Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Já můžu doporučit Tungsram (nevím jak je to teď, ale ještě ca 2 roky zpátky to patřilo pod GE).

Konkrétně "Megalight ultra +150%" nebo "Megalight ultra +200%". Balení 2 ks stává kolem 400-500 Kč a vydrží +- rok až rok a půl.

Oproti běžný žárovce to svítí opravdu nesrovnatelně lépe...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Alebo dať prerobiť projektory: https://www.facebook.com/svitlip/posts/pfbid08fWLTLVJmfM6XsYM38qKuouL8wfQ2aRLmtGp76GXs1T3uXDezYs7iPWv1DgfWF8Cl
Úplne legálne to síce nie je, ale už to prešlo aj cez STK. Nakoľko to svieti presne tam kam má, technik neriešil zdroj svetla. Svetelný výkon podobný ako u Matrix LED na Superbe, akurát na tom Superbe na mňa blikajú oveľa častejšie keď to nestmieva dostatočne rýchlo. Mám to už viac ako rok, a spokojnosť, partnerka sa odvtedy nesťažuje, že nevidí a išiel som aj pred svojim autom a v pohode. Treba si ale uvedomiť, že to svieti naozaj silno, takže kolieskom treba točiť oveľa častejšie, a ja to pre istotu mám nastavené vždy asi o pol čísla nižšie, takže väčšinou medzi polohou 0 a 1. Ak by som to dal prerábať znovu, asi by som už išiel do lacnejšej LED verzie, niečo by som ušetril a bolo by to stále dostatočne silné a zároveň by ostala možnosť vrátiť H7 žiarovku. Ja mám teraz D2S xenónové výbojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

https://www.osram.cz/am/night-breaker-led.jsp

 

Tak v Česku už jsou tyto H7 LED také legální, avšak zatím pouze pro Octavii a Superb 3. generace. Obecně mají schválení zatím zejména pro varianty vozů s reflektorovými světlomety, ale jsem zvědavý (a zároveň velmi skeptický), zda se něco takového podaří schválit i u F2 a R2 s projektorem, kde jsou potkávací a dálky v jednom :D

 

Budu to brát jako zbožné přání, že třeba jednoho dne ze své F2 v noci něco uvidím. 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trošku jsem zajásal, když jsem to před pár dny viděl, ale tušil jsem háček a samozřejmě - FII chybí, Doufám, že se to rozšíří, protože projektory ve FII jsou fakt těžká bída, i když lepšíma žárovkama (O NB Silver) se to taky trochu vylepšilo - z tmy je šero. Vypadá to, že proti halogenům tyhle ledky svítí výrazně líp, byť světelný tok je papírově pořád 1500 lm (jako mají přibližně halogeny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také jsem se vydal prozatím cestou NB Cool Blue Intense a je to oproti origo H7 od Škodovky výrazně lepší. Mně se na tom líbí hlavně ta studená barva světla, lépe se mi v noci pak rozeznávají barvy - byť spousta lidí to nesnáší a chtějí teplý odstín světla. Od LEDek si toho slibuji kromě ještě chladnějšího odstínu trochu víc, ale jak píšete, zázrak to určitě nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...