Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Hoj,

mam roomstera Scout s cockama (klasiky, bez nataceni) a muzu rict, ze me ty svetla dosti stvou!!! Mel jsem Fabii II combi s klasickymi svetly a bylo to stokrat lepsi.. proste tenhle tah se skodovce nepovedl.. Jak co se tyce svitivosti, tak i toho blikani protijedoucich aut..

Jinak spokojenost, ale svetla SPATNY!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj tutovka mel na FII normalni paraboly s H4. Pravda ej, ze ty cocky zdanlive svitej min ( psalo se to uz 1000krat), ale je to spis tim, ze neroztylujou a nesvitej vsude kolem. Je to spis o zvyk.

Ev. si to projektoru zadelej xenon. Pak to bude svitit lip a pritom nebudes oslnovat lidi kolem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nemají náhodou obě auta stejný světla? Myslím Roomstera a F II....a na Tebe blikají protijedoucí auta? Proč? Že je oslňuješ? Máš tam naklápění přeci....

Jojo jak bylo napsano... Na Scoutu mam projektorova svetla a na Fabii II jsem mel klasicky svetla s parabolou se zarovkou H4.

Co se tyce naklapeni svetel, tak to s tim nema co delat, beru to kdyz jedu sam.. a mam naklapeni na - u obou aut.. proste se jim to ve Skodovce nepovedlo!

Uz ma nekdo v projektorech xenony??? Ja mel prestavbovou sadu v predeslem aute a spokojenost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo jak bylo napsano... Na Scoutu mam projektorova svetla a na Fabii II jsem mel klasicky svetla s parabolou se zarovkou H4.

Co se tyce naklapeni svetel, tak to s tim nema co delat, beru to kdyz jedu sam.. a mam naklapeni na - u obou aut.. proste se jim to ve Skodovce nepovedlo!

Uz ma nekdo v projektorech xenony??? Ja mel prestavbovou sadu v predeslem aute a spokojenost..

Ja mam ted xenon v projektorech a je to o 100% lepsi. Diky cocce to sviti dost ohranicene, takze neoslnuju a dalkovy jsou ted dalkovy. Naklapeni mam jen rucni. Ostrikovace budu dodelavat. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si pomoct, mám H7 a nikdy na mě ještě nikdo neblikl, že oslňuji...to máte tak zvedlý?

Jak zvedly? Mam to serizene z autorizovaneho servisu, hned po cca 5000km, kdyz sem tam zajel ze na me auta blikaji.. Ja mam sice Scouta se zvednutym podvozkem, ale to s tim nema co delat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ted xenon v projektorech a je to o 100% lepsi. Diky cocce to sviti dost ohranicene, takze neoslnuju a dalkovy jsou ted dalkovy. Naklapeni mam jen rucni. Ostrikovace budu dodelavat. :palec2:

Kde si je kupoval a jak je tezke je dosadit? Zatim sem nemel cas svetlo rozebrat.. navic mam auto asi mesic a je ke vsemu sluzebni, ale uz sem si tam udelal dost veci kolem ;) .. aby se z toho pak ve skofinu nepo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si pomoct, mám H7 a nikdy na mě ještě nikdo neblikl, že oslňuji...to máte tak zvedlý?

mno prave ze s cockovou H7 se zarovkou i xenonem na me nikdo neblika. To svetlo je dobre konstruhovany a sviti jen tam kam ma. Teeda nekomu to prijde, ze sviti blbe. Ja sem ale spokojenej. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde si je kupoval a jak je tezke je dosadit? Zatim sem nemel cas svetlo rozebrat.. navic mam auto asi mesic a je ke vsemu sluzebni, ale uz sem si tam udelal dost veci kolem ;) .. aby se z toho pak ve skofinu nepo...

Kupoval sem (resp byl sem premluvem kamaradem) v tuning centru v Usti N/L. Je to H7 HID sada za 1790Kč.

Maj bud 6k. nebo 8k. Ja mam 8k ty jsou modrejsi.

Montaz je jednoducha. Do gumovejch krytek hlavnich svetel se vyrizne dira, kterou se prostrci kabelaz od konektoru svetla do ridici jednotky a z ridici jednotky k vybojce. Z konektoru se sunda kovovy (plisek) perko a tim se primackne ta vybojka. Sedi perfektne. Mno a ridici jednotky se na nejaky vhodny misto pridelaj.

Svitej paradne. http://forum.skodahome.cz/index.php?act=at...t&id=111871

Jedine, co sem po cca 2 tydnech uzivani zjistil je, ze maji trochu silnejsi dratek druhyho polu na vybojce, takze presne uprostred dole maji nekolik centimetru silny stin. A pak taky, ze kdyz stojim a pozoruju kuzel svetla, tak se obcas ten vyboj zavlni. Ale pro funkci to nema zadnej vliv. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten pásik je tým že tá výbojka tam proste nemá byť a konštrukcia paraboly s ňou neráta. ale to je téma na iné téma....

čo ti to robí ten výboj?

Bobik_a: ak do toho pojdeš kašli na image a zober 4300K a nie 6000 alebo 8000K.

Jojo, uz jsem mel tu cest na Astre G, daval jsem do original xenonu prestavbovou sadu a chtel jsem modre svetlo, tak jsem daval 8000k, pak 6000k a kdyz prijel kamos, kterej mel zakladni sadu 4000k, tak me nastval jak paradne mu to svitilo... Proste cim vic svetlo do modra tim mensi svitivost (cim vetsi hodnota v K tim je svetlo vic do modra) -- i kdyz oproti zarovce porad narez i pri 8000K :)

Ja mam jen jeden problem a tim je autorizovany servis, kam musim jezdit na pravidelne kontroly (auto je na operativni leasing Skofin), tak zatim asi budu muset cekat, dokud neskonci leasing (pak bude mozna moje - kdyz ho odkoupim) .. no k servisu, bojim bojim ze mi nezkousnou xenony :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profor: JJ je konstrukce projektorovyho svetla vazne nejak zasadne jina, nez svetla pro origo xenon?

Bobi: mnoo v servise jim to bude jedno. Oni majitel nejsou. Horsi bude technicka a pak samo pani policajti. Mam auto 2y, takze jeste 2y nez pujdu na STK. Do te doby se stane spousta veci. Co se policajtu tyka, tak doufam, ze me nechaj byt, protoze mam projektory, spis se zamerej na lidi s parabolama. Mno a kdyz bude nehur, tak to na miste premontuju. Koupil sem si rezervnigumovy krytky a ty kovovy perka. Takze to proste vyndam, do konektoru nasadim to perko, do nej H7 cvak-cvak a jeto. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak kajn strez :D já je tam mám taky a to jsem to měl už předělané z H4 na H7 a byl jsem v autorizovaném servisu na servisní prohlídku a úplně v pohodě. A co se týká jestli 4300, 6000 nebo 8000. Tak já bych už do jiných než 4300 nešel mám je nyní a naprostá labůž. Předtím jsem měl 6000 a světlo sice úplně bílé ale už to méně svítilo a 8000 to měl kámoš a nějak se mu to záhadným způsobem vypálilo tak to reklamoval a oni mu udělali nabídku na 6000 tak to vzal. Jinak ohledně HIDek bych doporučil X1.cz nebo xenony.ic.cz. S oběma mám jen dobré zkušenosti.

Editováno: , autor: piskot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nataceci svetla a s normalnima zkusenost nemam. Kazdopadne podle ohlasu to bude uplne to stejny s tim rozdilem, ze to svetlo neni nekde v krovi, ale v ramci moznosti na silnici. Svetla NEoslnuji i pri zatizeni /zkousel jsem, jestli bude nekdo blikat, jeste nikdy nikdo neblikl, takze uz nesklapim/, sviti totiz hlavne na pravou krajnici, navic je velmi striktne ohraniceno ve vertikalnim smeru.

Svetla se moc nebavi s pravou stranou, leve sviti hlavne doprava. Vpravo je kazdopadne hlavne pri jizde na dalnici videt krasne, na uzkych silnicich to nema moznost vyniknout. PRojektorovy svetla jsou jediny o jakych bych byl ochotnej uvazovat pro HID, ale kvuli nataceni jsem od toho upustil. Treba s necim prijde i SA...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blacky: Koukam, ze jsi z Usti n/L. Tusim ze v patek 12.12. jsem za sjezdem z D8 smerem na Melnik potkal modryho Roomstera (jel prave smer Melnik) s 6000K nebo 8000K xenonem v cockach. Levy svetlo svitilo nahoru jak blazen, tak jsem ho problik, odpovedel timtez. Dostat ho v tu chvili do ruky, udelam z nej dva mensi.

Nebyl jsi to jen tak nahodou ty? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... jedno svetlo svietilo dohora ? no ja v poslednej dobe vsimam ze tie cocky na FII a ROOMoch z blizka svietia normalne a ked sa vzdialim tak jedno svieti dohora alebo doboku alebo tak /inam/ .. (alebo sa to len mne zda podla toho z akeho uhlu sa pozeram) vacsinou som si to vsimol s obyc. ziarovkami. . tak neviem :)

a ten tien sa da troska riesit otocenim tej vybojky o 180°... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blacky: Koukam, ze jsi z Usti n/L. Tusim ze v patek 12.12. jsem za sjezdem z D8 smerem na Melnik potkal modryho Roomstera (jel prave smer Melnik) s 6000K nebo 8000K xenonem v cockach. Levy svetlo svitilo nahoru jak blazen, tak jsem ho problik, odpovedel timtez. Dostat ho v tu chvili do ruky, udelam z nej dva mensi.

Nebyl jsi to jen tak nahodou ty? :D

kdepak to sem ja nebyl. Ja je montoval az 16.12. Me bys ale poznal. Diodovy parkovacky, ochrane listy, bocni polepy a za prednim sklem veelkej plysovej kos. lol Navic na Melnik nejezdim

... jedno svetlo svietilo dohora ? no ja v poslednej dobe vsimam ze tie cocky na FII a ROOMoch z blizka svietia normalne a ked sa vzdialim tak jedno svieti dohora alebo doboku alebo tak /inam/ .. (alebo sa to len mne zda podla toho z akeho uhlu sa pozeram) vacsinou som si to vsimol s obyc. ziarovkami. . tak neviem :)

a ten tien sa da troska riesit otocenim tej vybojky o 180°... :)

mno prave ce ty prjektory svitej divergentne. Muzes stat 2m od auta, koukat na auto a mas pocit ze nesviti, staci se posuynout krapet vic do osy a najednou vidis ze sviti. Proto sem s xenonama souhlasil. Vim, ze tim nikoho nebudu oslnovat (vyjma pripadu nekde na horizontu, zhoupnuti ap.)

Otocit vybojku by ten stin hodilo nahoru, ale maji zamek, tak nevim jestli by to bez zasahu slo (nechci prijit o zaruku) a pak bych mel tmavej prostor v miste, kde potrebuju videt. Pokusim se to vyfotit ale jsou to tak 15-20cm siroke lehce rozsirujici se kuzely na silnici primo pred autem, kde tolik svitit nepotrebuju. :palec2:

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, moje řeč. Ty projektorové světla jsou fakt nic moc a taky mně to pěkně sklamalo. Před fabkou ll jsem měl feldu a neřekl bych že intenzita světla byla nějaká větší, ale rozložení světla na silnici rozhodně ano. Taky jsem to řešil podobně jaky tady několik kolegu silnějšíma žárovkama Osram s + 90% svitivosti a je to o něco lepší. Ale když je třeba mokrá silnice tak je vidět opravdu h.... Nebo když najíždím do ostré levotočivé zatáčky, tak nevidím vůbec nic. Obzvláště to levé světlo svítí zkrátka nějak moc na střed vozovky. Nechápu jak mohla škodovka tohle připustit. Oni snad při vývoji v noci ani nevyjeli.......nechápu to. Vždyt je to jeden s hlávních bezpečnostních prvků, aby řidič v noci dobře viděl, a oni příjdou s timhle. Vždycky jsem si jízdu v noci užíval, těd mám vždycky podivné pocity a čekám na co najedu, nebo jakou díru trefím... Ale jak tady říká nejeden kolega, už jsem si pomalu zvyknul.....ale jsem zklamaný. Marcel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...