by bolo to aj nafotiť, ale treba nastaviť foťák na manuál a odfotiť priestor pred oboma autami pri nastavenej rovnakej clone a čase expozície. Najlepšie je použiť aj nejaké prednastavené (alebo ručné) vyváženie bielej, nech aj toto je rovnaké.

Jenda - ja by som ten COrner skúsil vypnúť relátkom. Proste pred každú hmlovku relé a ich ovládanie napojiť napríklad na hlavný spínač svetiel (poloha tlmené svetlá) alebo na osvetlenie spínačov či prístrojovky (to tuším pri dennom svietení nesvieti). Alebo si tam daj nejaký vlastný svetelný seznor a ovládaj tie relátka tým.

Maverick - na firemnom sa mi tie svetlá natáčajú a veru sa natáčajú aj cez deň. Niekoho by som nakopal, že nepremýšľa. Hoci je dosť možné, že svetelný lúč svetla je navrhnutý tak, že svieti ďalej a bez natáčania by mohol v pravotočivej zákrute niekoho oslňovať. Ale zase ak by sa vyplo natáčanie, tak by rovnako šlo tie svetlá o chlp znížiť. Nerozumiem, prečo to tak nespravia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejsme si jistej, jestli jsou svetla u aut cim dal tim horsi, nebo je to tim, ze jsou "stejny" jen my jezdime rychleji a tak potrebujem ,aby svitili vic, dal a lip. Vcera sem byl na jedny akci a s OII sem to cpal z Loun kolm Rane 180 a desne me stvalo ,ze blbe vidim na cestu, ale pak kolem Merunic, kdyz sme musem ubrat na 90, tak mito prslo ze to sviti dobre. :o)

mam FI a ta sviti blbe. Rumik docela jde, je tezke to vyvazit, abych ja poradne videl a pritom neoslnoval protijedouci auta. Zvykl sem si dost pracovat s nastavovanim svetel a proste je zvedam az nahoru. Kdyz nekoho dojedu, neb je hustej povoz, tka je zase dam dolu. Posledi auto, u kteryho mi svitili svetla poradne ,byl forman. Tam ty svetla jsou veliky, a se 100W zarovkama to bylo super. Ale jak uz sme psal, mozna to bylo tim ,ze sme jezdil max 150 ., :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

I já jsem byl rozčarovanej z mizerného výkonu projektorových světlometů u mojí FII, už proto, že jsem před ní vlastnil FI, kde jsem měl jak v potkávačkách (H7), tak v dálkových (H3) žárovky Hella s vyšší svítivostí.

Pořídil jsem si proto žárovky Osram Night Breaker H7 (investice cca 500,-), u kterých výrobce uvádí vyšší svítivost až o 90%, což je sice hodně diskutabilní, ale svítí opravdu lépe. Podle mých poznatků svítí na potkávačkách o zhruba 20% víc. Na dálkových světlech je rozdíl patrný daleko víc, řekl bych tak +50%. Zatím jsem s nima najel 3500km (60hodin) a zatím maximální spokojenost.

Pokud máte zkušenosti s jinýma žárovkama v projektorech, napište.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...