Přejít na obsah

Vrzání v palubce


Zdena_VM

Doporučené příspěvky

Tak tady je ta palubka. Tam vpravo to vrže (alespoň nám) na dvou místech: někde hluboko v přístrojovce jakoby za horní schránkou (tam to rozebírat určitě nebudu) a pak vrže víko té schránky. Zajímavý je, že po několika minutách jízdy, když se auto zahřeje, veškerý vrzání zmizí, ať už jedeme po jakýchkoliv nerovnostech. Fakt nevím...

Vrzání víka schránky se mi podařilo trochu utlumit a je to znát. Je to podobný systém jako u těch dveří. Malý kousek mirelonu (asi 2x2,5 cm) přilepený zvnitřku na to víko. Doporučuji menší tloušťku mirelonu (2-4 mm), jinak by to šlo docela špatně zavírat.

PS: Ještě se zkusím podívat na ty vrzající budíky, protože z toho jsem už taky na prášky :wallbash:

Tak přesně za tím kaslíkem mám taky nějakýho cvrčka ( po zahřátí lepší, ale v Praze to na dlažkách rachtá furt).

Kde ti vržou budíky? Já jsem to hledal a nakonec jsem zjistil, že příšernej pazvuk dělá ten plast mezi sklem budíků a volantem ( dolní lem budíků). Jde s ním lehce hnout a škrábe o to plexi ( příšernej zvuk).

Čekám jestli ještě něco najdu a pak hybaj do salónu ať se chlapci snaží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za návod kastlíku - mě to ale vrže spíše až za kastlíky no a u těch budíků také ... odvezu to do servisu, na novém autě by to dělat nemělo - mě se to, bohužel, po jakkoli dlouhé jízdě nezlepší, pomůže pouze hlasitější rádio, ale stejně to člověk slyší - to když pak sednu do obyč Kangoo, tak mi příjde, že to snad ani není možné ... jinak je to super kára, ale tohle mě fakt už dost štve :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netrvalo dlouho a vrzání je zpět :-( navíc se mi objevil "cvrček" i vpravo vzadu ... takže po Novém roce opět jedu reklamovat do servisu ... auto za 540tis a vrže jako 5 let stará ojetina z Asie ... mám z toho už fakt blbou náladu :-(

kluci srry, ale tu a tam při chladném počasí vrzne něco i v autech hodně přes 1m ;)

ale chápu, taky to nesnáším tyhle pazvuky :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde ti vržou budíky? Já jsem to hledal a nakonec jsem zjistil, že příšernej pazvuk dělá ten plast mezi sklem budíků a volantem ( dolní lem budíků). Jde s ním lehce hnout a škrábe o to plexi ( příšernej zvuk).

Až budu mít trochu času tak se podívám, co by s těma budíkama šlo udělat. Občas se mi ale zdá, že něco lupe jakoby v horní části celý tý kapličky, tam jak je to protažený do tý palubky.

Editováno: , autor: Václav Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to když pak sednu do obyč Kangoo, tak mi příjde, že to snad ani není možné ... jinak je to super kára, ale tohle mě fakt už dost štve :-(

Taky nechápu proč Roomster tak „vyvádí“. Onehdá jsem párkrát jel v jedné z prvních Octavií (1997 asi) jako spolujezdec a tam, kde já jedu 40 km/h a Romča vydává příšerný zvuky, jel řidič té Octavie snad osmdesátkou a uvnitř byl absolutní klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Pozeral som na tie fotky a ja by som ten tapacírung vyriešil inak. Keždé vŕzganie je obvykle len posun dvoch materiálov po sebe. Takže do toho tapecu by som asi trochu hlbšie umiestnil nejakú rozperku (trebárs kus styroduru, korok alebo gumový blok), ktorá by ten roh oddialila od tej gumy a bolo by. Inak pri odstránení iných vŕzganí pomáha aj nalepiť na jeden z dielov v mieste dotyku obyčajný kúsok textilu alebo plsť. Tie diely sa potom už môžu po sebe volne kĺzať a nevydávajú pazvuky. Na rezonujúce diely je zase dobré nalepiť nejakú pružnú ale ťažšiu hmotu (napr. pásik gumy). Zmení sa rezonančná frekvencia toho dielu a je pokoj.

Asi vďaka tomu, že som to takto vychytal už u Favorita, tak u Fabie ani u OII mi neč v aute nepazvukovalo (tak som to nemusel riešiť). Vždy len zadný držiak ŠPZtky, ten som ale vypodložil gumou z podložky pod myš a je pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozeral som na tie fotky a ja by som ten tapacírung vyriešil inak. Keždé vŕzganie je obvykle len posun dvoch materiálov po sebe. Takže do toho tapecu by som asi trochu hlbšie umiestnil nejakú rozperku (trebárs kus styroduru, korok alebo gumový blok), ktorá by ten roh oddialila od tej gumy a bolo by. Inak pri odstránení iných vŕzganí pomáha aj nalepiť na jeden z dielov v mieste dotyku obyčajný kúsok textilu alebo plsť. Tie diely sa potom už môžu po sebe volne kĺzať a nevydávajú pazvuky. Na rezonujúce diely je zase dobré nalepiť nejakú pružnú ale ťažšiu hmotu (napr. pásik gumy). Zmení sa rezonančná frekvencia toho dielu a je pokoj.

Asi vďaka tomu, že som to takto vychytal už u Favorita, tak u Fabie ani u OII mi neč v aute nepazvukovalo (tak som to nemusel riešiť). Vždy len zadný držiak ŠPZtky, ten som ale vypodložil gumou z podložky pod myš a je pokoj.

:o) no vida k cemu se v ere optickych a leserovych mysi, hodi jiz nepouzivane gumove podlozky., :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja neviem, ale aj optická myš je na podložke ako doma. Hlavnou výhodou je menšie opotrebenie plastových nožičiek na spodku myši a taktiež aj stola. Moja drahá polovička podložku vždy niekde zapotroší, tak má na stole už nepekne prešúchaný ten drevený dekor.

Ale inak tá guma z lacných podložiek je fakt univerzálny materiál a ide ho použiť na kadečo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medzi povinnú výbavu každého majiteľa škodovky by mali patriť aj:

- samolepiace plstené pásky (dostať v Hornbachu)

- molitan (pozor, niektoré tiež vržú, takže kúpiť ten správny)

- lacné podložky pod myš (osvedčili sa tzv. open-cell, z nich treba strhnúť látku a máme perfektnú gumu)

- obojstranná technická lepiaca páska

- autoelektrikárske látkové izolačné pásky

Toto všetko použiť na správne miesto a vŕzganie je preč. Obvykle sa každému autu venujem po tejto stránke prvých pár mesiacov a potom už je pokoj... Najhoršie sa odstraňujú pazvuky po plastoch, ktoré majú ulomené packy a nedržia na mieste.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medzi povinnú výbavu každého majiteľa škodovky by mali patriť aj:

- samolepiace plstené pásky (dostať v Hornbachu)

- molitan (pozor, niektoré tiež vržú, takže kúpiť ten správny)

- lacné podložky pod myš (osvedčili sa tzv. open-cell, z nich treba strhnúť látku a máme perfektnú gumu)

- obojstranná technická lepiaca páska

- autoelektrikárske látkové izolačné pásky

Toto všetko použiť na správne miesto a vŕzganie je preč. Obvykle sa každému autu venujem po tejto stránke prvých pár mesiacov a potom už je pokoj... Najhoršie sa odstraňujú pazvuky po plastoch, ktoré majú ulomené packy a nedržia na mieste.

heheheeheeheehhe ok vyhodim klic na kola :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor, až také zlé to zase nie je. Ja som na Fabii nemusel nič odrezonovávať, akurát trochu rezonovala pri istej hlasitosti mriežka reproduktora. Ale tak nahlas som rádio počúval len zriedkavo. Teraz na OII mi rezonuje pravé zrkadlo, aj to musí audio basovať dosť nadštandardne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor, až také zlé to zase nie je. Ja som na Fabii nemusel nič odrezonovávať, akurát trochu rezonovala pri istej hlasitosti mriežka reproduktora. Ale tak nahlas som rádio počúval len zriedkavo. Teraz na OII mi rezonuje pravé zrkadlo, aj to musí audio basovať dosť nadštandardne.

No bohužiaľ to veru je zlé. Mal som a mám možnosť jazdiť na nových škodovkách a stále je to horšie a horšie. Stačí si pozrieť predpredajné reklamácie, nežiadúce pazvuky sú tam uvedené často, takisto patria do top rebríčka reklamovaných závad zákazníkmi prvé mesiace po predaji :ph34r:

Najsmutnejšie na celej situácii je to, že sú závady, ktoré sa opakujú už niekoľko rokov a výrobca vôbec nespravil žiadne nápravné opatrenia, len presunul riešenie nedostatkov z výroby na chudáka predajcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko, takže k tomu vrzání v palubce - přední část u spolujezdce při zrychlení, brždění, v zatáčkách ... objevilo se mi to asi po 14 dnech a celkem jsem supěl, ale podařilo se najít ... Je to na konci středového sloupku co jde od řadící páky směrem k motoru (v nohách spolujezdce). Překrývá se tam několik plastů, u kterých bych takové pazvuky nepředpokládal. Zatím jsem tam vrazil kousek jelenice, co jsem měl na skla a ticho ... ticho ... ticho .... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko, takže k tomu vrzání v palubce - přední část u spolujezdce při zrychlení, brždění, v zatáčkách ... objevilo se mi to asi po 14 dnech a celkem jsem supěl, ale podařilo se najít ... Je to na konci středového sloupku co jde od řadící páky směrem k motoru (v nohách spolujezdce). Překrývá se tam několik plastů, u kterých bych takové pazvuky nepředpokládal. Zatím jsem tam vrazil kousek jelenice, co jsem měl na skla a ticho ... ticho ... ticho .... -_-

tak tam přesně to mám asi i já...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Zdravíčko, takže k tomu vrzání v palubce - přední část u spolujezdce při zrychlení, brždění, v zatáčkách ... objevilo se mi to asi po 14 dnech a celkem jsem supěl, ale podařilo se najít ... Je to na konci středového sloupku co jde od řadící páky směrem k motoru (v nohách spolujezdce). Překrývá se tam několik plastů, u kterých bych takové pazvuky nepředpokládal. Zatím jsem tam vrazil kousek jelenice, co jsem měl na skla a ticho ... ticho ... ticho .... -_-

Mám najeto 230km a vrzání se objevilo taky. Přesně tam kde píšeš. za jízdy jsem to trosku rukou pritlacil a prestalo to. Dela to hlavne, kdyz je auto studene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, včera mi začalo něco dost klepat v přístrojové desce jako by pod volantem. Jde to slyšet hlavně při jízdě na kostkách. Dost mi to vadí. Z takových věcí úplně šílím. Máte někdo takový problém také ? Musím to rychle vyřešit, jinak mi jízda z takovým rachotem není vůbec příjemná. Mám najeto 500km. Auto mám týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...