Přejít na obsah

Cvakání brzdového pedálu


Prograw

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, zakládám nové téma, protože jsem na šesti stránkách nic podobného nenašel.

 

Můj problém spočívá ve cvaknutí při puštění brzdového pedálu když je aktivovaná funkce auto-hold. Také to dělá pouze když není auto prohřáté, takže po dobu zimy každé ráno a už mě to vytáčí.  Jakmile se auto prohřeje, řekněme po cca 30 minutách jízdy, pedál cvakat přestane. Zkoušel jsem kolegův Superb, který to nedělá. Máme na firmě ještě nějaké O4 vybavené auto-holdem a ty to také nedělají.

 

Auto bylo v servisu a jako již tradičně se jim problém neprojevil. Pedál údajně promazali, což samozřejmě nepomohlo. Prosím tedy, jestli vás něco nenapadá.

 

Videa zde:

https://youtu.be/kDBGs3DD-Mg

https://youtu.be/uMvif7Mg6Rg

 

Vozidlo je vyrobeno v roce 2022, 2.0 TDI 110 kW DSG, najeto cca 30 tis. km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tezko soudit, ale podle toho zvuku z videa mi prijde jako by se zasekaval valecek v hlavnim brzdovem valci, vracel se s malym zpozdenim a po uvolneni brzdoveho pedalu se naraz vratil a klepl na ovladaci trn.

Apropo, mas podtlakovy posilovac brzd, nebo ma Evo uz iBooster?

Editováno: , autor: OnMiT312
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za reakci. Je nějaká možnost si s tím poradit svépomocí nebo je to na servis?

 

Na Tvůj dotaz asi nebudu umět odpovědět. Každopádně v mé původní služební O3 FL jsem slyšel při sešlápnutí brzdy klasický zvuk podtlakového posilovače, tady jej neslyším. Takže možná iBooster je a nebo je to jen lépe odhlučněné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...