Přejít na obsah

Az 3 tyzdne bez poruchy - potom lozisko v motore KO


Tissot

Doporučené příspěvky

Kúpil som si novu Škodu Octavia 2 1,9 TDi. Prešiel som 2400 km a tu zrazu počas normálnej meskej prevádzky počujem kovový zvuk vzchádzajúci z motora.

Konštatovanie v autorizovanom servise Škoda: Rozbite ložisko na 4 valci v motore. Vraj výrobná vada.

Oprava: nove ložiska, nová kľuková hriadeľ, nová 4 ojnica.

Chcel by som vedieť aký mate na to názor...

Nemal som pravo na výmenu polomotora?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muj otec má mondeo tdci: po 20000km kloub polosy, ve 40000 setrvačník, nyní je nejspíš pobláněnej plovák v nádrži, nebo něco na počítači-ukazuje 2500km dojezd... ne všichi jsou neomylní, je pravdou, že jsou to jen stroje!!!!! faktem je O2 už není to co bývaly jedničky! poruchovost je mnohem častější, ale myslim, že je to furt velmi kvalitní auto!!! ja osobně se obávám jak bodou vypada tdi pd v o2 až ty auta budou mít tak kolem 350000km najeto... nějáktěm pdčkum nevěřím, když vím jak jsou občas problémy s nima...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem teraz krivdiť nafťákom, ale fakt sa mi zdá, že najpravdepodobnejšia je porucha u OII práve na motore s označením TDI.

Ale myslím, že vzhľadom na narastajúcu zložitosť auta ako takého (napr. zadná náprava, ...), ako aj jeho elektroniky, tá poruchovosť nie je u OII až taká zlá. Skôr by som povedal, že v servisoch je obvykle veľa ľudí, ktorím sa nechce rozmýšľať. A vzhľadom na vyššiu komplikovanosť to už so žiarovkou na drôtikoch nezvládnu. Hlavne ak sa im nechce uvažovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, aj ludia umieraju mlady. Kolko ludi poznate co si kupily auto a po 3 tyznoch im rozoberali motor?

Ja netvrdim Skoda Octavia 2 je zle auto, ale k takovej chybe by dojst nemavalo..

a znas nejakou znacku, u které je 100% vyrobených aut 100% bezporuchových?

odpovim si sam, neznas.

bejvávalo u Toyoty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, aj ludia umieraju mlady. Kolko ludi poznate co si kupily auto a po 3 tyznoch im rozoberali motor?

Ja netvrdim Skoda Octavia 2 je zle auto, ale k takovej chybe by dojst nemavalo..

VW Touareg 2,5 TDI, osobní zkušenost, dvakrát motor ven z auta, třikrát oprava jedné a té samé vady a konec - vrácené auto, ale to je story na dva dny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, aj ludia umieraju mlady. Kolko ludi poznate co si kupily auto a po 3 tyznoch im rozoberali motor?

Ja netvrdim Skoda Octavia 2 je zle auto, ale k takovej chybe by dojst nemavalo..

a znas nejakou znacku, u které je 100% vyrobených aut 100% bezporuchových?

odpovim si sam, neznas.

bejvávalo u Toyoty

Nez ji zacali delat v Evrope :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nějak, kámoš má bezproblému Hondu Civic, ale sedan - ten je taky z Japonska -_-

Deda si pred deseti rokama koupil na muj vkus tehdy dost desny auto, Nissan Almera. A svete div, nemel s tim jedinej problem, teda az na jedinej, povoden :) Sice nevim, kde to je vyrobeny, ale je maximalne spokojenej :palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď už japonec, tak poctivý Made In Japan a nie ten odpad, čo vyrábajú v Anglicku alebo Turecku...

Krysarr: No, vadné čidlá teploty sa u O2 už tiež začínajú objavovať. Rovnako ako aj nefunkčné sťahovania okien a ďaľšie závady, ktoré tu boli pred pár rokmi u O1 aj u Fabie. Ako keby sa kompetentní nepoučili z chýb z minulosti :blink:

Vraj na O2 už existuje za tie 2 roky, čo sa vyrába, vyše 70 rôznych dielenských akcií (t.j. presných postupov, ako odstraňovať konkrétne problémy)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Igor: jj, presne, musi to byt opravdu z Japanu, treba takovy WRX Sti ;)

Fakt? No tak to je dost neprijemny a hlavne nechapu, ze se lidi, ktery za to jsou zodpovedny, nepoucili. A nebo to delaj schvalne, aby clovek jezdil do servisu a utracel za dalsi ukony. Protoze to, co bylo u stary Octy se vicemene u faceliftu az na vahy vzduchu a kroutici se kotouce, poradilo eliminovat. Fabie toho ma taky dost, obzvlast nektery verze. A u Octy II me to dost prekvapuje, mno jo no, co se da delat, jsme v jejich moci :) A taky by me zajimalo, proc ma Octa II zase ten cernej plast pod naraznikama, kdyz to O I facelift uz nemela.

2FISHkaa: ta nova Kia se mi mooooooc libi, uz jako studie to byla parada. V podstate momentalne KIU beru jako snad jedinou automobilku, ktera dela temer jenom hezky auta, jinak je to bida.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja osobne sem zvedavej na tu novou Kia Cee'd - nekde sem cetl ze kazde! vyrobene auto odjizdi na testovaci polygon, ktery proveri automobil jako cca 300km... A zaruka 5 let + 7let na motor? Kam se hrabe cele WV...  :t

No Ceed je teda veľký kandidát na ďaľšie auto. Bol som ho preliezť, všetko vyzerá fajn, interiér nádherný, zatiaľ som na tom aute nenašiel žiadne negatívum. Čakám však na skúšobnú jazdu, zatiaľ majú všade len predvádzacie nafťáky a to je fuj :ph34r:

Mňa tiež dostala tá záruka, po predošlých zlých skúsenostiach s európskymi značkami vrátane Škody to vyzerá, že Ceed nahradí moju súkromnú Fabiu -_-. A na jar sa ide pár kusov kupovať do firmy B)

Ešte 1 vec - ak by niekto argumentoval, že v tej záruke je nejaká zrada alebo iné blabla, tak pre zaujímavosť, normohodina v autorizovanom servise je na Ceed 700 Sk vrátane DPH - toľko isto je NH v autorizovanom Škoda servise na Fabiu, aspoň tu v meste :disgust:

VW koncern má v oblasti záruky u mňa velké hrubé MÍNUS - nové autá sa teda serú riadne (moja rok stará Fabia za prvých 15 tisíc km bola na reklamácii 15krát s rôznymi závadami!!) a navyše, trebárs aj sprostý Renault umožňuje doplatiť X-tisíc na rozšírenie záruky... Viem o prípade, kedy jedna známa firma chcela brať 10 alebo 12 áut (O2, O1, F) a požadovala 3-ročnú záruku. Importér samozrejme bez šance, a keď chcel záruku na tretí rok poskytnúť zákazníkovi sám predajca, dostal bububu od importéra a zakázali mu to :disgust::disgust: Tak zákazník prešiel k inej značke, len kvôli záruke.

Pomaly ale isto ma Škoda začína iritovať v tejto oblasti. Len dúfam, že Kia trocha zamúti vodu a tej bande namyslených horenosov u importéra dôjde, že takto to ďalej ísť nemože :fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, aj ludia umieraju mlady. Kolko ludi poznate co si kupily auto a po 3 tyznoch im rozoberali motor?

Ja netvrdim Skoda Octavia 2 je zle auto, ale k takovej chybe by dojst nemavalo..

mě osobně po ujetí 6km odešla převodovka a jsou to dva měsíce a taky rozebírali a hledali a novou nedali :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si nic nemyslim... z Tojotov skusenosti nemam... tvdia to ale rozne statistiky motoristickych casopisov... podla mna poruchovost neexistuje nikde!!!

Z vymenou lozisk a klukovej hriadele, ojnice..som zatial spokojny...mam dokonca taky pocit ze samotny motor Octavky ide tichsie...

Po takejto oprave nemal by som ale vymenit olej [ 2000 km po oprave] , olej na precistenie..aspon davno sa to tak robilo.. ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DIAGNOSTIK - a týka sa to len FSI, alebo aj TFSI? Ak aj TFSI, hoď mi to prosím do PM.

Ohľadom Japoncov - čo takto kvalitné japonské auto z Maďarska? :D

FIShkaa - záruka je jedna vec, ale pri uznaní sa môžu vykrúcať. Čas ukáže. Ale 5 ročná záruka je nepochybne zaujímavá. A polygon je tiež pekný, ale to sa predsa robí aj so Škodovkami, že prejdú po tej dráhe, nie? A tak či tak, všetky chyby sa tam neodhlaia. Zistia len, čo to ide, brzdí, pracuje ABS a nebúcha to.

krysarr - no ja pod nárazníkom nemám čierny plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...