Přejít na obsah

Klapka


ghkim

Doporučené příspěvky

Dobrý deň, vedel by mi niekto prosím napísať kde a v ktorej dielenskej príručke sa nachádza to čo je na fotke. Asi som zle hľadal, snáď ma za to nebudete hejtovať. Neviem presne ako sa to volá, tlaková/pretlaková klapka, odvetranie. Neviem. Ďakujem všetkým.

055 (2).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď zatvorím dvere, tieto ,,klapky´´ mám jak ozvenu. Je ich počuť ako keby zahrkali. Chcem sa k nim nejako dostať a skúsiť na ne niečo nalepiť aby tak nebúchali. Už som si našiel, že sú na oboch stranách, len neviem ako sa k nim lepšie dostať či zvnútra alebo zvonku. Nárazník sa mi moc dole nechce dávať.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tam kvůli přetlaku při zabouchnutí dveří a na správnou funkci ventilátoru. Pokud by tam nebyly, tak by si v uších ten tlak cítil. Taky by ti ventilátor vytvořil v autě přetlak a nefungoval by. Při zavření dveří to bouchá na hodně autech a vůbec bych to neřešil, když na to něco nalepíš, tak ztěžknou a nemuselo by to pak být ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ort> máš naprosto pravdu, trochu s tím bojuju u Rapida, kde se hlavně 5.dveře líp zavírají při přiotevřeném okně a to i ostatní dveře když vzniká přetlak. Musím se na klapku auta podívat. Mám doma přímé srovnání s O1 a F1 kde necítím problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice Rapida SB, ale ty klapky taky slyším při zavírání posledních otevřených dveří s dovřenými okny. V garáži kde se ten zvuk ještě zvýrazní, to je jak kdyby po zavření něco z auta upadlo 🤣. Sám uvažuji, že bych polepil ne celou tu klapku ani její lamely, ale tenkou filcovou páskou (TESA) nebo samolepicí sametkou dosedací plochy jednotlivých lamel v jejich ramečku, o který ty lamely mlátí. To by mohlo snad fungovat. 

 

K té klapce bude asi lepší přístup zevnitř po odstranění obložení kufru. Je do karoserie nacvaknutá zevnitř, takto půjde vycvaknout a na stole si pohrát s jejím podlepením. Ta klapka bude asi jen na jedné straně v bočnici kufru, ale konkrétně na které to F3 má, netuším. Možná @wirer jestli si nepamatuje ze svého kombíka. Mám ale pocit, že strana s klapkou má v bočnici někde pod platem/roletou mřížku.

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotka klapky zevnitř je sice od @Deawon z jeho Rapida, ale F3 bude mít stejnou. 

 

https://forum.skodahome.cz/topic/155821-vytlumení-odhlučnění-vozu/?do=findComment&comment=2579095

 

Potiž je ta, že když se zevniř odjistí ty její zobáčky, tak klapka vypadne směrem ven někam do nárazníku a je otázka zda se tam dá někdy prostrčit ruka, aby bez jeho demontáže šla pak klapka nacvaknout za se zpět. 

 

Nebo klapku z auta nevyndavat a zkusit ji polepit na autě, ale to bez demontáže nárazníku asi nepůjde 😠

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

idealne dat dole naraznik aj tapacir kufra, aspon pre kombi variantu, aj ked nemal som dovod to davat dole. na hatchbacku sa mi to po darilo vymenit aj bez demontaze naraznika, len z vnutornej strany. hatch ma v strede a iny tvar, treba ale davat pozor, aby nespadol smerom do naraznika. aspon zopar foto vybratych z inych navodov u mna na webe (PDC a BSD)

 

001a.thumb.jpg.50898845819599acc1121f3265c5506e.jpg 001b.thumb.jpg.de4c7010f0c48644984978cae40162cc.jpg 007.thumb.jpg.1be18290befed4184697daaf5aa44223.jpg 005.thumb.jpg.24020d8e7d50a4fde8083bd8ab92a20c.jpg 011.thumb.jpg.7bb370eb0006b5c88436ef96944b09a7.jpg 014.thumb.jpg.fe767e85e7d3393ee02fb69e596e7ad7.jpg 015.thumb.jpg.07e4661b9e67bc424e1b1bf804270dbc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, měl jsem zato že na dvojkové octavii mám povolené 4. dveře - slyšel jsem přesně jakoby ozvěnu od 4. dveří při zabouchnutí dveří řidiče, ale když jsem zkusil 4. dveřma pohybovat tak tam žádná vůle nebyla, pravděpodobně je to tedy tato klapka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...